Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki muzyczne dla dzieci - rozwój muzyczny poprzez zabawę

2019-08-27
Zabawki muzyczne dla dzieci - rozwój muzyczny poprzez zabawęInstrumenty muzyczne dla dzieci? O nie! Nie zrobię tego rodzicom dziecka! To bardzo często słyszany przez nas argument w Ekomaluchu - naszym sklepie stacjonarnym. Co również ciekawe, instrumenty muzyczne - zabawki - są najlepiej sprzedającą się kategorią zabawek w naszym sklepie :-)

Już w brzuchu mamy dziecko słyszy dźwięki ze świata zewnętrznego. Nie widzi jeszcze świata i musi na to oglądanie poczekać, ale słyszy już, zaczyna rozpoznawać głos mamy i taty, a także rodzeństwa. Niektórzy przykładają do brzucha dziecka słuchawki ze specjalną muzyką, albo z muzyką klasyczną. Udowodniono, że dzieci po narodzeniu uspokajają się słysząc znane dźwięki.

A gdy dziecko przyjdzie już na świat, grzechotki drewniane lub gumowe, a czasami materiałowe to najczęściej pierwsze muzyczne zabawki dla niemowląt. Wydają spokojny dźwięk, można je również wziąć do buzi i dokładnie zbadać ich kształt, smak i zapach. Tak dziecko poznaje świat. Wszystkimi zmysłami.

Kolejnym etapem w rozwoju naszego młodego melomana są bębenki, grzechotki typu marakasy, cymbałki. Szczególnie polecamy tu drewniane zabawki muzyczne, które cechuje niebywała trwałość, mogą przetrwać pokolenia. Nawet jeśli dziecko stanie nóżkami na wykonanym w całości z drewna bębenku, instrument pozostanie nienaruszony.

Jakie zabawki muzyczne wybrać na roczek?

Na tę okazję zwykle wybieramy jakiś nieco większy, bardziej okazały prezent. Wszak to pierwsze urodziny naszego Jubilata! Nasz wybór pada zdecydowanie na instrumenty marki B. Toys - w szczególności na orkiestrę symfoniczną. Zabawki tej marki mają charakterystyczne, spokojne kolory i wydają ciekawy, spokojny i stonowany dźwięk. Nie fałszują! Co niestety zdarza się czasami najtańszym zabawkom na rynku.

Oczekiwania i możliwości rosną w miarę upływu czasu....

Tymczasem nasze dziecko rośnie, gryzaki i piszczki zostały już przekazane innym dzieciom, a nasz maluch wkracza w wiek przedszkolny. A zatem jakie wybrać zabawki muzyczne dla 3 latka, a jakie zabawki muzyczne dla 4 latka? Tu proponujemy już np. dzwonki muzyczne, trójkaty muzyczne, kastaniety. Co prawda w tym wieku trudno jest jeszcze zagrać konkretną melodię, ale wybijanie rytmu można już spokojnie ćwiczyć. Wszak czas przedszkola to czas ciągłych przygotowań aktorskich i występów - a to na Mikołaja, a to na Dzień Matki, a to na Dzień Babci i Dziadka. Dla 4 latków można też próbować dzwonków muzycznych (Goki ).

W wieku 6ciu lub 7miu lat dziecko idzie do szkoły. Wówczas na lekcji muzyki najczęstszym instrumentem, na którym dzieci uczą się grać jest flet prosty. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci nie są fanami tego przedmiotu i dość niechętnie grają przed całą klasą na flecie. Dlatego, jeśli dziecko wykazuje zainteresowania muzyką i muzykowaniem, warto wysłać dziecko na lekcje gitary, albo pianina, gdzie naprawdę będę mogło uczyć się gry, tym razem już na prawdziwym instrumencie.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel