Wybielacz do ubrań, 600 g, Balja
- Optymalnie dobrane składniki wybielacza do ubrań są bezpieczne dla ubrań i środowiska naturalnego. Wybielacz zawiera aktywny tlen (oxi-action), który usuwa większość plam. Działa już w temperaturze powyżej 20°C. Produkt Bez chloru, enzymów, zeolitów ani ś
Wybielacz do ubrań, 600 g, Balja
Firanki są bielsze, a ręczniki nie dosyć, że jaśniejsze, to jeszcze przyjemniejsze w dotyku. Wszystko to dzięki perfekcyjnie dobranym składnikom.
Wybielacz zawiera aktywny tlen, który w przeciwieństwie do chloru nie uszkadza włókien.
Wybielacz działa już w temperaturze >20°C.
Nie zawiera wybielaczy optycznych, które tylko oszukują o nasze oko i szkodzą naszemu zdrowiu.
Nie ma również zeolitów, ponieważ ich częste stosowanie powoduje wzrost ilości pyłów w naszych mieszkaniach.
Produkt odpowiedni dla wegan i wegetarian.
Z DUMĄ WYPRODUKOWANO W POLSCE.
Masa netto: 0,6 kg
Sposób użycia:
Plamy: wymieszaj proszek w proporcji 1:3 z wodą o temp. Maks. 40°C. Tak otrzymaną pastę nałóż na plamę na maks. 5 min. W razie potrzeby potrzyj w miejscu plamy. Ubranie wypierz. W przypadku uciążliwych plam powtórz procedurę.
Wybielanie: dodaj 4 łyżki stołowe (60 g) do 4 l wody o temp. Maks. 40°C. Maksymalny czas namaczania dla tkanin kolorowych: 1 h, dla tkanin białych: 6 h. Po namoczeniu wypierz. Uwaga: należy sprawdzić trwałość kolorów nanosząc produkt na niewidoczną część odzieży, a następnie spłukując i pozostawiając do wyschnięcia.
Pranie: dodaj do proszku do prania: trudne i zaschnięte plamy: 3 łyżki stołowe (60 g), zwykłe plamy - 1,5 łyżki stołowej (30 g). Lepszy wygląd ubrań: dodaj łyżkę stołową wybielacza do każdego prania. Zawsze przestrzegaj zaleceń producentów ubrań. Uwaga: nie używaj do prania materiałów z jedwabiu, skóry lub wełny. Nie używaj na emaliowanych lub powlekanych powierzchniach. Nie namaczaj odzieży z metalowymi dodatkami lub wykończeniem ognioodpornym. Namoczonej tkaniny nie wystawiaj na słońce przed praniem lub płukaniem.
Skład:
>30% Nadwęglan sodu, węglan sodu, TEAD (aktywator bielenia).
Środki ostrożności:
Uwaga: zawiera nadwęglan sodu. Powoduje poważne uszkodzenia oczu. Działa szkodliwie po połknięciu. Może intensyfikować pożar. Przechowywać z dala od źródeł ciepła/iskrzenia/otwartego ognia/gorących powierzchni. Palenie wyrobów tytoniowych wzbronione. Trzymać z dala od odzieży/materiałów zapalnych. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze poniżej 40 °C. Utleniacz. Chronić przed dziećmi. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. Działa drażniąco na oczy. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać opakowanie lub etykietę. W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Natychmiast zgłosić się do lekarza lub do ośrodka zatruć.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Aby móc swobodnie poruszać się w tematyce tkanin i materiałów bardzo istotne jest wyjaśnienie podstawowego podziału rodzajów tkanin. Ze względu na pochodzenie włókien, materiały możemy podzielić na:
- Tkaniny naturalne (do naturalnych zalicza się materiały uszyte z włókien pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego),
- Tkaniny sztuczne (wytwarzanie od podstaw w laboratorium, jednakże do wyprodukowania tych tkanin używa się surowców naturalnych jak na przykład celuloza drzewna),
- Tkaniny syntetyczne (tak samo powstają w laboratorium, do stworzenia ich używa się, jednakże surowców nie występujących naturalnie w przyrodzie, na przykład pochodne wyniku syntezy ropy naftowej).
Jak usunąć plamy z ubranek dziecięcych w bezpieczny sposób? Dzieci brudzą ubrania tak szybko, że czasem trudno nadążyć z ich praniem. Ilość rzeczy do wyczyszczenia rośnie w zastraszającym tempie, co może nieco przytłaczać. Sprawę pogarsza konieczność odplamiania dziecięcych ubrań. Maluchy mają prawdziwy dar do brudzenia się tym, co powoduje uporczywe plamy. Czy da się to pogodzić z używaniem eko środków bezpiecznych dla najmłodszych? Tak! Te dwie kwestie da się pogodzić. Na www.ekomaluch.pl macie duży wybór produktów naturalnych. Pamiętaj: działaj szybko. Musisz przechytrzyć plamę!