Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przygotować dziecko na pierwszy w dzień żłobku?

2021-08-13
Jak przygotować dziecko na pierwszy w dzień żłobku?

Pójście dziecka do żłobka to przełomowe wydarzenie dla samego dziecka jak i jego rodziców. W końcu jeszcze przed chwilą maluszek był nierozłączny od mamusi czy tatusia, a teraz nie będzie ich widział przez większą część dnia! Każde dziecko idące do żłobka będzie inaczej reagowało na nową sytuację i w swoim czasie przyzwyczai się do obcych warunków. Na początku na pewno będzie trudno, dlatego istotne jest, aby uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość i nie jaką stanowczość - mimo wszystko z jakiś powodów zależy rodzicowi, aby dziecko było w żłobku. Rodzic może podjąć wiele działań, aby pierwszy dzień w żłobku został spędzony przez dziecko jak najlepiej. Dobrze przeżyte pierwsze dni na pewno sprawią, że trwająca adaptacja w żłobku przybierze dobrego tempa. Prócz przygotowania psychicznego bardzo istotne jest przegotowanie materialne, czyli tak zwana wyprawka do żłobka. Odpowiednio przemyślana i skompletowana oszczędzi stresu i dziecku i rodzicom. O tym, co może się przydać i co potrzeba do żłobka oraz oczywiście jak przygotować dziecko do żłobka, dowiesz się czytając nasz artykuł.

 

Wyprawka do żłobka lista

Przemyślana lista zakupów na pewno pomoże w organizacji i kompletowaniu wyprawki. Do tych najbardziej potrzebnych, najbardziej podstawowych zaliczamy:

 

Dziecięcy plecaczek lub worek dziecięcy, do którego będzie można zapakować wszystkie rzeczy. Plecak w ulubionym wzorze będzie nie tylko praktyczny, ale na pewno bardzo stylowy w oczach dziecka. Wybierając plecak warto zwrócić uwagę na specjalne dziecięce plecaki z odpinanym pasem bezpieczeństwa - ten gadżet sprawdzi się na nie jednym spacerze czy wycieczce. Plecak nie musi być duży, ważne, żeby był wygodny i poręczny na tyle, aby pomieścić wszystko, co niezbędne.

 

Obowiązkowe buty na zmianę, czyli kapcie do żłobka dla dziewczynki i kapcie do żłobka dla chłopca.. Sprawdzą się na pewno takie niezawodne marki jak Paputki czy buty Attipas. Ponownie, buciki w lubianym przez dziecko wzorze na pewno pomogą mu w mentalnym przystosowaniu się do nowych sytuacji, a wygodne buciki zapewnią mu komfortowe poruszanie się po całym żłobku.

 

Komplet pieluszek na zmianę także musi znaleźć się w wyprawce. Warto wspomnieć o tym, że obecnie w wielu żłobkach nie muszą to być już koniecznie pieluchy jednorazowe. Możliwość wyprawienia dziecka w pieluchy wielorazowe w żłobku pojawia się co raz częściej. Jeśli rodzic decyduje się na pieluchy wielorazowe, do żłobka polecamy pieluchy AIO (All in One). Bez zbędnej “zabawy” w wkłady, formowanki, otulacze czy kieszonki. Będą one po prostu najpraktyczniejsze i najwygodniejsze. Do naszych ulubionych pieluch w tej kategorii należą między innymi pieluchy AIO Kokosi czy pieluchy AIO Bambino Mio. Pielucha AIO przeciętnie starcza na dwie godziny noszenia. Podczas kilkugodzinnego pobytu w żłobku 3-4 pieluchy powinny spokojnie starczyć. Kupienie na początku kompletu składającego się z 8 sztuk będzie akurat, żeby prać co 2 dni. Bardzo nas cieszy fakt, że co raz więcej placówek zgadza się na pieluchy wielorazowe w żłobku, będzie miało to na pewno pozytywny wpływ na zdrowie dziecka i na pewno dobrze wpłynie na przyszłość naszej planety.

 

Są to podstawowe rzeczy, które powinna zawierać każda wyprawka do żłobka dla rocznego dziecka. Jest, jednakże sporo innych elementów wyprawki, które na pewno ułatwią wiele spraw dziecku, rodzicom oraz opiekunkom w przedszkolu. Ekipa EkoMlaucha poleca spakować do żłobkowej wyprawki:

 

Worki pul na zużyte pieluchy. Przydatne przy używaniu wielorazowych. Jeśli mówimy jednak o żłobku, to pomogą one w higienicznym przetransportowaniu pieluch wielorazowych oraz oszczędzą chociaż trochę nieprzyjemnych zapachów.

Chusteczki nawilżane dla dzieci, żadnemu rodzicowi nie trzeba udowadniać i wyjaśniać, że one przydają się absolutnie do wszystkiego. Do dziecięcego plecaka polecamy mokre chusteczki w wersjach mini lub podróżnych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być wielorazowe opakowania na nawilżane chusteczki, które będziemy regularnie uzupełniać.

 

Bidony na napoje - może tak bywać, że dziecko jest przyzwyczajone do picia ze swojego ulubionego kubeczka. Warto mieć więc drugi taki sam lub podobny, który może być brany do żłobka.

 

Ulubiona przytulanka lub drobna zabawka- ukochany pluszowy miś na pewno doda dziecku otuchy podczas pierwszych i późniejszych dni w żłobku. Będzie mu przypominać o domu i rodzicach. A maskotka nigdzie nie ucieknie, zawsze będzie gotowa do przytulania, gdy tylko dziecko będzie tego potrzebować.

 

 

Nieważne czy szykowana jest wyprawka do żłobka państwowego czy niepublicznego. Odpowiednie przygotowanie, przemyślana lista i skompletowana wyprawka ułatwią przetrwanie tego nowego etapu w życiu dziecka i rodzica. Regularne uzupełnianie wyprawki i monitorowanie czego dziecko potrzebuje, oszczędzi stresu całej rodzinie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

pixel