Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Instrumenty muzyczne- nauka i rozwój poprzez dobrą zabawę

2021-10-06
Instrumenty muzyczne- nauka i rozwój poprzez dobrą zabawę

 

 

 

Czy dziecko musi być utalentowane, aby móc grać na instrumencie? 

Każdy z nas ma jakieś talenty, czasem po prostu później je odkrywamy lub wypieramy, że moglibyśmy być w czymś dobrzy. Bywa, że pewne predyspozycje ujawniają się już na bardzo wczesnym etapie życia. Są to z reguły dziedziny ogólne zdolności artystyczne, muzyczne, społeczne czy chociażby matematyczne.  

Rodzice mogą i wywierają realny wpływ na wzrost i rozwój dziecka. To właśnie od nich zależy czy poprawnie rozpoznają naturalne predyspozycje swojej pociechy- jego talenty. Prawidłowo podjęte działania mogą przyczynić się do rozwoju talentów już na bardzo wczesnym etapie. Bardzo wiele światowych geniuszy, w tym muzycznych, używało swoich talentów już od najmłodszych lat. Wczesne wsparcie rozwoju talentu muzycznego może rzutować później na dalsze potoczenie ścieżki życiowej dziecka. Kto wie może zostanie zawodowym muzykiem? 

Warto pamiętać o tym, że pewne talenty i predyspozycje ujawniają się w czasie. Trzeba popróbować trochę tego trochę tamtego. Nawet jeśli dziecko nie jest naturalnie obdarzone zdolnościami muzycznymi to sama nauka gry na instrumencie może mieć pozytywny wpływ na rozwój ogólny. Nie należy klasyfikować dzieci tylko na te uzdolnione muzycznie i te nieuzdolnione. Nawet jeśli dziecko nie ma wrodzonego muzycznego wyczucia, a wyraża chęć nauki i sprawia mu to przyjemność nie ma co mu tego zabraniać. Rzetelna praca nauka mogą nadrobić talentowe “ubytki”. Ale czasem chodzi po prostu o zabawę, o rozrywkę a tym jest właśnie muzyka- ma dawać radość i sprawiać satysfakcję.  

Nie, dziecko nie musi być utalentowane muzycznie, aby móc grać na instrumencie. Nie każdy musi być drugim Mozartem, czasem chodzi o zwykłą frajdę.