Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drewniana kuchnia dla dzieci- jak ją wybrać, na co zwrócić uwagę i jak dobrać wyposażenie

2021-04-28
Drewniana kuchnia dla dzieci- jak ją wybrać, na co zwrócić uwagę i jak dobrać wyposażenie

Dzieci naśladują dorosłych, nic w tym zaskakującego i dziwnego. Widać to szczególnie w szerokim wyborze zabawek, które są minimalistycznym i ‘udawanym’ odbiciem tej rzeczywistości dorosłych. Pociechy za pomocą różnych zestawów mogą bawić się udając, że są lekarzami w gabinecie czy strażakami podczas akcji ratowniczej. Możliwe, że takie upodobanie to  odpowiedź na to jaki zawód dziecko chciałoby wykonywać w przyszłości. Nie inaczej jest jeśli chodzi o kategorię gastronomiczną. Różnego rodzaju kuchenki, naczynia, owoce, warzywa, napoje, zestawy herbaciane- chyba nie ma takiej rzeczy, na postawie której zabawki nie wykonano. Dylemat wyboru takich zabawek stanowi wybór: zabawki plastikowe czy drewniane?  

Drewniane akcesoria do kuchni dla dzieci- dlaczego warto sięgnąć po drewniane zabawki?  

Jedną z istotniejszych zalet zabawek wykonanych z drewna jest ich nietoksyczność i biodegradowalność. Utylizacja drewnianych zabawek jest zdecydowanie łatwiejsza niż tych wykonanych z plastiku. Tak samo ich produkcja jest zdecydowania bezpieczniejsza dla środowiska.   Drewniane zabawki, a w tym drewniane jedzenie do zabawy na pewno nie potrzebuje baterii, żeby nadawało się do użytku. W przeciwieństwie do tych plastikowych są jednak o wiele bardziej trwałe, a przy odpowiedniej konserwacji i dbanie o nie mogą służyć przez bardzo długi czas.   Minimalistyczny charakter drewnianych zabawek może nie być na samym początku zbyt zachęcający do użytkowania. Wydają się bierne i blado mogą wypadać przy typowych plastikowych zabawkach, które same grają, jeżdżą, tańczą, skaczą itp. Z reguły nie posiadają cech, które od razu przykułyby uwagę dziecka. Maluchowi można pokazać, że ta prostota drewnianych zabawek zostawia przestrzeń dla wyobraźni i kreatywności. Zachęcenie go do próbowania znalezienia nowych „sposobów na zabawkę” może sprawić, że dziecko bardziej się zaangażuje w zabawę. Plastikowe opcje zabawkowe ze względu na konstrukcję, są często monotematyczne- można się nimi bawić w tylko jeden sposób. Drewniane zabawki z odpowiednim nastawieniem i koncepcją mogą nie nudzić się przez bardzo długi czas.  W połączeniu z wysoką trwałością drewniane zabawki mogą być nieodłącznym kompanem zabaw Twojego dziecka nawet przez lata.  

Drewniana kuchenka dla dzieci oraz akcesoria do kuchenki dziecięcej  

Prawidłowy rozwój i nauka dziecka mogą być zapewnione na wiele sposobów. Czego może nauczyć się maluch gdy podczas zabawy używa drewniane jedzenie do zabawy?  

1. Zabawkowe jedzenie do krojenia jest idealnym pomysłem na ćwiczenie koordynacji ruchowej oraz motoryki- podczas na przykład krojenia drewnianych składników warzywnych czy też owocowych. Przy okazji dziecko uczy się co znaczy przygotowywanie potraw, jakie są zasady przyrządzania czy poszczególne etapy. Można też te czynności wykorzystać na naukę podstawowej matematyki poprzez zadawanie pytań czy poleceń „Ile jest tutaj kawałków marchewek” czy „Podaj mi 3 jabłka” czy „Chciałbym zamówić 2 pizze”.  

2. Podczas udawanych posiłków ugotowanych z drewnianych składników dziecko można wykorzystać tę sytuację i przyuczać dziecko odpowiedniego zachowania przy stole czy używania sztućców. Samo trzymanie i używanie drewnianych sztućców jest treningiem przed używaniem tych prawdziwych.

3. Wspólna zabawa z rówieśnikami w drewnianej restauracji pozytywnie będzie wpływać na rozwój umiejętności społecznych (jak każda wspólna zabawa). Podział obowiązków w kuchni, obsługa klienta, rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie ludźmi- tego uczą się dzieci podczas prowadzenia udawanej restauracji. Dodatkowo wiele drewnianego jedzenia może być użyte jako akcesorium do prowadzenia udawanego sklepu spożywczego, ponownie powtarza się szereg zalet wynikających z wspólnej zabawy.   Obecnie producenci zabawek oferują szeroką gamę drewnianych zabawek związanych z gastronomią: mikser, lodówka z zamrażalką dla dzieci, w pełni wyposażone kuchnie, drewniane warzywa i owoce do krojenia, zestawy do robienia sałatek, pizzy, sushi makaronów. Chyba ciężko będzie znaleźć coś do zjedzenia co nie ma swojej zabawkowej drewnianej wersji. Zestawy marki Plan Toys czy zestawy drewnianych zabawek do kuchni JaBaDaBaDo to przede wszystkim jakościowe i bezpieczne wybory, które zapewnią Twojemu dziecku godziny niesamowitej zabawy. Kuchnie dla dzieci JaBaDaBaDo zestawy Plan Toys charakteryzują się wysokiej jakości wykonaniem, niezwykłą funkcjonalnością oraz przyjemnymi dla oka kolorami. Nie zwlekaj i razem z dzieckiem rozpocznijcie gastronomiczną przygodę i sięgnijcie po drewniane jedzenie do zabawy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel