Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy pozwolić dziecku na smartfona? - pewna ilość istotnych wzmianek.

2022-11-13
Czy pozwolić dziecku na smartfona? - pewna ilość istotnych wzmianek.

Informacje o znaczeniu kluczowym

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że świat znacząco się zmienił przez ostatnie dwie dekady, a smartfon dla dziecka jest nie tylko narzędziem do kontaktowania się ze znajomymi, bo da się za jego pomocą także rejestrować obrazy i filmy, a nawet wysyłać je. Zaleta tej elektroniki tkwi też i w tym, że do pewnego stopnia ułatwia uczenie się, a dokładniej to za jego pomocą można wyszukiwać istotne informacje w internecie, czyli prawdy dotyczące pojęć matematycznych i tych związanych z fizyką. Istnieje możliwość nawet tego wyszukania filmu, na którym to jakaś osoba demonstruje krok po kroku rozwiązywanie funkcji wielomianowych. Pomoc tego rodzaju przydaje się trzynastolatkom lub piętnastolatkom, choć smartfon dla dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat nie musi być opcją rozbudowaną i drogą. Mowa tu konkretnie o tym, że małe dzieci jeszcze nie potrafią dbać o elektronikę zaliczaną do zaawansowanych i drogich. Właśnie dlatego taki smartfon dla dziecka na początek powinien być raczej tanim, posiadać procesor o tych czterech rdzeniach i niezbyt duży ekran. Sprzęt tego rodzaju powinien być raczej zaklasyfikowanym do zabawek i nie mieć zbyt wielu funkcji, a najlepiej jeśli to ta powystawowa tania elektronika, bo małe dziecko może szybko takowy uszkodzić i dlatego ten pierwszy, a nawet drugi i trzeci nie powinny być zaawansowanymi.

Detale upiększające

Odpowiadający sobie na to, jaki smartfon dla dziecka wybrać raczej nie skupiają się na tym, by smartfon dla dziecka miał procesor o sześciu lub ośmiu rdzeniach, bo dla dziecka w wieku od sześciu do ośmiu lat chyba najważniejsze jest etui nawiązujące stylistyką do wyjątkowo popularnego filmu animowanego. Koszt takiej zabawki podobnie jak i jej trwałość nie muszą być wybitnymi, bo dzieci dopiero uczą się dbania o tego typu sprzęty. Jednym słowem taki telefon nie zawsze będzie w kieszeni spodni konkretnego dziecka, bo może równie dobrze znaleźć się na ławce, a dane dziecko będzie się bawić na karuzeli lub bujawce. Rzecz jasna znajdą się też dzieci, które to kompletnie się zapomną i zamiast spotykać się z innymi dziećmi będą niemal ciągle oglądać na smartfonie bajki i grać w różnego typu gry. Twórcy gier i aplikacji na smartfony przeciwdziałają temu zjawisko izolacji i tworzą gry na smartfon, które powiązane są z interakcją z innymi dziećmi, po to by wszystkie dzieci ze sobą w sposób smaczny rywalizowały i spotykały się. W tym wszystkim zaskakująco wiele znaczy obudowa smartfona, a nawet jego etui. Smartfon dla dziecka może posiadać też i te uszko do zamontowania breloka z pomponikiem.

Świat gier

Dorośli nie od dziś obawiają się tego, że smartfon dla dziecka zmieni zaskakująco wiele. Mowa tu o tym, że dane dziecko zacznie grać w gry na smartfon i przestanie się widywać z kolegami i koleżankami. Minus będzie tkwił też i w tym, że dane dziecko zacznie się także słabiej uczyć. Zjawisku temu od dobrych kilku lat przeciwdziałają twórcy gier na smartfon, a konkretniej tworzą oni gry, które zmuszają dzieci do rywalizowania z innymi. Dodatkową zaletą takowych są też wyzwania powiązane z wiedzą historyczną, matematyką i fizyką. Jednym słowem dziecko, które słabiej radzi sobie w szkole ma też i mniej ciekawe osiągnięcia w takiej grze online. Problem tkwi tylko w tym, że smartfon dla dziecka kusi też innymi opcjami, a gra musi najpierw stać się popularną, czyli zanim pojawi się na nią moda i to na całym świecie minie nawet ponad rok, choć w pewnych krajach świata zyska popularność w zaledwie kilka tygodni.

Zmieniające się podejście dzieci

Na samym początku smartfon dla dziecka to możliwość robienia zdjęć i filmów i dodatkowo jakieś etui powiązane z postaciami z bajek. Możliwość oglądania bajek w dowolnej lokalizacji także jest ciekawą, ale dziecko w wieku dwunastu lub czternastu lat zaczyna dostrzegać inne zalety, a konkretniej możliwość uczenia się definicji matematycznych lub fizycznych w dowolnym momencie. Na smartfonie można też oglądać filmy ukazujące to jak nastolatek rozwiązuje funkcje wielomianowe i zadania z fizyki. Taki nastolatek tłumaczy krok po kroku jak rozwiązać tego typu zadania, a dziecko uczące się z jego bloga może nawet zapragnąć stworzyć własny i to rzecz jasna daje temu dziecku ten impuls do poprawnego użytkowania smartfona.

Bezpieczeństwo

Pewna część z nas wie też dość dobrze o tym, że smartfon dla dzieci to także bezpieczeństwo, a dokładniej to nie tylko porozumiewanie się z dzieckiem, ale też i te dedykowane aplikacje, dzięki którym rodzic wie dokładnie gdzie przebywa jego dziecko i jak długo. Aplikacja tego typu może też powiadamiać rodzica o innych sprawach. Powiadomienie takowe może nawet oznaczać przebywanie w miejscu, w którym to dziecko nie powinno się znaleźć. Dlatego ten rodzaj elektroniki użytkowej to kontakt, rozrywka, pomoc w nauce i wiele innych funkcji, które można uznać za zaskakująco przydatne.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel