Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gadżety niezbędne maluchowi do zabawy w parku

2018-04-20
Gadżety niezbędne maluchowi do zabawy w parku

Spacery na świeżym powietrzu przestały być jedynie sennym marzeniem. Promienie słoneczne kuszą do wyjścia, temperatura za oknem wciąż rośnie, a ptaki na drzewach nie przestają ani na chwilę śpiewać. Wiosna na dobre zagościła w tym sezonie, dlatego to już ostatni dzwonek na skompletowanie akcesoriów spacerowych dla swojej pociechy. W jakie gadżety zaopatrzyć malucha? Które akcesoria sprawią dziecku największą frajdę? Na jakim pojeździe uczyć maluszka jeździć? Przedstawiamy wynalazki, które uświetniły niejedno rodzinne popołudnie!

PCHACZ PELIKAN

Dla maluchów, które potrafią samodzielnie chodzić i zatrzymywać się w dowolnym momencie, świetną formą atrakcji są pchacze. Pchacz, jak sama nazwa wskazuje to niewielki pojazd, który służy do tego, aby pociecha mogła stabilnie się na nim oprzeć i pchać go do przodu. Pojazd ten posiada najczęściej atrakcyjne dodatki lub przypomina ciekawą postać. Pchacze to nie tylko świetna frajda dla malucha. Nie dość, że stanowią miłą formę zabawy, to ponadto rozwijają koordynację ruchową, która jest szczególnie ważna w początkowym etapie życia każdego dziecka.

JEŹDZIK CIĘŻARÓWKA

Z biegiem czasu, nasze pociechy rosną, a wraz z nimi pojawiają się nowe potrzeby i zainteresowania. O ile półroczne dziecko jeszcze nie wykazuje aż tylu aktywności, to po kilku miesiącach zmiany bywają zaskakujące. Po ukończeniu pierwszego roku życia, pociecha staje się dużo bardziej ruchliwa, a jej upodobania w kwestii zabawek znacznie się poszerzają. Aby zapewnić swojemu dziecku świetną zabawę oraz bezpieczeństwo podczas spaceru w parku, warto zdecydować się na jeździk. Pojazd ten rozwija aktywność ruchową dziecka, jego ciało i mięśnie, a przede wszystkim pozytywnie wpływa na koordynację i utrzymanie równowagi. Spacer z jeździkiem stanowi świetną zabawę i jest znakomitym urozmaiceniem podczas zwykłego wyjścia do parku. Podaruj swojemu dziecku taką atrakcję, a odpłaci Ci się uśmiechem od ucha do ucha!

WÓZEK - CHODZIK

Wózek - chodzik jest to praktyczny i atrakcyjny produkt dedykowany maluchom stawiającym pierwsze kroki. Ten pomocny pojazd na czterech kołach, służy do tego, aby pociecha mogła się na nim oprzeć i podobnie jak w przypadku pchaczy – pchać go do przodu. Ciekawy design oraz akcesoria dodatkowe takie jak np. dzwonek, przyciągną dziecięca uwagę i zachęcą do samodzielnego chodzenia. Jest to znakomite rozwiązanie podczas wyjść na świeże powietrze, dzięki któremu rozwijają się zmysły słuchu, dotyku oraz równowagi. Wózek – chodzik to bezpieczne i jednocześnie wielofunkcyjne rozwiązanie. Maluch, oprócz świetnej zabawy ma swoje własne miejsce na skarby. Wybierając się na spacer do parku, może włożyć do niego najpotrzebniejsze akcesoria, takie jak np. sprzęt do piaskownicy.

HULAJNOGA 3 W 1

Obudź w swoim maluchu prawdziwego rajdowca i spraw mu hulajnogę! Obawiasz się, że jest jeszcze za mały na takie szaleństwa? Nic bardziej mylnego. Obecnie, na rynku dostępne są modele 3 w 1, a więc trzy rodzaje jazdy dla trzech przedziałów wiekowych. Jazda dla najmłodszych polega na oparciu się na specjalnym siodełku i trzymaniu kierownicy. Siodełko należy przystosować do wysokości dziecka, dzięki możliwości zamontowania go na różnych wysokościach. Aby zapewnić maluchowi maksimum bezpieczeństwa, należy sprawdzić, czy siedzi prosto i czy jego stopy dotykają podłoża. Dzięki temu, dziecko ma poczucie stabilności i może zatrzymać się w każdej chwili. Od drugiego roku życia, możemy uczyć naszą pociechę samodzielnej jazdy na hulajnodze, już na stojąco. Możliwe, że początki nie będą łatwe, ale z biegiem czasu przekonasz się, że warto. Trzecia możliwość zastosowania? Wymień kierownicę, tak by odpowiadała wysokości Twojego dziecka i ciesz się jego radością z jazdy!

ZABAWKI DO PIASKOWNICY

Jazda po parku, mimo że jest świetną zabawą, może po pewnym czasie zmęczyć malucha. Z tego też powodu należy zadbać o akcesoria, które uświetnią mu odpoczynek. Co kochają wszystkie dzieci? Zabawy w piasku! Jeżeli wybierasz się do parku, w którym znajdują się piaskownice, koniecznie musisz zaopatrzyć swoją pociechę w odpowiednie zabawki. Co składa się na taki zestaw? Przede wszystkim wiaderko, dzięki któremu maluch będzie mógł robić babki. Żeby uatrakcyjnić mu zabawę niezbędne będą grabki i łopatka oraz foremki do piasku. Bobas zasłużył na coś ekstra? Spakuj koparkę, która sprawi wiele radości małemu budowniczemu!

PAMIĘTAJ O OCHRONIE

Decydując się na spacer z dzieckiem nie możesz zapomnieć o odpowiednich kosmetykach, które zapewnią ochronię Twojemu maluchowi. W parkach, niestety nie ma możliwości umycia rąk, czy innych części ciała dziecka. Pomocne wówczas są specjalne żele antybakteryjne, które można stosować bez użycia wody. Bezpieczeństwo i świetna zabawa? Brzmi to jak przepis na udane popołudnie! Nie wahaj się ani chwili, spakuj co trzeba i zabierz malucha na spacer!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel