Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wiązać chustę do noszenia dzieci? Instruktaż dla początkujących

2019-03-06
Jak wiązać chustę do noszenia dzieci? Instruktaż dla początkujących

Chusty do noszenia dzieci to idealne rozwiązanie dla wszystkich rodziców ceniących sobie swobodę oraz komfort podczas przemieszczania się z dzieckiem. Chcąc poznać różne techniki wiązania chust w taki sposób aby maluch był bezpieczny warto przyjrzeć się lub uważnie przeczytać o różnych dostępnych sposobach wiązania chust. 

Chusty do noszenia noworodków

Są one szczególnie polecane rodzicom, którzy cenią sobie bliski kontakt z maluchem podczas wykonywania codziennych czynności. Chusta daje nam komfort wolnych rąk. Często myślimy o tym, że nasze dziecko może być jeszcze za małe do noszenia w chuście. Jednak nic bardziej mylnego! Jeżeli nie ma żadnych przeciwskazań medycznych Twoja pociecha może być tulona w chuście już od urodzenia. Opanowanie odpowiedniej techniki wiązania chusty dla noworodka jest drogą do osiągnięcia sukcesu. W tej chwili należy uzbroić się w cierpliwość oraz zaplanować trochę wolnego czasu aby bez pośpiechu doskonalić swoje umiejętności wiązania chusty. Podczas wybierania chusty dla noworodka w ofercie sklepu znajdziemy wiele rodzajów takich jak: chusta tkana, elastyczna czy też kółkowa. Na początek najlepszym wyborem będzie chusta tkana, splotem skośno-krzyżowym lub jego odmianami, a także te ze splotem jodełkowym. Sploty te umożliwią nam łatwe wiązanie. Noworodek powinien być noszony w pozycji brzuszek do brzuszka lub kołyska, nigdy przodem do świata! W ofercie możemy także znaleźć chusty elastyczne przeznaczone dla małych, lekkich dzieci. Oferowana chusta kółkowa przeznaczona jest do noszenia noworodka przez krótki czas, na dłuższe spacery lepiej wybrać inną opcje.

Chusty dla niemowląt

Podczas wyboru chusty dla niemowlaka poleca się wybór chusty tkanej, jej górna granica wiekowa to 2-3 lata. By niemowlę było bezpieczne podczas noszenia w chuście należy pamiętać o jego bezpiecznej pozycji. Jego nóżki powinny być w dużym zgięciu i umiarkowanym odwiedzeniu w stawach biodrowych, miednica malucha powinna być podwinięta, kręgosłup zaokrąglony. Chusta musi być dobrze dociągnięta. Początkowo najlepszych rozwiązaniem noszenia niemowlaka będzie pozycja brzuszek do brzuszka. 

Oprócz teorii warto także doszkolić się w praktyce. Pomocny w tym na pewno będzie filmik instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=qrujZqFAFtY

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel