Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czas urodzinek! Prezenty, które cieszą

2019-11-24
Czas urodzinek! Prezenty, które cieszą

Organizacja imprez urodzinowych dla dzieci stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Już nie tylko zaprasza się kolegów i koleżanki do domu, ale wybiera coraz ciekawsze i bardziej atrakcyjne miejsca. Wszystko po to, aby sprawić jak największą radość naszym pociechom. Dzieci, mające swoje święto chcą świętować je ze swoimi przyjaciółmi. Pomysły na prezent na pewno się przydadzą.

Ile zainwestować, czyli kwestie finansowe nie tak mało ważne

Kluczowe pytanie – ile powinien kosztować prezent dla kolegi czy też koleżanki naszego dziecka? Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy podejmowaniu takiej decyzji. Na pewno nie kupujemy prezentu za cenę, którą zazwyczaj przeznaczamy na prezent dla swojego dziecka. Należy wytłumaczyć mu, że prezent to tylko miły dodatek do czasu, jaki spędzamy z kolegami bądź koleżankami. W przeciwnym razie, popadniemy w skrajność i zakup prezentu będzie wiązał się z inwestycją o wartości nawet 100 zł i więcej, a przecież nie jesteśmy w stanie wciągu miesiąca czy dwóch wydać nawet pół tysiąca złotych. Druga ważna rzecz, to dyskryminacja. Budżet rodziców jest bardzo zróżnicowany, jedni mogą sobie pozwolić na więcej, inni na mniej. Przy imprezach urodzinowych nierzadko jest to dostrzegalne. Otrzymywane prezenty różnią się między sobą, a dziecko nie zawsze przemilczy fakt, że od jednego kolegi otrzymało lepszy prezent, niż od drugiego. Tak być nie powinno, dlatego planowanie zakupu większego prezentu nie zawsze jest dobrym krokiem, jaki podejmujemy. Trzeba wziąć pod uwagę to, że nasza hojność może przysporzyć niektórym dużo radości, a innym tyle samo, a może nawet więcej smutku.

Wracając do pytania, ile przeznaczamy na prezent dla kolegi naszego dziecka, odpowiadamy do 50 zł. Oznacza to, że ciekawy i oryginalny prezent może kosztować zarówno 30 zł, jak również 50zł, ale staramy się nie przekraczać tej kwoty oraz nie inwestować w większe prezenty.

Wybieramy prezent do 50zł

Mając 50 zł - przeznaczone na prezent - możemy wybierać w naprawdę ciekawych artykułach. Jest wiele interesujących gier czy puzzli, które mogą zastąpić duże samochody czy też najnowsze lalki. Przedstawiamy pomysły na prezent, których cena mieści się w granicach 30-50 zł. Pamiętajmy, że wrzesień to miesiąc, kiedy nasze dziecko rozpoczyna szkołę, a więc wydatków mamy wystarczająco dużo i nie potrzebne są nam dodatkowe inwestycje.

SZEŚCIENNE KLOCKI

Klocki układanki, zbuduj ZOO, Crocodile Creek

Sześcienne klocki z motywem zwierzęcym. Wykonane zostały z tektury, a na każdym klocku znajdują się cztery różne grafiki, umożliwiające ułożenie czterech różnych zwierzątek. Prezent idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym.

BAJKOWE DOMINO

Domino bajkowe Susibelle, Goki 56688

Tradycyjna gra, którą znają jeszcze nasi dziadkowe. Tym razem domino zaprojektowano w stylu bajkowym. Motyw ulubionych bajek z pewnością przypadnie do gustu małemu jubilatowi.

SZKATUŁKA DLA MŁODEJ DAMY

Pozytywka Biały rumak, Goki 15438

Dziewczynki ucieszą się z dziewczęcej szkatułki na drobiazgi. Różowy dodatek do pokoju będzie świetną alternatywą dla kolejnej lalki. Dodatkowo taka szkatulka to takze pozytywka.

KLOCKI KUKURYDZIANE

PlayMais Mozaika - Trendy Konik

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się klocki kukurydziane, z których można tworzyć wiele ciekawych rzeczy, tym razem dominuje motyw zwierzęcy. Wyklejanie PlayMais na kartach załączonych do zestawu to świetna zabawa, nie tylko dla dziecka.

PUZZLE KREATURY

Puzzle 48 el., Puzzle kreatury-kosmita, Crocodile Creek

Kartonowe puzzle przeznaczone do wykonywania przestrzennych modeli. Powstają z nich figurki, które następnie mogą zdobić dziecięcy pokój.

Kumulacja imprez urodzinowych może odbić się na naszym portfelu, ale nie musi. Wystarczy w przemyślany sposób zaplanować wydatki oraz rozsądnie zarządzać finansami przeznaczonymi na prezenty.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel