Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Lanolina bezwodna, EP9, 200 g, Esent

Lanolina bezwodna, EP9, 200 g, Esent

  • Lanolina, surowiec (wosk) pochodzenia odzwierzęcego, otrzymywana w procesie czyszczenia owczej wełny. Lanolina poddawana jest procesowi odwodnienia (stąd jej nazwa bezwodna).
36,99 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Lanolina bezwodna, EP9, 200 g

Przedstawiamy naszą Lanolinę bezwodną 200g! Ta najwyższej jakości lanolina to surowiec pochodzenia odzwierzęcego, pozyskiwany z czyszczenia wełny owczej. Lanolina bezwodna jest w stanie wchłonąć wodę (wraz ze składnikami aktywnymi rozpuszczonymi w wodzie) do 200% swojej masy, tworząc emulsje. Dzięki temu jest idealnym składnikiem wielu kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała. Dobrze rozpuszcza się również w tłuszczach, dzięki czemu może być stosowany na wiele sposobów Lanolina bezwodna to naturalna substancja, która pomaga chronić skórę przed niekorzystnymi warunkami. Tworzy na powierzchni skóry cienki, silnie oleisty film, który pomaga zmiękczyć naskórek i wygładzić skórę. Lanolina bezwodna jest naturalnym emulgatorem i potrafi łączyć się zarówno z tłuszczami, jak i z wodą. Dzięki temu jest idealnym produktem do utrzymania nawilżonej i zdrowej skóry. Nasza lanolina jest najwyższej jakości i zapewnia doskonałe rezultaty. Nie przegap tego niesamowitego produktu - zamów już teraz!

Lanolina, surowiec (wosk) pochodzenia odzwierzęcego, otrzymywana w procesie czyszczenia owczej wełny. Lanolina poddawana jest procesowi odwodnienia (stąd jej nazwa bezwodna).

W temperaturze 20oC lanolina , ma postać gęstej, ciągnącej masy, o barwie kremowej.
Lanolina nie rozpuszcza się w tradycyjnym tego słowa znaczeniu w wodzie, natomiast jest w stanie wchłonąć wodę (wraz z rozpuszczonymi w wodzie składnikami aktywnymi) do 200% swojej wagi, tworząc emulsje. Rozpuszcza się dobrze w tłuszczach.

Lanolina bezwodna zawiera w swym składzie :


cholesterol, izocholesterol, lanosterol, dihydroergosterol, dihydrolanosterol, metacholesterol, hydroksycholesterol, alkohol lanylowy, cetylowy i cerylowy, kwas cerotynowy, kwas karnaubowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy. Farmakopea Europejska wprowadziła wymóg badania zawartości pestycydów w lanolinie; ich ilość nie może przekraczać 1 ug/kg.

Działanie.

Lanolina, ma zdolność przenikania w głąb skóry. Na powierzchni tworzy cienku mocno tłusty film, izolujacy skórę od niekorzystnych warunków zewnętrznych (suche powietrze, mrozy itp), zmiękcza naskórek i wygładza skórę. Dzięki możliwości łączenia się taz z tłuszczami jak i wodą jest naturalnym emulgatorem.

Stosowanie.

W przemyśle kosmetycznym (tak tym wielkim jak i w tym domowym), wykorzystywana jest jako składnik natłuszczajacy i nawilżajacy, emulgator, oraz środek transportujący składnik aktywne w głąb skóry.
Stosuje się go jako dodatek do kremów, pomadek, mydeł.

Domowa kuracja lanolinowa do impregnacji otulaczy wełnianych (wg Puppi):

Przygotuj:

  • 1 litrowy słoik

  • łyżeczkę płatków mydlanych lub szarego mydła (ewentualnie mydła marsylskiego)

  • wrzątek

  • łyżeczkę 100% lanoliny bezwodnej

Do słoika wsypujemy płatki mydlane oraz lanolinę, a następnie wypełniamy go wrzątkiem. Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Powinna powstać jednolita ciecz o mlecznym kolorze bez kawałków nierozpuszczonej lanoliny ani żółtego „kożuszka”. Gotowy roztwór studzimy do takiej temperatury, żeby swobodnie można było zanurzyć w nim rękę.

Polecamy lanolinować osobno otulacze w jasnych i ciemnych kolorach oraz kolorach mocno różniących się od siebie, aby uniknąć zafarbowania jednych przez drugie. Gatki wełniane do lanolinowania wywracamy na lewą stronę. Otulacze i gatki z wełny pochodzącej z recyklingu możemy moczyć całą noc, natomiast otulacze szyte z tkaniny wełnianej moczymy tylko kilka godzin. 3-4 godziny w zupełności wystarczą. Ważne, aby nie przekraczać tego czasu, ponieważ dłuższe moczenie może powodować kurczenie się otulacza.

Marka
Kod producenta
5902574358912
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jak prać wełnę?
Wełna nie jednemu z nas zapewne kojarzy się z gryzącymi swetrami i szalikami. Wełny to oczywiście coś więcej niż „agresywne” materiały. Ile zwierząt, z których da się pozyskać wełnę tyle samych rodzajów wełny. Nie zależnie od tego czy to wełna z owcy, królika, lamy, kozy czy wielbłąda- wszystkie wymagają innej pielęgnacji i konserwacji niż typowe bawełniane i poliestrowe dzianiny, które możemy znaleźć w naszych garderobach.
Czytaj więcej
pixel