Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zapewnić atrakcyjne zajęcia i rozrywkę podczas wakacji, kiedy dziecko jest chore?

2023-07-12
Jak zapewnić atrakcyjne zajęcia i rozrywkę podczas wakacji, kiedy dziecko jest chore?

Wakacje to okres przyjemny, radosny i dla dzieci przede wszystkim wolny od nauki, a dla rodziców czas, który można spędzić wspólnie nie tylko na wyjeździe, ale też i w domu. Zdarzyć się może jednak tak, że nasze dziecko zachoruje, czy to w domu, czy już na wyjeździe, a więc powinniśmy zapewnić mu rozrywki, aby mogło mimo choroby spędzić ciekawy czas. Jakie zabawy dla chorego dziecka możemy zorganizować? 

Kreatywne zabawy dla chorego dziecka

Choroba niestety może pojawić się w każdej chwili, nawet w okresie wakacyjnym, gdy jest ciepło i świeci słońce. Leżenie w łóżku dla dziecka w każdym wieku jest męczące, a leżenie z telefonem w ręku czy przed telewizorem nie jest ani rozwijające dla niego, ani nie wnosi nic korzystnego. Co możemy zatem zrobić? Jest wiele opcji, z których możemy skorzystać, a wystarczy trochę kreatywności i oczywiście zabawek. Dobrze byłoby, aby dziecko miało coś do czytania, jeśli jest jeszcze małe i nie umie czytać, to oczywiście my jako rodzice możemy usiąść przy jego łóżku i opowiadać mu historie lub czytać książki odpowiednio dobrane do wieku. Przydadzą się też zabawki, które rozwijają wyobraźnię, ale też kreatywność. Dostępne są zabawki, dzięki którym dziecko może odkrywać świat i tworzyć coś samodzielnie, jak na przykład hodowla kryształków. Dziecku w każdym wieku radość sprawią puzzle, które można układać wspólnie. 

Jak sprawić, by chore dziecko na wakacjach dobrze się czuło?

Jako rodzice zawsze chcemy zrobić coś fajnego dla dzieci, bo są to nasze pociechy i gdy jest im źle, są chore czy mają jakiś problem, to serce nam pęka. Szczególnie w okresie wakacyjnym pragniemy, bo dziecko mogło przeżyć miły i fajny czas z nami, przyjaciółmi i kolegami z podwórka. Jednak choroba często psuje wiele planów, co nie oznacza, że nie możemy zapewnić rozrywki nawet ciężko choremu dziecku. Najważniejsze jest to, by nasza pociecha się nie nudziła, a więc powinna mieć wokół siebie mnóstwo pluszaków, książek, przydadzą się też filmy lub bajki, a także zabawki, dzięki którym możemy wspólnie z dzieckiem się uczyć. Oczywiście wakacje nie służą do nauki, ale jeśli wybierzemy dla maluszka drewnianą zabawkę, która dodatkowo uczy liczenia, to maluch nie zauważy nawet, jak zabawa staje się pożyteczna. Bardzo ważne jest to, byśmy poświęcili choremu dziecku najwięcej czasu, jak to jest tylko możliwe. Musi ono czuć, że jesteśmy z nim, a to na pewno sprawi, że czas choroby minie znacznie przyjemniej i szybciej.

Jak zadbać o chore dziecko podczas wyjazdu wakacyjnego?

Chore dziecko na wakacjach budzi w nas żal, ale od razu też chęć, by umilić maluchowi ten czas. Każde dziecko bez względu na wiek uwielbia się bawić, a do zabawy potrzebne są zabawki. Te oczywiście zawsze są w domu, ale co mamy zrobić, gdy dziecko zachoruje podczas wyjazdu? Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że taka sytuacja może się wydarzyć, a więc powinniśmy wcześniej o tym pomyśleć i się przygotować. Na pewno na każdy wyjazd wakacyjny musimy zabrać ze sobą:

  • apteczkę,
  • leki na przeziębienie,
  • leki pozwalające zwalczyć pierwsze objawy grypy,
  • środki na problemy żołądkowe,
  • środek do odkażania ran,
  • zabawki,
  • gry.

Jeśli choroba się już pojawi, to nie musi oznaczać dla nas końca wakacji. Wystarczy zaplanować codzienne atrakcje tak, by dziecko miało cały czas opiekę. Możemy naprzemiennie spędzać czas z maluszkiem, a w tym czasie pozostali członkowie rodziny idą sobie na plażę lub zwiedzają okolice. Ważne jest, byśmy zorganizowali zabawy dla chorego dziecka, aby się nie nudziło. Dla mniejszych dzieciaków powinniśmy zabrać malowanki, wyklejanki i pluszaki, a dla starszych książki i gry.

Chore dziecko na wakacjach to nie koniec świata!

Każda choroba jest wyczerpująca i powoduje, że opadamy z sił. Jeśli nasze dziecko choruje, to też osłabia nas, a szczególnie w wakacje, gdy chcemy wypocząć i się zrelaksować. Jako rodzice potrafimy jednak radzić sobie z dużo gorszymi sytuacjami, a więc chore dziecko na wakacjach nie jest dla nas problemem. Najważniejsze jest to, by dziecko czuło nasze wsparcie i miało zapewnione rozrywki. O te powinniśmy zadbać nie tylko w okresie wakacyjnym podczas urlopu, ale i na co dzień. Ważne jest to, byśmy wybierali zabawki, które uczą kreatywności i rozwijają dzieci. Można wejść na stronę https://www.ekomaluch.pl i sprawdzić ofertę sklepu Ekomaluch, w którym dostępne są bezpieczne i kreatywne zabawki, ale też i ekologiczne produkty kosmetyczne i higieniczne dla naszych milusińskich. Zorganizowanie czegoś fajnego dla chorych dzieciaków na wakacjach nie będzie dla nas problemem, jeśli przygotujemy się odpowiednio  i zadbamy o to, by dziecko się nie nudziło. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel