Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bio-D ekologiczne detergenty do prania

( ilość produktów: 22 )

Bio-D to brytyjska marka detergentów i kosmetyków, której historia wiąże się z osobistymi doświadczeniami samego założyciela – Michaela Barwella. W latach 80 – tych, Michael Barwell pracował przy czyszczeniu statków handlowych, dzięki czemu poznał skład używanych preparatów i porównał go do tych, z których korzysta w domu. Jak się okazało -substancje wiele się od siebie nie różniły, a warto podkreślić, że do pracy zakładał specjalny kostium ochronny. Z tego też względu, w 1989 roku, Barwell zaproponował światu bezpieczne i skuteczne detergenty, które są przyjazne środowisku.

W zgodzie z naturą

W 1996 roku obowiązki Barwella przejął Lloyd Atkin, który pozostał przy pierwotnych założeniach firmy. W ofercie Bio-D dostępne są produkty, które powstają z naturalnych składników (w dużej mierze pochodzenia roślinnego) takie jak: antybakteryjne mydło w płynie, ekologiczny proszek do prania, środek do dezynfekcji różnych powierzchni itp. W produktach dostępnych w tej kategorii na pewno nie ma: formaldehydu, chemicznych zmiękczaczy mydeł, gliceryny pochodzenia zwierzęcego, tłuszczu odzwierzęcego, syntetycznych barwników, dwutlenku tytanu, ftalantów, fosforanów, enzymów, syntetycznych zapachów oraz wielu innych składników odzwierzęcych i tych, które negatywnie wpływają na środowisko.

Skuteczne i bezpieczne

Marka Bio-D nie prowadzi testów na zwierzętach, a ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Wegańskiego (Vegan Society) oraz organizacji Cruelty Free International. Składniki wykorzystywane do produkcji pochodzą z renomowanych źródeł, a wytwarzane są w Wielkiej Brytanii. Ponadto, marka Bio-D należy do organizacji Sedex, promującej rozwój etycznych i odpowiedzialnych praktyk biznesowych, która również sprawuje nadzór nad działaniami firm - członków. Ogromnym atutem Bio-D jest także certyfikat środowiskowy ISO 14001.

pixel