Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i zabawek

( ilość produktów: 8 )

Środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i zabawek  

Dezynfekcja rąk czy powierzchni w przestrzeni domowej powinna być tak naprawdę praktykowana na co dzień nawet jeśli nie ma żadnego zagrożenia epidemicznego. Sumienna higiena to tak naprawdę dbanie o zdrowie własne i innych oraz ochrona przed drobnoustrojami. Jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie mają w pełni wykształcony układ odpornościowy.  

Dlaczego stosowanie środków do dezynfekcji jest takie istotne?

Wybuch i skutki pandemii korona wirusa Covid-19, uświadomiły społeczeństwu, jakim problemem w dzisiejszych czasach może być przenoszenie pasożytów, wirusów i innych drobnoustrojów poprzez dotyk. Wywołało to potrzebę opracowania nowych technologii mających za cel likwidację nieprzyjaznych mikronów oraz zabezpieczenie ludzi przez chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Na rynku pojawiły się płyny do dezynfekcji rąk, których zadaniem była ochrona dłoni po zetknięciu z powierzchnią narażaną na kontakt z wirusami. Szczególnie istotne stało się stosowanie takich środków jak płyn do dezynfekcji rąk czy żel do dezynfekcji rąk bez spłukiwania, po zetknięciu z przedmiotami w przestrzeni publicznej np. w komunikacji miejskiej, w zakładzie pracy czy szkole.

Czym są środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i zabawek?

Środkami do dezynfekcji określamy preparaty odkażające, występujące najczęściej w formie płynnej lub żelowej. Płyny do dezynfekcji rąk oraz przedmiotów zawierają specjalne substancje, które zabijają drobnoustroje oraz usuwają podstawowe zabrudzenia. Płyn do dezynfekcji rąk, a także żel do dezynfekcji rąk bez spłukiwania, może być używany, jako alternatywa mycia za pomocą mydła lub jako uzupełnienie tego procesu, w celu pozbycia się pasożytów. Substancje, jakie są zawarte w środkach ochrony są zróżnicowane. Dla dorosłych płyny do dezynfekcji rąk mogą być spreparowane na bazie alkoholu, natomiast dla najmłodszych użytkowników stosuje się składniki organiczne.

Jak stosować środki do dezynfekcji?

Specjaliści zwracają uwagę, że zabrudzone ręce np. zatłuszczone mogą być przeszkodą przy stosowaniu środków takich jak płyny do dezynfekcji rąk. Zaleca się każdorazowo obmyć dłonie wodą z mydłem tuż przed nałożeniem preparatu dezynfekującego, w przypadku przedmiotów również uprzednie ich wyczyszczenie może zwiększyć szanse na skuteczne działanie płynu do dezynfekcji. Zarówno płyn do dezynfekcji rąk oraz żel do dezynfekcji rąk bez spłukiwania, należy stosować obficie na dłonie lub przedmiot, dokładnie rozsmarować, a następnie poczekać do wyschnięcia.

Środki do dezynfekcji zabawek

Jeśli potrzebne są Ci bezpieczne środki do dezynfekowania zabawek i środki do odkażania powierzchni znajdujących się wokół Twojego dziecko producent Bentley Organic oferuje specjalny spray do dezynfekcji zabawek i powierzchni. Ogromnym atutem tego środka jest, że nie wymaga od spłukiwania, bo jest w pełni bezpieczny. Ten nagrodzony wieloma nagrodami produkt zapewni Ci skuteczną i jednocześnie bezpieczną dezynfekcję. Formuła nie jest szkodliwa dla wrażliwej skóry maluszka. Dostępny w wersji mini może bez problemu zabrany wszędzie, gdzie go potrzebujesz. Producent oferuje także dla dzieci specjalną piankę do mycia i dezynfekcji dłoni.   Innym producentem oferującym ekologiczne środki do dezynfekcji dla dzieci jest Pierapoli Baby Anthylis. Dostępny jest oczywiście produkt do czyszczenia i dezynfekcji w postaci sprayu oraz środek do mycia butelek, smoczków, gumowych zabawek. Oba w pełni skuteczne i przede wszystkim bezpieczne.  

Środki do dezynfekcji dla dzieci

Oczywistym jest, że środki do dezynfekcji dla dzieci nie „wyczyszczą” nam całego domu! Posiadamy także antybakteryjne pianki do mycia dłoni i nawilżający żel antybakteryjny do rąk marki Bentley Organic. Bio D posiada specjalne środki do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni oraz oferuje także antybakteryjne mydło do rąk. Yope jak zawsze ma też coś do zaoferowania w tej kategorii w ciekawym zapachu. Warto również zapoznać się z produktami neutralizującymi zapachy zwierząt, dla tych którzy je posiadają i są czuli na zapachy. 

Płyn do mycia warzyw i owoców

Ciekawymi produktami są produkty do mycia warzyw i owoców, na przykład marki Only Bio, które skutecznie i bezpiecznie umyją nasze produkty spożywcze.   Jack N’ Jill proponuje także bardzo ciekawe rozwiązanie na żel do dezynfekcji rąk na drogę - jedno opakowanie silikonowe, które możesz bez problemu zaczepić do wózka, torebki czy plecaka i drugie opakowanie uzupełniające.

Bez obawy, takie środki do dezynfekcji dla dzieci mogą także stosować dorośli.   W naszym sklepie bez problemu zaopatrzysz się w płyn do czyszczenia powierzchni dla dzieci, żel antybakteryjny czy inne środki dezynfekujące. Wszystkie ekologiczne, jak najbardziej skuteczne i w pełni bezpieczne.  

 

pixel