Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne środki do prania

( ilość produktów: 89 )

Ekologiczne środki do prania

Ekologiczne pranie to rozwiązanie korzystne dla środowiska i dla portfela, ponieważ wiąże się nie tylko z zastosowaniem ekologicznych detergentów, ale również ze stosowaniem ekologicznych metod prania. Krótsze cykle z niższą temperaturą oszczędzają energię elektryczną i wodę, jednak aby były przy tym skuteczne, potrzebne są jeszcze ekologiczne środki do prania, czyli takie, w których nie znajdziemy substancji szkodliwych dla środowiska i niebezpiecznych dla dzieci. 

Dlaczego warto stosować ekologiczne środki do prania?

Ekologiczne środki piorące to najlepszy sposób na pozbycie się z domu chemicznych preparatów. Będzie to korzystne zarówno dla twojego zdrowia, portfela jak i środowiska. Jednak pranie ekologiczne niesie za sobą o wiele więcej zalet. Uniwersalne środki do czyszczenia domu nie zawierają enzymów, formaldehydu, wybielaczy optycznych oraz wiele innych toksycznych dla zdrowia substancji. Ekologiczne pranie nie posiada surowców z martwych zwierząt. Eko środki do prania charakteryzują się przyjemnym zapachem oraz są łagodne dla skóry. Ekologiczne płyny do mycia naczyń lub prania nie powodują takich dolegliwości jak łzawienie z oczu, szczypanie w gardle czy duszności. Ekologiczne płyny do prania oraz podłóg są też bezpieczne dla alergików. Jakie dokładnie produkty oferujemy? Nasz sklep w swoim asortymencie zawiera uniwersalne płyny do prania, bio-degradowalne proszki do prania, dodatki do prania pieluch, płyny do prania tkanin, odplamiacze, wybielacze, płyny do prania wełny oraz wiele innych.

Czym są ekologiczne środki do prania?

Ekologiczny płyn do prania lub proszek to detergent, który wykorzystuje formułę wolną od fosforu, chloru, enzymów i innych niebezpiecznych substancji chemicznych lub modyfikowanych genetycznie. Zamiast nich do usuwania plam preparaty tego typu wykorzystują naturalne substancje czyszczące i odświeżające, takie jak sód, mydło roślinne czy olejki eteryczne. Ekologiczne środki do prania są więc również biodegradowalne - rozkładają się na substancje neutralne dla środowiska.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki piorące?

Pranie ekologiczne jest dobre dla naszej planety i dla domowego budżetu, ponieważ wiąże się z oszczędnościami. To jednak nie jedyne zalety takiego rozwiązania. Jeśli stosujemy w swoim domu eko środki do prania, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo delikatnej skóry niemowląt i dzieci. Detergenty o naturalnym, przyjaznym dla środowiska składzie, są też nieszkodliwe dla wrażliwego naskórka. Nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych. Sprawdzają się jako preparaty do prania dla całej rodziny. Dodatkowo, skład pozbawiony silnych środków chemicznych dba też o kondycję tkanin i stan samej pralki, przedłużając tym samym jej żywotność. 

Jakie produkty warto wybierać ? 

Świadomy konsument i troskliwy rodzic sięga po ekologiczne środki do prania, ponieważ wie, że łączą one skuteczność i delikatność. Proszki i płyny do prania dostępne w naszym sklepie posiadają certyfikaty i atesty, które potwierdzają ich jakość i bezpieczeństwo stosowania. Dbając o środowisko dzisiaj, dbamy o dobro naszych dzieci w przyszłości. Niemowlęta i małe dzieci wymagają szczególnej opieki – także w kwestii czyszczenia ubrań. Delikatna skóra łatwo ulega podrażnieniom w kontakcie ze środkami czystości przeznaczonymi dla dorosłych. Do sprostania specjalnym wymaganiom należy wykorzystać specjalne środki. Ubrania, które przez wiele godzin mają bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą dzieci, nie mogą być prane w proszkach czy płynach, które mogą okazać się drażniące. W trosce o zdrowie skóry najmłodszych firmy Mayeri, Balja, Zielko, Ekos, Winni's Bio-D, Sodasan, Sonett  oraz wiele innych, wprowadziły na rynek środki do prania odpowiadające potrzebom najmłodszych. Delikatne, antybakteryjne proszki i dodatki do prania sprawdzą się idealnie przy czyszczeniu ubranek maluszków. Mydła marsylskie na bazie oleju palmowego można wykorzystać nie tylko do mycia ciała, ale także to usuwania uciążliwych plam z ubranek i czyszczenia delikatnej bielizny. Wszystkie oferowane produkty zostały wykonane przy użyciu materiałów najwyższej jakości i są przyjazne dla środowiska.

Ekologiczne środki do prania

Wyróżnić można wiele sposobów na stosowanie oszczędnego i naturalnego prania, które nie zagraża środowisku. Do ekologicznych metod można zaliczyć zakup pralki wyposażonej w program odpowiadający, za oszczędność wody, bądź też zwracanie uwagi na ilość wykorzystywanych detergentów. Sposoby te korzystnie wpłyną zarówno na środowisko jak i domowy budżet. Jednak nie ma odpowiedzi na pytanie: co negatywnym wpływem proszków do prania, płukania oraz wybielaczy? Dobra pralka i odpowiednie detergenty nie poradzą sobie z wykorzystaniem takich produktów. Odpowiedzą na te pytanie może być sam produkt, towar a dokładnie jego jakość. Świadomy konsument znajdzie u nas odpowiedni proszek czy też wybielacz, który nie będzie zatruwał środowiska. Klientom poszukującym takich produktów polecamy proszki non-bio, eko środki pozbawione niebiologicznych składników. Ekologiczny asortyment do prania nie posiada enzymów, fosforu, chloru, sztucznych substancji, nienaturalnych dodatków oraz substancji modyfikowanych genetycznie. Eko środki są naturalne i nie zagrażają zdrowiu i środowisku. Ich skład opiera się jedynie na naturalnych elementach takich jak: krzemień, sód, cytrynian i olejek eteryczny. Produkty wykorzystują myjące właściwości mydła roślinnego. Są certyfikowane i tworzone w myśl idei ekologicznych asortymentów. Kierowane są głównie dla świadomych klientów dokonujących prawidłowych decyzji. Dbających o zdrowie własne, dzieci, a także całego świata. W zdrowe i ekologiczne produkty zaopatruje nas m.in. firma Attitude oraz Ecozone, marki dbające o naturalne środowisko.

 

Szczególnie polecamy:

pixel