Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki śpiworek wybrać do wózka?

2017-09-29
Jaki śpiworek wybrać do wózka?

Zima nadchodzi wielkimi krokami i czas zastanowić się, jak w tym okresie zapewnić dziecku dobre warunki w wózku. Można je oczywiście okrywać kocykiem, ale zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie ze śpiworka. Zobaczmy zatem jaki śpiworek do wózka wybrać.

DOBIERZ ŚPIWOREK DO WIEKU DZIECKA

To podstawowa sprawa, od której zależy wybór śpiworka do wózka. Inne ma potrzeby maluszek jeżdżący w gondoli, inne ten większy, który już siedzi, a jeszcze inne ten, który część spaceru spędza na własnych nogach.

W przypadku najmłodszych dzieci, idealnym rozwiązaniem jest szeroki śpiworek, zapewniający możliwość swobodnego ruszania nóżkami. Ważne jest, by zapięcie pozwalało łatwo wkładać dziecko do śpiworka, czyli żeby otwór po rozpięciu był jak najdłuższy. Przy wybieraniu śpiworka rozmiar otworu nie jest aż tak istotny, ale i w tym wypadku im większy rozmiar tym lepiej.

MIEJSCE DO PRZEŁOŻENIA PASÓW

Bardzo ważnym elementem w śpiworkach są również miejsca na przełożenie pasów. O ile w przypadku śpiworka, który będziemy stosować wyłącznie w gondoli, nie ma to znaczenia, bo i tak nie przypinamy dziecka, o tyle w sytuacji, gdy będziemy chcieli skorzystać ze śpiworka również w foteliku samochodowym, jest to bardzo istotne.

A zatem przy wybieraniu śpiworka koniecznie sprawdzajmy, czy jest w nim miejsce na przełożenie pasów, bo tylko wtedy dziecko w wózku będzie bezpieczne. Jeśli nie ma, to poszukajmy śpiworka, który jest w nie wyposażony.

CIEPŁY ŚRODEK – WODOODPORNY WIERZCH

Oprócz wyżej wymienionych kwestii technicznych, najważniejszą kwestią dla rodziców jest komfort cieplny dziecka. To właśnie dlatego tak wielką uwagę należy przykładać do materiału, który został użyty jako ocieplenie śpiworka. Możliwości jest dużo, bo można znaleźć zarówno śpiworki z owczej wełny, z mikrofibry, polaru czy innych nowoczesnych materiałów ciepłochronnych. Jedne z nich są przystosowane na naprawdę srogie mrozy, a inne sprawdzą się w zimniejsze jesienne czy wiosenne dni. Ważne jest, by dobrać grubość śpiworka do potrzeb, bo zbyt gruby będzie powodował przegrzanie, a zbyt cienki będzie wymagał dodatkowej warstwy w postaci koca czy grubszego kombinezonu.

Przy zakupie warto również zwracać uwagę na to, czy wierzch śpiworka jest nieprzemakalny. W naszym klimacie wilgoć w powietrzu czy lekka mżawka nie są niczym niecodziennym, dlatego warto chronić malucha przed nimi. Dzięki nieprzemakalnej wierzchniej warstwie nie trzeba się martwić, że śpiworek przemoknie i przy mgle i mżawce nie trzeba zakładać folii przeciwdeszczowej, której większość dzieci bardzo nie lubi.

INNE UDOGODNIENIA

Na koniec chcemy wspomnieć, że oprócz tych najważniejszych elementów, o które koniecznie należy zadbać, jest cała masa dodatkowych udogodnień. Mam tutaj na myśli np. pasy, którymi można przypiąć wierzchnią część śpiworka, gdy nagle zrobi się cieplej i nie chcemy, by dziecko było dokładnie przykryte. Dzięki takiemu drobiazgowi odpada problem wyciągania dziecka z wózka i rozbierania go ze śpiworka. Nie ma również problemu ze spadającym przykryciem, które wpada pod brudne koła od wozka.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel