Mydło z Aleppo, 12% oleju laurowego, 88% oliwy z oliwek, 180 g, Najel
- Syryjskie mydło z Aleppo Najel o 12% zawartości oleju laurowego i 88% zawartości oliwy z oliwek z upraw ekologicznych. Bogate w olej laurowy mydło doskonale sprawdza się w czasie gojenia ran i u osób z problemami skórnymi.
Syryjskie mydło z Aleppo Najel o 12% zawartości oleju laurowego i 88% zawartości oliwy z oliwek z upraw ekologicznych. Hipoalergiczne, w 100% ulega biodegradacji. Bogate w olej laurowy mydło doskonale sprawdza się w czasie gojenia ran i u osób z problemami skórnymi: łuszczyca, egzema, łojotok, trądzik, atopowe zapalenie skóry itp.
Nie powoduje alergii, a używane regularnie łagodzi suchą skórę i pozostawia ją dobrze nawilżoną.
Oliwa z oliwek odżywia, chroni i zmiękcza skórę.
Olejek laurowy jest znany ze swoich właściwości dezynfekujących i regeneracyjnych, jest łagodny, uśmierza podrażnioną skórę z problemami.
Skład
INCI: sodium olivate, aqua, sodium laurate (12%), glycerin, sodium chloride, sodium hydroxide
Nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i perfum.
Waga
Około 180 g
Waga może nieznacznie różnić się od podanej ze względu na ręczny proces produkcji.
Najel
Firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków naturalnych, wykonanych z oliwy z oliwek i oleju laurowego. Mydło wykonuje się przy użyciu tradycyjnego rzemiosła w mieście Aleppo na północy Syrii. Najel posiada własną produkcję rolną- 14 gajów oliwnych. Dolina drzew laurowych znajduje się pomiędzy dwoma pasmami górskimi w pobliżu Wybrzeża Morza Śródziemnego.
Marka Najel budowana jest poprzez wymianę wiedzy, która znajduje odzwierciedlenie w naturalnych, zdrowych kosmetykach. Przekazują nam w najprostszej formie to, co Matka Natura ma nam do zaoferowania.
Aby budować zaufanie z klientami, Najel informuje o wszelkich zmianach w produktach i sytuacji geopolitycznej.
Podstawowe wartości Najel
- Natura- kosmetyki wytwarzane są tradycyjnymi metodami, które pozostały niezmienione od wieków.
- Rolnictwo- posiadają 10.650 drzew oliwnych, których hodowla jest ściśle kontrolowana przez nich samych. Jest to gwarancją niezawodności wszystkich kosmetyków.
- Rzetelność- opierają się na profesjonalnych relacjach z klientami.
- Zaufanie- jest dla nich najważniejsze.
- Skuteczność- jest kluczem do zadowolenia klienta. Produkty są wytwarzane i dystrybuowane przez około czterdzieści osób.
Regularne testowanie produkcji
Firma współpracuje z laboratoriami, aby zapewnić najlepszą jakość produktów. Pierwsze inspekcje przeprowadzane są w Syrii. W pierwszej kolejności analiza fizyko-chemiczna. Następnie, przy każdej produkcji, przeprowadzane są stałe kontrole. We Francji zwracają się do zewnętrznych laboratoriów, aby kontrolować każdy produkt końcowy przed jego wejściem na rynek: testy dermatologiczne i testy biodegradowalności detergentów.
SAS NAJJAR kontroluje cały proces produkcyjny, od uprawy owoców do produktu końcowego. Są jedynym producentem w Aleppo, który uzyskał certyfikat Ecocert Greenlife. Dzięki tradycyjnym i rzemieślniczym metodom produkcji w Aleppo w północnej Syrii oliwa z oliwek pochodzi z pierwszego tłoczenia na zimno. W ten sposób zachowują wszystkie korzystne właściwości oliwy, w przeciwieństwie do wielu prasowań na gorąco, które często są wykorzystywane do produkcji mydła. Oliwa z oliwek i olej laurowy, które stanowią rdzeń produktów, jest testowany przez Ecocert.
Etapy produkcji Mydła Aleppo
Faza 1. Zmydlanie zaczyna się od podgrzewania wody i wodorotlenku sodu w ogromnym kotle do określonej temperatury. Następnie dodaje się oliwę z oliwek, którą podgrzewa się przez 12 godzin. Jednym z głównych atutów jest to, że podgrzewanie następuje przez destylację parową, co oznacza, że można kontrolować temperaturę.
Faza 2. Następnego dnia podgrzewa się zawartość kotła, mieszając ją i dodając olej laurowy (który został najpierw przefiltrowany).
Faza 3. Cały preparat przepłukuje się kilka razy świeżą wodą aby usunąć wszelkie ślady substancji żrących. Woda jest usuwana z kotła i poddane recyklingowi. Etapy te są częścią zmydlania. Olej przekształca się w cząsteczki mydła przez naturalną reakcję chemiczną pomiędzy olejami i wodorotlenkiem sodu.
Faza 4. Otrzymaną pastę mydlaną rozprowadza się w basenie i wygładza na powierzchni. Po zastygnięciu, cięta jest na bloki mydła. Każde mydło jest następnie ręcznie tłoczone znakiem Najel.
Faza 5. Następnie mydła są ostrożnie przenoszone na palety i podzielone pod względem zawartości procentowej oleju laurowego, przed wprowadzeniem do wentylowanego pomieszczenia, z dala od słońca. Tak zaczyna się 9-miesięczny proces suszenia. Podczas gdy mydła utleniają się na powierzchni i nabierają koloru żółtego/brązowego, od wewnątrz kolor pozostaje oliwkowo-zielony.