Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Uniwersalne środki do czyszczenia domu

( ilość produktów: 44 )

Klientom ceniącym sobie czystość, świeży zapach, naturalną woń, brak chemicznych substancji oraz ekologiczne właściwości polecamy eko uniwersale środki. Uniwersalne eko artykuły przeznaczone są do czyszczenia całego domu; kuchni, łazienki, pokoju, korytarzy i każdego pomieszczenia. Za ich pomocą można zmywać kurze, ścierać plamy, czyścić skazy, podmywać kleksy oraz wszystkie inne zanieczyszczenia. Uniwersalne środki czyszczące posiadają wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne. Ponadto składają się z naturalnych komponentów bezpiecznych dla środowiska.

UNIWERSALNE ŚRODKI DO CZYSZCZENIA DOMU 

Utrzymanie domu czy mieszkania w czystości nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Obecnie jest to o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe dzięki uniwersalnym środkom czystości. 

Co to są uniwersalne środki do czyszczenia?

Na półkach sklepowych z produktami do sprzątania i pielęgnacji domu można znaleźć takie, które służą jedynie do mycia podłóg albo do czyszczenia kafli, itp. Chcąc wysprzątać kompleksowo całe mieszkanie należałoby zakupić mnóstwo różnych płynów, mleczek, żeli, chusteczek czyszczących, itd. Aby ułatwić czyszczenie warto sięgnąć po uniwersalne środki do czyszczenia domu. Są one tak skonstruowane, że mogą być używane na różnych powierzchniach. Dlatego jednym produktem jest się w stanie posprzątać podłogę, ściany, meble, często też wyprać odzież oraz umyć samochód...

Eko sprzątanie - na co zwracać uwagę?

Współcześnie coraz częściej dbałość o środowisko definiuje, po jakie produkty się sięga. Eko sprzątanie to nie tylko moda, to wymóg obecnych czasów. Dlatego warto zwrócić uwagę, z czego składają się środki czyszczące do domu, czy ich działanie, skład oraz opakowanie są przyjazne dla otoczenia. Zawartość naturalnych składników i biodegradowalność definiują ekologiczne sprzątanie.  Często ekologiczne środki czystości umieszczane są w dużych opakowaniach lub opakowaniach uzupełniających. Następnie przelewa się je do już posiadanego spryskiwacza bądź innego naczynia. Trzeba też dodać, że jest to rozwiązanie ekonomiczne.  Gama dostępnych produktów zawiera całą masę środków, zarówno o zastosowaniu uniwersalnym, jak i celującym w konkretne strefy mieszkalne. Takimi produktami są, np. ekologiczne płyny do podłóg, spray'e do czyszczenia i konserwacji mebli.

Jakie produkty zakupić do ekologicznego sprzątania?

Ekologiczne sprzątanie nie powinno kończyć się na progu własnego domu. Bo to nie tylko umycie okien, podłóg, wyczyszczenie armatury, sprzętów kuchennych, itp. To także dbałość, by śmieci, które wynosi się z domu, również były zmagazynowane w odpowiednich workach. Warto więc zaopatrzyć się w kompostowalne i biodegradowalne worki na śmieci W każdym domu nie może zabraknąć uniwersalnika - płynu, którym można przetrzeć i czyścić prawie każdą powierzchnię. Niektóre produkty nadają się też świetnie do prania odzieży oraz mycia samochodów.  Ekologiczne składniki używane w środkach czyszczących sprawiają, że produkty są przyjazne dla każdego, w tym oczywiście dla dzieci. Można nimi myć zabawki, wywabiać plamy z ubranek, przecierać mebelki i sprzęty do przewijania i pielęgnacji maluszków.  Pamiętać należy o pupilach. Zwierzęta w domu również nie powinny być narażone na chemiczne opary i osady. O wiele przyjaźniejsze będzie środowisko pozbawione uczulających i niezdrowych detergentów. Ekologiczne środki do czyszczenia domu to dobry sposób na zapewnienie zwierzętom domowym bezpiecznego otoczenia.  Wybierając uniwersalne środki do czyszczenia warto też nakierować się również na konkretne potrzeby. Pomogą w tym płyny probiotyczne, odtłuszczające, odkażające, niezastąpiona soda.  Czym pachną ekologiczne środki do czyszczenia? Często eko sprzątanie kojarzy się z dziwnymi zapachami, zbyt "naturalnymi". W pierwszym momencie można być zdziwionym, że zakupiony płyn pachnie inaczej, niż dotąd kupowany w drogerii czy markecie, lub nie pachnie w ogóle. Jednak intensywne, mocne aromaty to wytwory chemiczne, z reguły nie mające zbyt wiele wspólnego z prawdziwymi, naturalnymi nutami zapachowymi.  W ekologicznych produktach można odkryć prawdziwe zapachy i ich naturalne właściwości, np. lawendy, cytryny, mięty. 

Mieszkanie jest miejscem pracy bądź wypoczynku, obiektem w którym człowiek spędza bardzo dużo czasu. Brudny pokój, zanieczyszczona kuchnia, śliska łazienka oraz zaniedbany korytarz mogą sprawić, że mieszkaniec będzie się źle czuł we własnym pomieszczeniu. Uniwersalne eko środki są idealnym sposobem na szybkie sprzątanie całego obiektu. Pozbawione fosforu, chloru, enzymów, sztucznych składników i chemicznych dodatków są bezpieczne dla środowiska. Pozostawią po sobie jedynie porządek i aromatyczny zapach.

Zdrowe i ekologiczne środki czystości produkty w naszym sklepie pochodzą od producentów, takich jak m.in. Sodasan czy Winnis.

pixel