Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klocki, puzzle, układanki

( ilość produktów: 17 )

Budujemy mosty! Bawiąc się z dzieckiem klockami - tę starą i wypróbowaną zabawką rozwijamy w nim koordynację ruchową, a z czasem także jego kreatywność. Budujmy więc mosty do przyszłości!

Klocki i układanki dla dzieci

Nim jednak powstaną miasta, królewskie pałace i rycerskie twierdze z klocków trudnym początkiem będzie nakładanie krążków na przysłowiowy patyczek. Te znane i lubiane zabawki znajdują się w naszym w sklepie w dużym wyborze i nowym ciekawym wydaniu, jeśli chodzi o formy i kolory pojedynczych klocków. Natomiast tradycyjne klocki drewniane, w naturalnej barwie oraz o atrakcyjnej kolorystyce szczególnie polecamy produkcji firm Plan Toys oraz GOKI. W ofercie nie zabraknie także polecanych przez pedagogów zestawów do budowy wieży z elementów od największego do najmniejszego, w czym często pomagają barwne obrazki ( Melissa and Doug, Plan Toys, GOKI).

Drewniane zabawki są dla małych dzieci przede wszystkim bezpieczne. Nie ma wśród nich maleńkich elementów, które maluch mógłby brać do buzi czy wkładać do nosa. Są to zabawki bardzo atrakcyjne, kolorowe, dzieci je bardzo lubią. W sklepie internetowym z zabawkami można znaleźć m.in. szeroki wybór drewnianych klocków i puzzli.

Jakie klocki drewniane dla dzieci warto kupić?

Propozycji klocków drewnianych jest wiele. Wszystko zależy od wieku dziecka, które chcemy obdarować. Dla młodszych dzieci interesującą propozycją będą np. drewniaki klocki Plan Toys, składające się z 15 elementów. Układając klocki, maluch ćwiczy wyobraźnię, dokładność i cierpliwość. Podobny zestaw tworzą klocki drewniane ABC Petit Collage. Tutaj również jest 15 klocków, mają one ciekawe wzory i różne kolory. Wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo- ruchowej, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną. Dla starszych dzieci można wybrać składające się z 88 elementów klocki Goki. Za pomocą tych klocków o różnych kształtach można tworzyć wymyślne budowle - domy, mosty, wieże. Dzieciakom z pewnością przypadną do gustu drewniane klocki magnetyczne. Budowla z tych klocków jest bardziej stabilna. W zależności od ilości elementów można nabyć zestawy dla młodszych i starszych dzieci.

Czy drewniane puzzle to dobry wybór?

Jak najbardziej! Nie niszczą się tak łatwo jak tekturowe i są całkowicie bezpieczną dla dziecka zabawką. Dla dzieci w wieku 1-2 lat najlepsze będą puzzle z otworami,  do których należy dopasować elementy posiadające wystający uchwyt. Ciekawą propozycją będą puzzle drewniane Mamijungle wyprodukowane przez Djeco, trzy małe żyrafy z Plan Toys czy układanki z uchwytami firmy Goki. Również przedszkolaki lubią drewniane puzzle. Dla nich interesującą propozycją może być wyprodukowana przez Goki układanka warstwowa Mój dzień lub Pory roku. Można wybrać drewnianą układankę z cyferkami, co maluchom pozwoli połączyć dobrą zabawę z nauką cyfr. Nieco trudniejsza może okazać się układanka Trójkątne puzzle mozaika. Elementów jest tutaj więcej, mają różny kształt, więc ułożenie ich tak, aby się zmieściły w ramce, nie jest wcale proste.

Jakie są zalety zabawy z wykorzystaniem klocków i puzzli?

Zalet jest mnóstwo. To rodzaj zabawy, który wspomaga koordynację wzrokowo- ruchową, ćwiczy spostrzegawczość, dokładność, umiejętność logicznego myślenia oraz kreatywność. Uczy cierpliwości i skupienia. Maluch jest zajęty sensowną zabawą, a rodzice mają chwilę wytchnienia. Ich dziecko jest całkowicie bezpieczne i dobrze się bawi.

 

Nasza oferta to wiele więcej marek i propozycji – zapraszamy!

pixel