Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Żele pod prysznic

( ilość produktów: 43 )

Naturalne żele pod prysznic

W tej części sklepu można znaleźć szeroki wybór naturalnych żeli pod prysznic. Są one wytwarzane ze szczególną dbałością o środowisko, ale także o przyjemność i satysfakcję z użytkowania. Każdy może poszukać tu czegoś dla siebie- od żeli pod prysznic w szklanych butelkach czy opakowaniach refill, przez żele w formie masła, aż po sole i pudry do kąpieli. Poniżej warto zapoznać się z powodami, dla których warto zaopatrzyć się w produkty naturalne.

Dlaczego warto sięgnąć po naturalny żel pod prysznic?

Ciało posiada unikalną barierę ochronną- mikroflorę skóry, której działanie może zostać zaburzone poprzez użycie silnych syntetycznych produktów do higieny. Jedną z opcji zapobiegania zniszczeniu fizjologicznej flory i nieprzyjemnych konsekwencji z tego wynikających, jest korzystanie z łagodniejszych, naturalnych i mniej drażniących produktów. Staje się to szczególnie istotne w przypadku kosmetyków użytku codziennego takich jak naturalne żele pod prysznic. Dzięki wybraniu delikatniejszej alternatywy skóra staje się mniej przesuszona, zaczerwieniona i wrażliwa. Warto dodać, że przyjemne w dotyku, nawilżone i elastyczne ciało może pozytywnie wpływać na samopoczucie.  

Czy żel pod prysznic naturalny może być dobry dla środowiska?

Kosmetyki stworzone w trosce o środowisko zdecydowanie mniej negatywnie oddziaływają na ekosystem niż te, które zawierają w składzie syntetyczne elementy. Żele pod prysznic również wpisują się w tę zależność. Większa część tego typu żeli zostaje stworzona zgodnie z dobrymi praktykami produkcji oraz z założeniem utrzymywania jak najmniejszego wpływu na ekosystem. Użyte do produkcji składniki pochodzą z naturalnych źródeł oraz coraz częściej także ze źródeł rolnictwa ekologicznego.

W co zapakowane są żele pod prysznic naturalne?

Żele pod prysznic naturalne w plastikowych opakowaniach

Producenci ekologicznych i naturalnych kosmetyków zwykle starają się umieszczać swoje produkty w pojemnikach łatwych w recyklingu. Niektóre firmy obierają kierunek sprzedaży żeli pod prysznic w tak zwanych pojemnikach "refill" które zawierają większą objętość produktu, tak aby wielokrotnie mógł on uzupełnić stały pojemnik wielokrotnego użytku. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także może przyczynić się do bardziej estetycznego wyglądu naszej łazienki. Jeśli zakupimy dozownik w stylu spójnym z aranżacją naszego wnętrza, z pewnością większą radość przyniesie nam uzupełnienie go żelem pod prysznic z woreczka niż postawienie kolejnego produktu na łazienkowej półce.

Żele pod prysznic w opakowaniach zero waste

Coraz większą popularnością cieszą się także szklane butelki, dzięki którym zużycie plastiku maleje. Tego typu pojemnik może zostać wykorzystany wielokrotnie, można go także bardzo łatwo poddać recyklingowi. Innym niezwykle popularnym sposobem wykonania produktu jest stworzenie multifunkcyjnych kosmetyków zawartych w formie stałej przypominającej kostkę mydła czy też inny, bardziej oryginalny kształt. Są one szczególnie zgodne z ruchem zero waste, a także niezwykle praktyczne np. w czasie podróży.

Czy naturalne żele to dobra alternatywa dla alergików?

To czy dany produkt będzie zaostrzał alergię, zależy oczywiście od tego, co tę alergię powoduje. Znając uczulające składniki czy produkty, warto przyjrzeć się składowi żelu, aby mieć pewność, że żaden alergen nie jest zawarty w jego składzie. Zaletą naturalnych produktów jest dobieranie naturalnych surowców przez producentów tak, aby uzyskać preparat, o jak najmniejszych właściwościach alergizujących czy drażniących.

Czy podarowanie komuś żelu pod prysznic z dobrym składem jako prezent jest dobrym pomysłem?

W kategorii żelów pod prysznic naszego sklepu internetowego znaleźć można szeroką gamę produktów, które różnią się zarówno składem, formą, jak i estetyką opakowania. Niektóre z żeli pod prysznic wyglądają wręcz jak małe arcydzieła. Patrząc na nie, wręcz chciałoby się przetestować wszystkie. Dlatego właśnie, naturalny żel pod prysznic dla mężczyzn, a także te przeznaczone dla kobiet czy dzieci z pewnością przypadną do gustu obdarowywanej osobie. Szczególnie pięknym i ekskluzywnym podarunkiem może stać się zestaw kilku naturalnych żeli pod prysznic lub tych produktów w połączeniu z innymi kosmetykami. Wybranie naturalnych kosmetyków jako prezent może być również świetnym pomysłem, jeśli wiemy, że osoba, której chcemy sprawić przyjemność, interesuje się ekologią, ochroną środowiska, ruchem zero waste, preferuje produkty wegańskie czy też po prostu ma przyjemność z testowania nowych naturalnych żeli.

pixel