Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gry planszowe dla dzieci

( ilość produktów: 1 )

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci nie są tylko doskonałą rozrywką, ale również pomagają w rozwijaniu logicznego myślenia. Dzięki różnym trudnościom, jakie dziecko napotyka grając w nie, już od najmłodszych lat uczy je sprytu. Tego typu gry podzielono odpowiednio do wieku dziecka. Planszówki dla najmłodszych wyciągają z nich początki kreatywności, rozróżniania kolorów, kształtów, zwierząt itp. Gdy nasza pociecha jest większa, taka gra pozwoli postawić pierwsze kroki w liczeniu, pisaniu i czytaniu.

Starsze dzieci mają pole do popisu na tle strategicznym. Mogą wyćwiczyć przewidywanie różnych sytuacji i ruchów przeciwnika, co pomoże im w dalszym funkcjonowaniu. Gry planszowe ćwiczą również pamięć. Dziecko poprzez zapamiętywanie obrazków, fraz czy krótkich rymowanek szkoli się w kierunku rozwoju osobistego. Uczy się również poprawnej pisowni. Taka rozrywka, nie tylko rozwija dziecko ale i zbliża je do rodzica, czy pierwszych przyjaciół. Gry planszowe są często kilkuosobowe, co sprawia, że maluch uczy się również życia w społeczeństwie i komunikacji z innymi. Grając z nim w taką grę możemy obserwować, jakie postępy w dorastaniu robi. Gry planszowe umożliwiają również naukę zarządzania pieniędzmi i biznesem, uczą przebiegłości. Wszyscy pragniemy aby nasze dziecko było najlepsze i poradziło sobie w życiu. Poprzez granie z nim w planszówki ułatwiamy mu to zadanie i tworzymy mu piękne wspomnienia. Pomagając mu podczas gry, stajemy się dla niego wzorem, a umożliwiając mu samodzielne ruchy, dajemy mu poczucie wartości. Dziecko w trakcie dorastania potrzebuje bardzo dużo uwagi i nauki przez zabawę. Jego bujna, dziecięca wyobraźnia rozwinie się bardziej, a my będziemy tego świadkami. Sami, obserwując dziecko grające w planszówkę, możemy nauczyć się od niego kreatywności i przypomnieć sobie swoje dziecięce lata. Każdy z nas kiedyś grał w takie gry. W tych czasach dzieci są zapatrzone w ekrany telewizorów, komputerów czy telefonów. Gra planszowa to odskocznia od wirtualnego świata. Każdy wspomina rodzinne granie w planszówki bardzo dobrze. Czemu mielibyśmy zabrać to naszym dzieciom? Dzięki temu, możemy im pokazać nasze dzieciństwo, jak wyglądał świat oraz zabawy i gry zanim powstał pierwszy komputer. Nie oznacza to, że gry planszowe są staromodne. Wręcz przeciwnie. To gry, które nigdy nie stracą na ważności. To, jaki wpływ mają na najmłodszych i jak wspaniale ich rozwijają, nie równa się z niczym innym. Gry planszowe powodują również, że nasze pełne energii dzieci potrafią się skupić i skoncentrować na danej rzeczy. Rozwijają również w najmłodszych ducha walki. Starają się zrobić wszystko aby wygrać ale jednocześnie uczą się przegrywać.

Planszówki dla dzieci

 

W zależności z jaką grą mamy do czynienia, dziecko poszerza swoją wiedzę w kierunku geograficznym, historycznym czy matematycznym. Kształtuje również swoje upodobania. Dowiaduje się jaki jest jego ulubiony kolor, liczba, zwierzątko lub potrawa. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle ważna we wczesnym dorastaniu. Młody człowiek może polubić naukę, ponieważ zaczyna rozumieć, że to też może być przyjemność. Zaczyna również odróżniać podstawowe i te bardziej złożone emocje. Odczuwa gniew, strach przed przegraną, zdezorientowanie ale i szczęście, poczucie własnej wartości oraz chęć dążenia do celu. Planszówki odkrywają w dzieciach ich pasje. Zaczynają rozumieć, co tak naprawdę sprawia im przyjemność, a czego nie lubią robić. Uczą ich również codziennych obowiązków i norm społecznych. Dowiadują się, za co mogliby zostać pochwaleni, a za co skarceni. Wiedzą, co jest warte ich pracy, a co odstaje od wyżej przypomnianych norm. Mogą również zdobyć swoje plany oraz marzenia, swój pierwszy wymarzony zawód. Gry planszowe zbierają informacje o świecie, które przekazują ich użytkownikom. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się w sposób społecznie dobry i nie miało z niczym większych problemów. Dzięki planszówkom uczą się wszystkiego po kawałku i mają pogląd na wszystko, co czeka ich w życiu. Zauważmy, że każde dziecko jest inne i każde potrzebuje odrębnego sposobu do pomocy w rozwijaniu się. Odszukanie tego poprzez planszówki, wydaje się najciekawsze i najprzyjemniejsze. Dziecko jak i rodzic ma możliwość wspólnego spędzania czasu na nauce i zabawie oraz chęci poznawania świata oraz samych siebie. Maluch grając w gry planszowe z rówieśnikami doświadcza nowych przyjaźni i kreatywności, jaką mają w sobie inne dzieci. Dzieci chętnie grają w gry planszowe, uważają je za ciekawą zabawę. Pomóżmy kreować siebie naszym dzieciom. Poprzez planszówki tworzymy im bezpieczną kulę, w której, z pewną zdobytą wiedzą, mogą wyjść w świat i szczęśliwie po nim kroczyć. Szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice, a miłą rodzinna rozgrywka spełnia marzenia zarówno maluchów jak i ich opiekunów. Starajmy się być dla nich wzorem i pokazać im, że świat nie jest taki straszny, a wszystko co się dzieje w ich życiu jest tylko ich decyzją. Gry planszowe najlepiej im to udowodnią i skłonią do refleksji. Planszówki to przyjaciele dzieci i rodziców.

pixel