Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki sensoryczne

( ilość produktów: 3 )

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne są niezwykle ważnym elementem który powinien być wprowadzony do życia dziecka. Wspomagają one rozwój zmysłów, a także trenują małą i dużą motorykę. Pomagają dzieciom ćwiczyć mowę i przybliżają maleństwu otaczający je świat. Jakie zabawki pobudzające zmysły będą najlepsze dla dzieci w poszczególnych grupach wiekowych? Proces przetwarzania informacji z otoczenia (za pomocą wzroku, słuchu, węchu oraz dotyku) jest określany jako zespół procesów integracji sensorycznej. Prawidłowy rozwój dziecka jest uzależniony od harmonijnej współpracy wszystkich zmysłów i odpowiedniego działania każdego z nich, dlatego zadaniem każdego rodzica jest umiejętne wspieranie malucha na każdym etapie jego rozwoju. Z tego też względu, pragniemy przedstawić zabawki sensoryczne dla dzieci oraz zabawki sensoryczne dla niemowląt!

Integracja sensoryczna

Priorytetem w kwestiach rozwoju osobowości dzieci, ich cech charakteru oraz rozwoju intelektualnego jest odpowiednie funkcjonowanie integracji sensorycznej. Napływające do dziecięcego mózgu bodźce pochodzące ze świata, muszą zostać prawidłowo odebrane, przetworzone i zintegrowane, by otrzymać odpowiednią informację o otoczeniu. W taki oto sposób działa integracja sensoryczna. Zabawki dostępne w tej kategorii, mają zatem wspierać malucha na każdym etapie jego rozwoju, usprawniać odpowiednio procesy integracji, a zarazem niwelować wszelkiego rodzaju zaburzenia. Wszystko to w niesamowicie istotnej i pożądanej przez dzieci formie, a mianowicie poprzez zabawę!

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka

Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt dostępne w tej kategorii to dobry, bezpieczny i ciekawy z perspektywy najmłodszych, wybór. Znajdują się tu zarówno kostki sensoryczne od marki Medi Partners, jak i bajecznie piękne i milutkie lusterka, pacynki, a nawet książeczki edukacyjne. Ich różnorodność pod kątem funkcjonalności i szaty graficznej sprawia, że każdy rodzic znajdzie tu coś pożytecznego i ciekawego dla swojego dziecka. Zabawki sensoryczne dla dzieci oraz zabawki sensoryczne dla niemowląt od marek takich jak B.Toys oraz Hencz Toys to znakomity pomysł na prezent dla małego brzdąca, którego ciekawość w stosunku do świata nie zna granic! Ciekawie, kreatywnie i tak… pożytecznie! Zabawki sensoryczne to najlepsza forma rozrywki! Najlepszym na to dowodem jest milutka i mięciutka książeczka marki Hencz Toys w postaci kota, która interesuje dziecko swoim kształtem. Zabawki sensoryczne w takiej formie przedstawiają zazwyczaj zgadywankę obrazkową, która uczy malucha rozpoznawania kształtów oraz ich nazywania. Podobnie jak znakomita większość takich zabawek, model ten jest wyposażony w wzbudzającą ciekawość oraz zachęcającą do interakcji, szeleszczącą folię. Istotnym elementem każdej zabawki sensorycznej są odmienne faktury materiałów oraz liczne tasiemki, których celem jest zaciekawienie badawczych paluszków dziecka. Nie czekaj i już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą zabawek sensorycznych dostępnych w tej kategorii. Gwarantujemy, że każdy ze znajdujących się w naszym sklepie modeli, będzie dobrym wyborem! Życzymy udanych zakupów!

Pomoce sensoryczne

Z uwagi na duży wybór zabawek sensorycznych czasem trudno jest wybrać tę najlepszą. W takiej sytuacji należy przeanalizować, w jakim wieku jest dziecko i na jakim etapie rozwoju się znajduje. Jak sama wiesz, noworodek nie będzie zainteresowany elektroniczną karuzelą, co z kolei zachwyci dwulatka. W początkowym etapie życia dziecka najlepiej sprawdzą się zabawki z wyciągniętymi elementami oraz różnorodnymi fakturami, w tym również grzechotki. Warto postawić na propozycje w jasnych kolorach, które przyciągną uwagę malucha i wzbudzą większe zainteresowanie.

Jakie zabawki sensoryczne dla niemowląt wybrać?

Już od pierwszych miesięcy życia dziecko stopniowo będzie wykazywało zainteresowanie otaczającym je światem. To czas, w którym widzi jeszcze trochę niewyraźnie, a wszystko wokół jest dla niego zupełnie nowe. Warto na tym etapie pokazywać mu zabawki pobudzające zmysł wzroku. Będą to wszystkie produkty miękkie w dotyku o kontrastowych kolorach, np. biało czarnych. Taka zabawka sensoryczna będzie przede wszystkim zajęciem dla małych rączek oraz może też posłużyć jako gryzak. Mogą to być zabawki marki Lullalove, HenczToys i Done by Deer.

Co może być atrakcyjną zabawką dla dzieci w wieku 1-2 lat?

Roczne dziecko rozumie już coraz więcej, ma lepszy wzrok i jest zdecydowanie bardziej energiczne. Zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka to przede wszystkim te, które zawierają silikonowe elementy o zróżnicowanej fakturze, są ruchome, zmuszają do podjęcia aktywności z zakresu motoryki małej. Zabawki sensoryczne dla 2 latka będą podobne, mogą jednak angażować dziecko jeszcze bardziej, ponieważ będzie ono już zdolne do układania poszczególnych elementów lub rozwiązywania prostych problemów. Ten etap to czas na zabawki marki Fat Brain Toys, B.Toys oraz Mobi. 

Które zabawki wybrać dla starszych dzieci?

Zabawki sensoryczne dla 3 latka będą już bardziej skomplikowane, będą zmuszały do myślenia i większej sprawności. Wciąż doskonale sprawdzą się zabawki np.  od Fat Brain Toys lub Goki. Podobnie w przypadku takich dla czterolatka. Zabawki sensoryczne dla 4 latka mogą ćwiczyć pamięć, jak np. układanka pamięciowa z planszą firmy Goki. To zadanie dla dzieci, które potrafią już koordynować przestrzeń ręka-oko. Zabawki sensoryczne dla 6 latka to na przykład bujawka od Fat Brain Toys, która z pewnością pozwoli radośnie spędzić czas nawet starszemu dziecku. Zabawki sensoryczne dla dzieci mogą być z powodzeniem wykorzystywane na różnych etapach ich życia, nawet w wieku wczesnoszkolnym. 

Zobacz również:

Pieluchy tetrowe | Pieluchy wielorazowe | Pieluszki bambusowe | Pieluchy flanelowe | Ekologiczne środki czystości | Proszek do prania dla niemowląt | Nosidełko tula | Chusteczki nawilżane | Kosmetyki dla dzieci | Pieluchy na basen | Pieluszki muślinowe | Chusta do noszenia dziecka

 

pixel