Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

3 najlepsze prezenty dla chłopczyka na Mikołajki 2021

2017-11-24
3 najlepsze prezenty dla chłopczyka na Mikołajki 2021

6 grudnia to dzień, na który czekają niemal wszystkie dzieci. Na prezenty od Mikołaja liczą już od tygodnia przed nadejściem ich ulubionego święta, a kiedy tylko wybije odpowiednia godzina, biegną w poszukiwaniu wymarzonych upominków, o które prosiły w listach. Nie wiedzą jednak, że wszystko to wymaga odpowiednich przygotowań i długich poszukiwań odpowiedniej zabawki. Co podarować chłopcu w tym szczególnym dniu? Poniżej znajdziesz kilka propozycji prezentów dla dzieci w różnym wieku. Tak jak zawsze ekipa Ekomalucha stawia na ekologiczne i sprawdzone pomysły.  

Pamiętajmy, że dobry prezent na Mikołajki dla chłopca to przede wszystkim taki, który się jemu spodoba. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na to, że do wieku 2-3 lat zabawkowe upodobania zarówno chłopców jak i dziewczynek są bardzo uniwersalne. To właśnie starsze dzieci zaczynają okazywać sprecyzowane zainteresowania konkretnymi tematami, motywami, kolorami itp. 

Zachęcamy także do bycia otwartym na to, że chłopiec może niekoniecznie interesować się tylko strażą pożarną czy dinozaurami. Tak jak dziewczynki czasem wolą zabawki “dla chłopców” tak samo chłopcy mogą woleć “zabawki dla dziewcząt”, a przecież jedyne co się liczy w dawaniu prezentów to, żeby się spodobał. Idealny prezent na mikołajki dla chłopca to taki, w którym zostaną wzięte pod uwagę jego indywidualne preferencje. 

  

Propozycje dla przyszłych inżynierów 

Fantastycznym prezentem dla chłopca w wieku 3-5 lat będą kolorowe, drewniane klocki i zestawy konstruktorskie. Konstruowanie i budowanie domków, zamków i innych budowli to jedno z ulubionych zajęć kilkuletnich chłopców. Taka zabawa to nie tylko prawdziwa frajda, ale także nauka wielu przydatnych umiejętności. Budując z klocków, dziecko rozwija sprawność manualną, koordynację oko-ręka, a przede wszystkim kreatywność. Taki prezent to świetna inwestycja w ogólny rozwój dziecka i zabawka, z którą mały chłopiec będzie spędzał długie godziny bez względu na wiek. 

Drewniane klocki mają kilka zalet, które odróżniają je od innych zabawek tego typu.  Przede wszystkim, bardzo często są większe niż te plastikowe, dlatego sprawdzą się także jako upominek dla młodszych dzieci, gdyż zabawa nimi nie grozi połknięciem drobnych elementów. W odróżnieniu od kloców plastikowych, klocki drewniane trudno jest uszkodzić czy złamać, co zwiększa bezpieczeństwo podczas zabawy. Ważne jest również to, że są wykonywane z naturalnych, biodegradowalnych materiałów, jak i to, że występują w dziesiątkach wariantów tematycznych i kolorystycznych.