Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne i stylowe – trendy w dekoracjach weselnych na rok 2024

2024-02-05

Ekologiczne podejście

Świadomość zmian klimatycznych i degradacji środowiska rośnie, a wiele par pragnie zorganizować ślub, który będzie nie tylko piękny, ale także przyjazny dla natury. W 2024 roku przyszli małżonkowie szukają różnych sposobów na zminimalizowanie ilości odpadów i wykorzystanie zrównoważonych materiałów.

Takie podejście nie ogranicza się jedynie do wyboru dekoracji wykonanych głównie z recyklingu, ale również obejmuje lokalnych dostawców i menu, alternatywne źródła energii, sezonowe kwiaty czy wynajem niektórych elementów zdobiących sale, zamiast ich zakupu. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne.

W 2024 roku zielone śluby zaowocują rewolucje w tym temacie – w niedalekiej przyszłości ekologiczna uroczystość stanie się oczywistością, a nie tylko słusznym wyborem.

Warto już teraz przeglądać dekoracje i papeterię wykonaną z recyklingu – stylistyka, chociażby zaproszeń ślubnych prezentuje się atrakcyjnie!Troska o środowisko nie oznacza rezygnacji z pięknych dodatków ślubnych – ekologiczne dekoracje weselne znajdziesz w artMA

Minimalistyczna elegancja

Przepych i ekstrawagancję odstawiamy na bok – w branży ślubnej hasłem przewodnim w 2024 roku będzie „mniej znaczy więcej”. Minimalistyczny ślub wyróżniający się prostotą i elegancją będzie jednym z głównych trendów w modzie ślubnej.

Główną rolę będą odgrywać proste, lecz efektowne dekoracje – delikatne kwiaty, świece, stonowane kolory czy naturalne materiały takie jak drewno lub len. Minimalizm dotknie również modę ślubną – kreacje o czystych liniach, bez zbędnych zdobień, będą najchętniej wybierane przez przyszłe panny młode.

Moda na minimalizm będzie łączyła się z ekologicznym podejściem – nacisk będzie kładziony na jakość, a nie ilość. To również ograniczenie ilości dodatków na rzecz wysmakowanych i subtelnych detali.


Sprawdź także: W co najlepiej zapakować fingerfood

Minimalistyczna i ekologiczna księga gości idealnie wpisuje się w trendy na 2024 rok

Podkreślenie indywidualności

Pary coraz śmielej odchodzą od tradycji na rzecz wesel, które będą wyjątkowe a przede wszystkim – odzwierciedlać ich osobowość. Personalizowane dekoracje, takie jak tablice historii miłości, tablice powitalne, zdjęcia na płótnie czy napisy na ściankę weselną będą chętnie wybierane, a to tylko niektóre przykłady.

Również zaproszenia, podziękowania dla gości oraz rodziców, plany stołów czy menu będą zawierały akcent personalizacji. Dzięki temu uroczystość nabiera indywidualnego charakteru, a także stanowi piękną pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Co więcej, wiele par zdecyduje się na stworzenie unikalnego doświadczenia dla siebie i swoich gości. Wesela tematyczne, nietypowe lokalizacje czy mniej standardowe ceremonie będą niezwykle popularne.

Powyższe trendy będą kształtować branżę ślubną w 2024 roku – warto jednak znaleźć równowagę pomiędzy tym, co będzie modne, a swoim własnym stylem. Ślub to w końcu dzień, który ma odzwierciedlać Waszą miłość, osobowość i historię.

Dobrze szukać i korzystać z inspiracji, ale nie zapominajcie, że to łącząca was miłość nadaje temu dniu prawdziwe znaczenie. Urządźcie więc wesele, o jakim zawsze marzyliście. Życzymy Wam bajkowego zakończenia „i żyli długi i szczęśliwie…”.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel