Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jeździki dla dzieci - jak wybrać idealny model dla malucha?

2023-11-08

Jeździk dla najmłodszych, który rośnie razem z dzieckiem

Produkty typu 3 w 1 to świetne rozwiązanie, które adaptuje się do rosnących potrzeb dziecka. Na początku może być pchaczem, na który niemowlak wspina się, siada i odpycha siłą własnych nóżek. W ten sposób wzmacnia mięśnie i ćwiczy równowagę. Pchacz na bezpiecznych podkładkach ślizgowych ułatwia też maluchowi naukę wstawania i chodzenia. Dla dzieci powyżej 1. roku życia może przekształcić się w klasyczny jeździk do jazdy. Wystarczy tylko zamontować podstawę z kółkami.

W dalszym etapie, można przetransformować go na przykład w deskę na kółkach, która służy do nauki balansowania. Niektórzy producenci oferują jeździki od 6 miesiąca życia, które dziecko może używać aż do czasu, gdy waży 20 kg. Na przykład w tym skiepie znajdziesz pojazdy: https://bajum.pl/zabawki/ruchowe/jezdziki, które zapewniają długie lata zabawy.

Jeździki dla maluchów od 1. do 5. roku życia – czy to dobry pomysł?

Jeśli na pokładzie masz już roczniaka, dwu-, trzy- czy czterolatka możesz kupić dla niego dwufunkcyjny jeździk z regulacją wysokości. Niektóre modele łatwo przemienisz w hulajnogę. Wystarczy złożyć siedzenie. To ciekawa opcja dla maluchów, które nie tylko szybko rosną, ale i równie szybko zmieniają swoje upodobania – raz mogą jeździć na jeździku na trzech kołach, a raz na hulajnodze. Ważne, żeby dla rodzica funkcja zmiany była łatwa i nie wymagała narzędzi.

Jak wybrać dobry jeździk dla małego dziecka?

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając wielofunkcyjny jeździk dla malucha? Wytycznych jest całkiem sporo – podręczna lista pomoże Ci przy podjęciu decyzji zakupowej.

  • Stabilna powierzchnia siedziska – ta właściwość jeździka-pchacza jest ważna zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które uczą się wspinać, wstawać i stawiać pierwsze kroki.
  • Kółka w jeździkach dla najmłodszych powinny umożliwiać płynny ruch i łatwe manewrowanie pojazdem. Jeśli kupujesz pojazd do użytku przez dziecko w domu, zwróć uwagę na materiał wykończenia kółek – powinny być ciche i nie mogą rysować podłogi. 
  • Materiał wykonania – pojazd dla niemowlaka musi być bezpieczny nie tylko dla dziecka, ale też dla mebli i ścian w domu.
  • Szybki mechanizm zmiany funkcji na przykład z jeździka w deskę na kółkach to ułatwienie dla rodzica.
  • Jeździk powinien być lekki – dostępne są modele, które ważą niecały kilogram.
  • Siedzisko powinno być profilowane, wygodne i zgodne z anatomią małego dziecka.
  • Zwróć uwagę, czy produkt jest atestowany i czy ma oznaczenia takie jak CE, EN71, ASTM F963.

Przy wyborze ważny jest też design jeździka – pojazd powinien się podobać zarówno dziecku, jak i rodzicom. Ma przede wszystkim być bezpieczny i zapewniać dziecku długie lata wspaniałej zabawy.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel