Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Układanki

( ilość produktów: 5 )

 Układanki i klocki to jedne z ulubionych zabawek, jakimi rodzice obdarowują swoje dzieci. Nie bez przyczyny cieszą się one także powodzeniem wśród najmłodszych. W dodatku wykonane z takiego naturalnego materiału, jakim jest drewno, są przyjemne w użytkowaniu i zabawie, działają wyciszająco i koncentrują uwagę.

 

Nie od dziś wiadomo, że drewniane zabawki mają bardziej kojący wpływ na dzieci niż te wykonane z plastiku czy innych tworzyw sztucznych. Bliskość naturalnego surowca jest zdrowsza dla ciała i dla psychiki, a układanie kolorowych układanek lubią wszystkie dzieci, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. 

Układanki dla dzieci

Drewniane układanki dla dzieci zazwyczaj nie składają się z zawrotnej ilości elementów.

Dla malutkich dzieci wystarczą czasem trzy figury czy postacie, które będą musiały dopasować do matrycy. W ten sposób już od najmłodszych lat uczą się logicznego myślenia, rozwijają się pod względem sensorycznym i motorycznym, a dzięki temu, że stopień trudności dostosowany jest do ich wieku, odnoszą pierwsze osobiste sukcesy. 

W pionie czy w poziomie? Najmłodsi miłośnicy drewnianych zabawek z pewnością zainteresują się układankami, w których będą musieli dopasować różne gatunki zwierząt lub różnej wielkości członków zwierzęcej rodziny. Pomogą im w tym żywe kolory oraz metoda prób i błędów. Nagrodą za cierpliwość, upór i skupienie będzie dobrze wykonane zadanie i uśmiech mamy. Maluszkom spodobają się także drewniane krążki z wieży Hanoi, które trzeba odpowiednio poukładać, tyle że już w pionie. Dużą ciekawość i entuzjazm wzbudzą drewniane, kolorowe klocki przestrzenne, z których będzie można zbudować zamek, domek a może i całą zagrodę albo miasto.  Układanki edukacyjne dla maluchów pomogą w zdobyciu wielu kluczowych umiejętności, tym bardziej, że dziecko uczy się przez zabawę. W ten sposób najmłodsi ćwiczą swoją koncentrację, zdolności manualne, rozwijają spostrzegawczość i wyobraźnię, uczą się logicznego myślenia i cierpliwości. Taka zabawa może być również pomysłem na aktywne spędzanie czasu z rodzeństwem, rówieśnikami czy rodzicami.

Drewniane układanki dla najmłodszych

Drewniane zabawki cieszą się powodzeniem u każdego, a nam dorosłym przywodzą na myśl stare, dobre czasy.  Zwierzęta morskie czy domowe? Edukacyjne układanki ze zwierzątkami staną się hitem każdej dziecięcej bawialni. Są wykonane w bardzo dobrej jakości, mają żywe i wyraziste kolory oraz ładne ilustracje. Teraz wystarczy tylko dopasować tematykę układanki do upodobań dziecka. Bo jedne maluchy kochają dinozaury, inne zwierzęta morskie, a jeszcze inne najbardziej mieszkającego z nimi kota lub pieska. Ulubione zwierzątko na układance na pewno wzbudzi ogromny entuzjazm i jeszcze bardziej zachęci do zabawy. Na początku, aby układanie było prawdziwą przyjemnością, można wybrać dla małego dziecka układankę, w której poszczególne elementy są zakończone uchwytami. Z biegiem czasu drewniane układanki dla dzieci mogą być na wyższym poziomie trudności. Bardzo ważne jest, aby właśnie dopasować poziom trudności zabawki do wieku dziecka. Zarówno zbyt trudne, jak i zbyt łatwe zagadki, mogą naszą pociechę znudzić i zniechęcić, a nam przecież chodzi o rozbudzenie entuzjazmu i wzrost poczucia własnej wartości. W domu, w przedszkolu, w podróży Edukacyjne układanki ze zwierzątkami mogą też być mocowane na magnetycznej tablicy, dzięki czemu końcowy efekt będzie można utrzymać na dłużej. Układanki magnetyczne sprawdzą się także podczas podróży lub gdy trzeba będzie je gdzieś przenieść i na przykład zaprezentować opiekunom. To także ciekawe urozmaicenie tradycyjnej zabawki wykonanej z drewna. Coraz więcej przedszkoli i żłobków wybiera drewniane zabawki dla dzieci, gdyż dzięki nim możliwe jest zorganizowanie spokojnej i cichej zabawy. Poza tym, że dzieci naprawdę lubią układanki i klocki, to w dodatku korzystając z nich ćwiczą motorykę i rozwój sensoryczny. Układanie całości rozwija też logiczne myślenie i uczy cierpliwości. Ponadto zabawki wykonane z drewna są przyjemne w dotyku, działają na dzieci kojąco a także zachęcają do ekologii, gdyż przedmioty wykonane z materiałów naturalnych są biodegradowalne i mogą podlegać recyklingowi. Poza tym drewno jest bardziej wytrzymałe niż plastik, przez co może spokojnie służyć kolejnym pokoleniom, jak i jest bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Od matematyki do biologii W zależności od potrzeb drewniane układanki i gry mogą rozwijać określoną dziedzinę wiedzy. Dostępne są zatem takie, które uczą cyferek i liczenia. Są również takie, dzięki którym dziecko poznaje budowę ludzkiego ciała. Drewniane zabawki dla dzieci mogą również uczyć zegara, geometrii, języków obcych, historii, biologii i geografii. Można je uznać za pierwszą pomoc naukową, która pomoże dziecku zgłębić wiedzę i umiejętności, a nawet odkryć swoją pasję czy przyszły zawód. W sprzedaży dostępne są także drewniane układanki, które opierają się na wzorach geometrycznych lub są zbliżone do abstrakcji. Zainteresują one z pewnością starsze dzieci lub te, które mają w sobie zapał plastyczny i zdolność myślenia przestrzennego.    

Układanki dla maluchów  

Jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo- ruchowej i spostrzegawczości u małych dzieci są wszelkiego rodzaju układanki. Ważne, by były odpowiednio dostosowane do obecnego etapu rozwojowego dziecka, koniecznie powinniśmy również zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Zabawki dla najmłodszych nie powinny zawierać jakichś drobnych elementów, które mogłyby wylądować w buzi lub nosie.

Jakie układanki dla dzieci do lat trzech są najlepsze? 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny być wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów- to podstawa. Nie powinny zawierać dużej ilości elementów. Układanki dla rocznego dziecka przede wszystkim powinny rozwijać jego zdolności sensoryczne. Wspólnie z maluszkiem możemy na przykład dopasowywać kształty zwierzątek naśladując ich odgłosy. Układanki dla dwulatka mogą składać się już z kilku mniejszych i większych elementów. Drewniane układanki dla dzieci pozbawione ostrych krawędzi są trwałe i bezpieczne. 

Jakie układanki dla trzylatka sprawią mu radość?

Każda układanka logiczna dla dzieci powinna być bliska jego postrzeganiu świata. Trzylatki kochają bajki o zwierzątkach, świetnie sprawdzą się u nich zabawki typu farma lub zoo. Jeśli dzieci będą mogły stawiać piramidy porządkując elementy od największego do najmniejszego - z pewnością takie zajęcie pochłonie ich uwagę. Zabawki do ogrodu. które są wykonane z trwałych materiałów można pozostawić w piaskownicy i nic im się nie stanie. Mogą stanowić elementy pomysłowych budowli z piasku. Układanki drewniane dla dzieci służą im kilka ładnych lat zmieniając czasem swoje przeznaczenie i rozwijając ich kreatywność.          

pixel