Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybierać zabawki, aby służyły jak najdłużej?

2023-12-14

Trwałe materiały i uniwersalność zabawek

Szukając zabawek dla dziecka, które mają służyć przez wiele lat, powinieneś pamiętać o wielu ważnych zasadach. Jeśli mają być trwałe i przetrwać codzienną eksploatację, nie zapomnij o ich jakości. Bardzo ważne, z jakiego materiału zostanie wykonana zabawka. Drewno, metal i wysokiej jakości tworzywo sztuczne uznawane są za trwałe oraz solidne. Okazują się wytrzymalsze niż inne szybko łamiące się i tańsze surowce. Wśród dobrej jakości zabawek można wyróżnić np. zestawy drewnianych klocków, puzzle 3d Pokemon czy metalowe samochodziki. Kluczowym elementem wyboru zabawek powinno być proste wzornictwo. Jeśli zabawki mają wiele ruchomych części albo skomplikowaną konstrukcję, stają się podatniejsze na uszkodzenia. Niektóre elementy mogą się też łatwiej zgubić. Proste zabawki, takie jak większe modele aut lub duże lalki, często się nie psują. Musisz jednak pamiętać o ich uniwersalności. Zabawki, które dziecko będzie mogło wykorzystać na kilka sposobów, zainteresują je na dłuższy czas. Dla przykładu zestawy klocków umożliwiają wznoszenie rozmaitych budowli. W zależności od wyobraźni pociecha może latami konstruować z nich różne ciekawe rzeczy.

Zabawki dostosowane do wieku

Zabawki powinny wnosić jakąś wartość w życie dziecka – najlepiej wartość edukacyjną. Jeśli będą angażować dziecko w proces nauki, posłużą przez dłuższy czas. Warto zadbać o to, aby zabawki wspierały rozwój umiejętności dziecka i rozbudzały jego kreatywność. Wśród zabawek edukacyjnych warto wyróżnić m.in. gry logiczne oraz rozmaite układanki. Zabawki powinny być również dostosowane do wieku dzieci. Muszą zapewniać im odpowiednie wyzwania dopasowane do etapu rozwoju, ale też dawać bezpieczeństwo. Kupując zabawki, sprawdzaj informację o wieku. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy są przeznaczone dla Twojego dziecka. Warte uwagi są też zabawki rosnące z dzieckiem. Mogą to być np. różne zestawy kreatywne, które można dowolnie rozbudowywać o nowe dodatki.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Niezależnie od rodzaju i trwałości zabawki, zawsze trzeba sprawdzić, czy jest ona bezpieczna dla dziecka. Należy upewnić się, że ma wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. To kluczowy aspekt poza uniwersalnością czy trwałością materiałów. Zabawki nie mogą mieć małych elementów, które maluchy mogą łatwo połknąć. Lepiej, żeby nie miały też ostrych krawędzi i szkodliwych substancji chemicznych. Zabawki muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa dla danego przedziału wiekowego. Wybór zabawek, które przez długi czas posłużą dziecku, wymaga uwzględnienia wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się bezpieczeństwo, wartość edukacyjną, materiał wykonania i możliwość przystosowania zabawek do aktualnych potrzeb pociechy. Jeśli świadomie podejdziesz do ich zakupu, dziecko będzie mogło używać zabawek długo i z wielką radością.

 

 

Artykuł sponsorowany

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel