Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nauka poprzez zabawę

2024-02-05

Jak uczyć dzieci przez zabawę?

Na czym właściwie polega nauka poprzez zabawę? To proces, który łączy jednocześnie zapewnianie najmłodszym rozrywki, jak i wspieranie ich rozwoju. Tą metodą można uczyć naprawdę wielu rzeczy: rozwijać umiejętności motoryczne, koordynację ruchową lub samodzielne myślenie. W jaki sposób uczyć swoje dziecko przez zabawę?  Możliwości jest wiele. Stare, sprawdzone metody okazują się tutaj skuteczne. Wspólna zabawa z dzieckiem, połączona z tłumaczeniem mu pewnych rzeczy, odnosi wspaniałe rezultaty. Nauka poprzez zabawę to choćby popularna zabawa w sklep - najmłodsi poznają zasady, jakie wiążą się z przebywaniem w sklepie, starsze dzieci mogą wcielić się w rolę kasjera i udoskonalić swoje zdolności matematyczne. Rodzic biorący udział w zabawie może pomóc w nauce liczenia, pokazać, jak należy zachowywać się w sklepie czy nazwać nieznane dotąd przedmioty. Uczenie się przez zabawę może przybierać także inne formy, takie jak wspólna gra w piłkę (kopanie, podrzucanie, turlanie), rysowanie ( prawidłowego trzymania ołówka, kolorów, rozwijanie umiejętności artystycznych), czy zabawa zabawkami edukacyjnymi - grunt, aby dziecko było zadowolone podczas nabywania nowej umiejętności.

Zabawki edukacyjne - nauka przez zabawę dla najmłodszych

Zabawki edukacyjne to przedmioty stworzone z myślą, aby uczyć, jednocześnie bawiąc. Dla najmłodszych dzieci większość zabawek może stać się zabawkami edukacyjnymi - bawić się piaskiem, plasteliną lub wodą mają okazję poznawać nowe faktury, przybory plastyczne pomagają nabrać rączkom sprawności i rozwijają wyobraźnię, a książeczki edukacyjne uczą o otaczającym dziecko świecie. Zabawki edukacyjne  mogą się nam kojarzyć także z innymi przedmiotami, takimi jak mata edukacyjna czy tablica sensoryczna. Te stosunkowo nowe rozwiązania spełniają podobne funkcje - wystawiają dziecko na działanie nowych bodźców, ćwiczą zdolności manualne, rozwijają myślenie. Ich plusem jest to, że składają się z wielu różnych elementów dostępnych w jednym miejscu. Dzięki temu dziecko może bez przeszkód odkrywać nowe zjawiska, które są na wyciągnięcie ręki.  Nieco starsze pociechy z pewnością ucieszą się z zabawek elektronicznych. Mogą one zdecydowanie więcej od standardowych zabawek: potrafią grać muzykę, świecić kolorowymi światłami, często są interaktywne. Dzięki nim dziecko może nauczyć się śpiewać piosenek, rozpoznawać części ciała, kolory czy też cyfry.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci - co wybrać?

W miarę dorastania dziecka można przedstawiać mu coraz więcej zabawek: również te elektroniczne. Mogą one stać się świetną okazją do nauczenia się dodawania, tabliczki mnożenia czy słówek angielskich podczas zabawy. Pluszaki interaktywne, edukacyjne laptopy czy zabawkowe tablety mają ogromny potencjał edukacyjny, a jednocześnie zapewnią pociechom wiele frajdy. Czy zabawki edukacyjne rozwijają jedynie umiejętności „szkolne”? Oczywiście, że nie! Wśród zabawek edukacyjnych często można znaleźć wirtualne zwierzątka typu tamagotchi czy też interaktywne pupile reagujące na komendy. Te przedmioty mogą nauczyć dziecka wrażliwości i opiekuńczości, a także odpowiedzialności za swoje zwierzę. Dzięki nim w przyszłości najmłodsi mogą lepiej zajmować się prawdziwym psem czy kotem.

Nauka przez zabawę to najkorzystniejszy sposób poznawania świata przez dziecko. Ma ono okazję nauczyć się czegoś nowego, a jednocześnie spędzić miło czas. Ta metoda jest wykorzystywana podczas używania wszelakich zabawek edukacyjnych - jeśli poszukujesz przedmiotu, który wspomoże rozwój Twojego dziecka, sprawdź bogaty asortyment edukacyjny na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel