Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kołyska multisensoryczna Memola

2017-09-29
Kołyska multisensoryczna Memola

Czy wiesz, że kołysanie, wbrew temu, co mówią nasze mamy, wcale nie uzależnia dziecka, a wręcz przeciwnie – wspomaga jego rozwój? To naturalne, że dziecko lubi być kołysane, bo to przypomina mu czas z życia płodowego, gdy w brzuchu mamy było łagodnie kołysane podczas każdego jej ruchu. Dzięki temu maluch czuje się bezpiecznie i lepiej się rozwija, dlatego warto zadbać o ten rozwój korzystając z kołyski multisensorycznej Memola.

KOŁYSANIE OD PIERWSZYCH DNI ŻYCIA

Kołyska jest często wybierana zamiast pełnowymiarowego łóżeczka, by służyła zamiast niego w pierwszych dniach życia dziecka. Jest to bardzo wygodne, bo jest ona zdecydowanie mniejsza i może zmieścić się nawet w niewielkiej sypialni. Jednakże na wybór kołyski wpływają nie tylko względy mieszkaniowe, ale wybierają ją również osoby, które chcą stworzyć dziecku optymalne warunki do rozwoju. Kołysanie działa kojąco na maluszka, pomaga mu zasnąć i uspokoić się, a do tego mały rozmiar kołyski stwarza mu bardziej zbliżone do „brzuchowych” warunki rozwoju.

Zwykle jednak, po 3-4 miesiącach życia, gdy noworodek rośnie i staje się niemowlakiem, kołyska staje się za mała i z tego powodu trafia do lamusa. Tak jednak wcale być nie musi, bo kołyska multisensoryczna Memola ma kilka różnych funkcji i można z niej korzystać dużo dłużej, bo aż do 12 roku życia.

BEZPIECZNA PRZYSTAŃ DLA STARSZEGO DZIECKA

W kołysce sensorycznej Memola można podnieść boki aż do wysokości 50cm i w ten sposób stworzyć doskonałe miejsce do zabawy dla rozwijającego się malucha. Jest to bezpieczna przestrzeń, w której może mieć swoje zabawki, może swobodnie trenować pierwsze przewroty. Dzięki odpowiedniej konstrukcji stymuluje wszystkie zmysły, dzięki czemu umożliwia korzystanie z metody integracji sensorycznej.

Maluch spędzając w niej czas chętniej podnosi głowę i obserwuje otoczenie, co wspomaga jego rozwój. Każda jego aktywność powoduje delikatne kołysanie, co sprawia, że pobudzony jest zmysł czucia głębokiego.

 

HUŚTAWKA DLA STARSZAKÓW

Kołyska multisensoryczna sprawdza się również jako miejsce do zabawy dla starszych dzieci. Po zdjęciu bocznych osłon, kołyska staje się platformą, która może służyć jako huśtawka, miejsce do wypoczynku czy zabawy. Kołysanie może odbywać się jak na tradycyjnej huśtawce: przód – tył, ale platforma może również kręcić się wokół własnej osi. Dzięki temu dziecko jeszcze lepiej odkrywa możliwości swojego organizmu.

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

Warto podkreślić, że kołyska multisensoryczna, oprócz pozytywnego wpływu na rozwój dziecka, jest dla niego bardzo bezpieczna. Wykonana z miękkich materiałów otula maluszka i zapewnia mu komfort już od pierwszych dni życia. Burty, które zabezpieczają przed wypadnięciem z jej wnętrza, gdy maluch jest jeszcze mały, są wykonane solidnie, ale również są bardzo delikatne i z pewnością kontakt z nimi nie powoduje urazów.

Wszystkie użyte do jej konstrukcji elementy mają odpowiednie certyfikaty i atesty oraz są zgodne z międzynarodowymi normami dotyczącymi bezpieczeństwa kołysek i zabawek.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel