Bio deserki dla dziecka- czy warto je podawać swoim maluchom?
Czy warto podawać deserki dla dzieci swoim maluchom? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu rodziców. Ekologiczne deserki dla dziecka to doskonały pomysł na słodką przekąskę, czy podwieczorek dla naszej pociechy. W tym artykule postaramy się przedstawić parę porad, na co zwracać uwagę przy ich wyborze oraz odpowiemy na pytania od kiedy słoiczki dla niemowląt oraz kilka innych pytań, o które często jesteśmy pytani jeśli chodzi o temat deserków dla dzieci.
Od kiedy deserki dla dziecka? Z tym pytaniem zmaga się niemało rodziców małych dzieci. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak najczęściej rodzice decydują się na wprowadzenie deserków do diety niemowlaka mniej więcej wtedy, kiedy zaczynają karmić dziecko gotowymi daniami w słoiczkach. Oczywiście na etapie wprowadzania słoiczków do jadłospisu dziecka deserki również powinny być raczej miękkie ( na przykład gotowane jabłka lub przeciery owocowe). Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów deserów dla dzieci w słoiczkach. Dziecko powinno uczyć się nowych smaków, a zadanie to z pewnością ułatwią nam deserki dla niemowląt.
Od kiedy słoiczki dla niemowląt? W tym temacie istnieje kilka teorii. Niektórzy rodzice decydują się na rozszerzenie diety niemowlaka o słoiczki już od 4 miesiąca życia malucha i przechodzą na karmienie dziecka daniami w słoiczkach od razu po skończeniu karmienia piersią lub na przemian z karmieniem piersią. Inni wprowadzają słoiczki dopiero po pierwszym roku życia, bo do pierwszego roku życia dziecko jest karmione mlekiem mamy. Jeszcze inni rodzice w ogóle rezygnują ze słoiczków i z mleka matki przechodzą bezpośrednio na stałe pożywienie. Rozszerzenie diety niemowlaka o deserki może odbywać się równolegle z wprowadzeniem do diety dziecka słoiczków lub stałego pożywienia.
Słysząc słowo Deser, pewnie większość z Państwa wyobraża sobie ciasta, słodycze i inne niezdrowe przekąski. Jednak nie każdy słodycz musi być bardzo niezdrowy i nie musi być produktem ”zakazanym” dla naszego malucha. Sami możemy kontrolować skład pokarmu dziecka przez samodzielne jego przygotowanie. Upieczenie ciasta nie jest trudne, a przy okazji możemy zorganizować z tego świetną zabawę na weekendowe popołudnie z dzieckiem. Gwarantujemy, że jego satysfakcja będzie ogromna! Jeśli jednak nie mamy czasu albo możliwości aby własnoręcznie przygotować deser dla naszej pociechy, możemy sięgnąć po ekologiczne żelki z małą ilością cukru, bądź wegańskie galaretki wyprodukowane wyłącznie z owoców. Te przekąski to niskokaloryczny, przepyszny, ekologiczny, a przede wszystkim zdrowy pomysł na podwieczorek.
Zdrowe deserki dla dziecka to nie tylko słodka przekąska, podwieczorek, czy drugie śniadanie, ale również porcja witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju malucha. Przeciery owocowe świetnie zaspokoją chrapkę dziecka na słodkie jedzenie, przy okazji będąc zdrowym, pożywnym i niskokalorycznym w porównaniu z innymi słodyczami. Ekologiczne musy owocowe nie zawierają cukru innego, niż ten naturalnie występujący w owocach. Nie zostały zakonserwowane oraz są niskoprzetworzone. Wygodna tubka ułatwia jedzenie bez ubrudzenia wszystkiego dookoła J jeśli dziecko nie zje całej zawartości opakowania można je łatwo zakręcić i przechować w lodówce. Musy to dobra alternatywa dla batoników, ciastek, czy cukierków. Poprzez podawanie dziecku musów lub przecierów owocowych możemy łatwo nauczyć je jedzenia owoców, gdy z musów będziemy stopniowo przestawiać malucha na jedzenie prawdziwych owoców.
Bio deserki dla dziecka oprócz dobrego składu i świetnego smaku są ekologiczne i przyjazne naturze. Wszystkie składniki deserów ekologicznych pochodzą ze sprawdzonych źródeł i ekologicznych upraw oraz posiadają renomowane certyfikaty potwierdzające ich ekologiczność. Dzięki produktom od sprawdzonych producentów możemy być spokojni o jakoś podawanych dziecku potraw.
Deserki dla dzieci to świetny sposób na naukę nowych smaków, dlatego rekomendujemy wprowadzenie ich do diety malucha. Zdrowe żywienie nie wyklucza słodyczy, o ile są one w diecie w niewielkiej ilości dlatego, naszym zdaniem, można co jakiś czas dać dziecku coś słodkiego. Jeśli nadal mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości to serdecznie zachęcamy do kontaktu. J