Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Układanki dla dzieci

( ilość produktów: 7 )

Zdolności manualne oraz kreatywne myślenie dziecka należy kształtować już od samego początku. Jak to robić, by było interesująco i zabawnie dla dziecka? Odpowiedzią na to pytanie są układanki dla dzieci! Bajecznie piękne, kolorowe, a przede wszystkim bogate w różnorodne motywy z pewnością zdobędą uwagę ciekawego świata malucha! Spraw, by każdy dzień uczył Twoją pociechę czegoś nowego i postaw na to, co ciekawe i pożyteczne – klocki układanki oraz puzzle! Uśmiechnięta buzia dziecka gwarantowana!

Jakie zabawki wspierają rozwój dziecka?

Jak stymulować u dzieci funkcje poznawcze i manualne? Czy wymaga to wsparcia terapeuty? Te pytania zadaje sobie każdy rodzic, któremu zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Doskonałym rozwiązaniem w warunkach domowych jest wybór odpowiedniej drewnianej układanki dobranej do wieku dziecka. Istotnym elementem jest tu wykorzystanie drewna do produkcji układanki. Jest to produkt ekologiczny, trwały i estetyczny.  Drewniane układanki zostały zaprojektowane i wykonane w celu wspomagania rozwoju dziecka. Każda zabawka łączny w sobie elementy, które wymagają dopasowania. Już roczne dzieci dzięki układankom i klockom mają szansę ćwiczyć motorykę małą, jednocześnie stymulują logiczne myślenie i koncentrację.

A co dla przedszkolaków?

Dla rozbrykanych dwulatków i trzylatków drewniane układanki, klocki oraz puzzle pomagają wyregulować poziom ich naturalnego pobudzenia, wyciszają i relaksują. Czy układanki spełniają funkcję edukacyjną? Nie sposób nie docenić tu możliwości nauczania przez zabawę. Poprzez dopasowywanie właściwych elementów układanki lub puzzli dziecko uczy się rozpoznawać kształty, zaplanować sekwencję oraz przewidywać skutki swoich działań. 

Co zachęca dziecko do sięgnięcia po drewniane układanki?

Faktura elementów układanki, jej wykonanie, bogata kolorystyka oraz zróżnicowanie tematyczne przyciąga uwagę dziecka i zachęca do zabawy. Dzięki układankom uczy się kreatywności i poszukiwania rozwiązań. Dziecko próbując włożyć fragment układanki we właściwe miejsce szuka sposobu, w jaki uda mu się to zrobić.

Czy drewniane układanki są bezpieczne?

Każdy produkt został indywidualnie zaprojektowany zgodnie z rozwojem funkcji poznawczych dziecka. Dla rocznego dziecka przeznaczone są proste drewniane układanki, których elementy nie zagrażają jego zdrowiu i życiu. Wielkość elementów uniemożliwia ich połknięcie. Jednocześnie stymulują pracę mózgu i motoryki małej. Dla dwulatków i trzylatków przeznaczone są układanki zawierające w sobie treści tematyczne, które można dobrać zgodnie z zainteresowaniami dziecka.  Drewniane układanki, klocki lub puzzle do doskonały wybór dla każdego dziecka, które poprzez zabawę nabywa i ćwiczy nowe umiejętności. 

Gdy nauka idzie w parze z zabawą

Połączenie tych dwóch aspektów jest kluczowym pod kątem dziecięcego rozwoju, dlatego w każdym domu, w którym mieszka mały urwis powinny się znaleźć układanki drewniane dla dzieci. Mogą to być puzzle, skrzynie z kulkami czy nawet domino! Maluchy uwielbiają spędzać czas na dopasowywaniu i układaniu robiących wrażenie budowli, dlatego jest to doskonały sposób na naukę. Dostępne w tej kategorii gry zręcznościowe i układanki drewniane to najlepsze, co możesz zaserwować swojemu dziecku. W ten sposób zmuszasz go do logicznego myślenia, a zarazem kreatywnego działania, co z każdym dniem będzie poszerzać jego wyobraźnię.

Zabawki, które rozwijają

Dzieciństwo to najpiękniejszy czas w życiu każdego człowieka, bowiem polega ono na nieustannym odkrywaniu świata. Wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, manualne oraz logiczne układanki dostępne w tej kategorii, mają za zadanie przygotować malucha do kolejnych odkryć. Niezależnie od tego, czy wybierzesz puzzle od marki Goki, czy drewnianą układankę firmy Plan Toys, możesz mieć pewność, że dajesz dziecku ogromną porcję rozrywki w zestawie z porządną dawką możliwości! Układanki dla dzieci znajdujące się w tej kategorii są bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem, dlatego cieszą się sympatią rodziców na całym świecie. Podaruj swojemu maluchowi zabawkę, która nie tylko zajmie jego czas, lecz przede wszystkim wesprze go w codziennym rozwoju. Nauka przez rozrywkę jest zawsze dobrym rozwiązaniem!

pixel