Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego warto używać podpasek ekologicznych?

2020-09-18
Dlaczego warto używać podpasek ekologicznych?

Jeśli wolisz używać podpasek w okresie menstruacyjnym, możesz cieszyć się osobistymi i środowiskowymi korzyściami, jeśli zdecydujesz się na przejście na wkładki ekologiczne. Dowiedz się więcej o zaletach tych produktów i zdecyduj sama, czy jesteś gotowa, aby spróbować nowego sposobu na utrzymanie czystości i komfortu w tych dniach.


Przyjazne dla Twojego ciała i środowiska

Tradycyjne podpaski i tampony zawierają substancje chemiczne zwane dioksynami, które mają nadawać tym produktom nieskazitelnie biały kolor. Narażenie na działanie tych substancji wiąże się z wyższym ryzykiem wystąpienia raka. Według Światowej Organizacji Zdrowia dioksyny mogą również powodować problemy hormonalne, problemy z układem odpornościowym, problemy rozwojowe i reprodukcyjne, takie jak endometrioza, bolesne okresy, a nawet niepłodność. Kiedy używasz produktów z dioksynami, chłonne tkanki pochwy mogą wprowadzić te niebezpieczne substancje chemiczne do krwiobiegu. Substancje zapachowe i inne substancje chemiczne zawarte w standardowych wkładkach i tamponach mogą również powodować podrażnienia i zaburzenia hormonalne.

Ekologiczne produkty menstruacyjne, podpaski i tampony mogą mieć poważny pozytywny wpływ na zdrowie Ziemi. Pełne rozłożenie nieekologicznych wkładek trwa do 800 lat, w przypadku produktów na bazie bawełny proces ten trwa tylko 2 lata. Dodatkowo, podpaski wielorazowe generują nieporównywalnie mniej opadów i są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiskowa. Warto mieć to na uwadze – Natura też jest kobietą!

Podpaski ekologiczne są w pełni naturalne, mają certyfikat 100% BIO. Są bezpieczne dla Twojego ciała oraz zapewniają chłonność, delikatność i komfort. To wszystko dzięki użyciu naturalnych materiałów, które zapewniają skuteczną ochronę dla Ciebie i dla środowiska.

Wkładki wielorazowe są oddychające

W odróżnieniu od podpasek z włókien sztucznych, wkładki wielorazowe i tampony z bawełny organicznej pozwalają skórze oddychać. Jednocześnie skuteczna warstwa chłonąca pomaga w zachowaniu suchości. Mikrofibra jest technologią, która świetnie spisuje się w tej roli. Ten miękki materiał zmniejsza również ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień skóry, które mogą wynikać z zawartości tworzyw sztucznych w standardowych wkładkach. Zmniejsza to również ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych, które mogą wystąpić, gdy przepływ powietrza jest ograniczony. Jest to szczególnie istotne jeśli nietrzymanie moczu jest naszą częstą dolegliwością.

Wygoda przez cały dzień

Standardowe podpaski mogą być szorstkie w dotyku i przyczyniać się do swędzenia i wysypki. Jeśli zwykłe wkładki są niewygodne, podpaski wielorazowe z bawełny mogą być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do noszenia przez cały dzień, nawet w nocy. W odróżnieniu od produktów jednorazowych, podpaski wielorazowe są miękkie, opływowe i niezauważalne pod ubraniem, a zastosowanie skrzydełek zapobiega wyciekom.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixel