Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Żywność i produkty bezglutenowe dla dzieci

( ilość produktów: 10 )

Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się produkty bezglutenowe. Sklep Ekomaluch wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dołącza do swojej oferty całą gamę produktów, które nie zawierają w sobie tego składnika. Uczulenie i nietolerancję (to dwie różne rzeczy!) na gluten odczuwa coraz więcej osób, a eksperci są zgodni, że zmniejszenie tego składnika w diecie przyda się tak naprawdę wszystkim. Nasz sklep bezglutenowy online to miejsce, w którym znajdziesz wszystko, co dobre dla Twojego dziecka - żywność bezglutenową również!

Co to jest gluten i czym są produkty bezglutenowe?

Gluten to mieszanina białek roślinnych występujący w ziarnach niektórych zbóż, takich jak pszenica czy owies. Produkty zawierające gluten to pieczywo, makarony, otręby, kasze (bulgur, kuskus, pęczak itd.), ciasta, kawa zbożowa, piwo, jogurty, parówki, wędliny i wyroby garmażeryjne, musztarda, czekolada, chipsy, kostki bulionowe i wiele innych. Właśnie dlatego osoby uczulone lub nietolerujące glutenu muszą uważnie czytać składy. Produkty bezglutenowe to ryż, kukurydza, gryka, proso (z którego robi się kaszę jaglaną), amarantus, quinoa, sorgo, ziemniaki, fasola i inne rośliny strączkowe. 

Bezglutenowe produkty w Ekomaluch

Makarony, przekąski, płatki śniadaniowe, kaszki - bezglutenowe produkty dla dzieci to rosnący dział w naszym sklepie internetowym. Chętnie wybierają je świadomi rodzice, którzy nawet nie wykonali testów na nietolerancje pokarmowe, ale zdają sobie sprawę, że gluten uważany jest coraz częściej za składnik szkodliwy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić makaron (szczególnie ten klasyczny, z białej mąki!) na ten wykonany z grochu czy soczewicy. Żywność bezglutenowa dla dzieci to również zdrowe przekąski, płatki śniadaniowe z mąk bezglutenowych, jaglanki i gryczanki. Warto ograniczać gluten w diecie dziecka!

Żywność bezglutenowa  - sklep Ekomaluch dla niemowląt

Etap rozszerzania diety to emocjonujący czas dla rodziców i ważny krok w rozwoju niemowlęcia. Kiedy Twoje dziecko ukończy 6 miesiąc życia i wykaże gotowość do rozszerzania diety, zastanawiasz się, jakie posiłki podać jako pierwsze. Choć WHO oficjalnie twierdzi, że badania nie wykazały, że późna ekspozycja na gluten zmniejsza ryzyko nietolerancji tego składnika, wiele rodziców (szczególnie uczulonych i z nietolerancją) obawia się dodania ich do diety na samym początku rozszerzania. Innym argumentem, który jest tutaj istotny, jest jak najwcześniejsze podawanie kaszy jaglanej w diecie dziecka, jako najzdrowszej (i jedynej zasadowej), żeby przyzwyczaić dziecko do jej smaku, co ma sprzyjać tolerowania tej kaszy w przyszłości.

Sklep z żywnością bezglutenową - jak wybrać najlepszy?

Jest wiele sklepów oferujących produkty bez glutenu - zaletą Ekomaluch z pewnością jest to, że w jednym miejscu kupisz nie tylko zdrową żywność dla swojej rodziny, ale i środki czystości, kosmetyki i zabawki dla dziecka - wszystkie wybrane z najwyższą selekcją. Jedna przesyłka i pełna oferta produktów to coś, co sprawia, że nasz sklep internetowy wybiera tysiące klientów każdego miesiąca. Wybierz produkty bezglutenowe - sklep Ekomaluch daje Ci duży wybór i dobre ceny.

pixel