Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka?

2023-03-04
Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka?

Jakie zabawki kupować najmłodszym, aby wspierały ich rozwój, ale jednocześnie, aby były dla nich ciekawe i zajmujące? Czy wybierać zabawki, którymi maluch może bawić się samodzielnie czy może lepsze będą takie, przy których ma mu towarzyszyć rodzic? Nosząc się z myślą o nowej zabawce warto przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek dziecka, a także jego zainteresowania, które ujawniają się już od najmłodszych lat. 

Zabawki dla mniejszych dzieci

Roczny maluch- co mu kupić? 

Zdecydowanie, najlepsze zabawki dla rocznego dziecka to propozycje zabawek prostych w swojej formie, które zainteresują malucha swoją kolorystyką lub też dźwiękiem- grzechotaniem, piszczeniem czy szeleszczeniem. Przede wszystkim, najlepsze zabawki dla dzieci odpowiadają na ich bieżące potrzeby związane z ich rozwojem. Odpowiednia będzie więc książeczka z kontrastowymi kartami, która pomoże dziecku rozwijać jego wzrok, a następnie poznawać podstawowe kolory. Książeczki mogą też mieć formę interaktywną i oferować dziecku różnego rodzaju dźwięki- na przykład odgłosy zwierząt. Najlepiej, aby propozycje dla tak małych dzieci miały twarde kartki- dzięki temu maluch z przyjemnością będzie mógł sam je przewracać. Doskonale sprawdzą się też różnego rodzaju kostki sensoryczne i piłeczki. 

Kiedy maluch ma już 2 latka 

Najlepsze zabawki dla 2 latka powinny rozwijać wyobraźnię przestrzenną dziecka i ćwiczyć jego zdolności manualne. I tutaj doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju klocki. Pamiętajmy jednak o tym, aby składały się one z odpowiednio dużych elementów tak, aby nie było ryzyka połknięcia lub też zadławienia się malucha. Wśród interesujących kloców dla maluchów można znaleźć:

  • Klocki drewniane - mogą to być zestawy tematyczne pozwalające zbudować miasto, farmę czy posterunek policji, ale na start sprawdzą się klocki o różnorodnych kształtach i kolorach. Wiele wspaniałych i ekologicznych propozycji klocków tego rodzaju można znaleźć na stronie Eko Maluch pod hasłem najlepsze zabawki. Dobrze sprawdzają się także klocki z sorterem kształtów.
  • Klocki typu wafle- to propozycja klocków, które mają tę zaletę, że się zazębiają i pozwalają tworzyć pierwsze, przestrzenne konstrukcje, które nie wymagają aż tak dużych zdolności manualnych na start. Bajecznie kolorowe, również można zakupić w wersjach tematycznych. Im większy zestaw- tym większe możliwości konstruowania. 
  • Klocki typu jeżyki- ciekawe klocki, które wyróżniają się swoimi kształtami. Pozwalają tworzyć wspaniałe budowle o interesującej formie. 
  • Duże klocki magnetyczne- są ciekawą alternatywą dla klasycznych kloców i już od najmłodszych lat wprowadzają malucha w świat podstawowych zasad działania fizyki. 
  • Klasyczne klocki konstrukcyjne- jedna z najprostszych propozycji, która sprawdza się zarówno u mniejszych jak i u większych dzieci. 

W momencie, kiedy maluch ma już 2 latka można też zdecydować się na najfajniejsze zabawki do kąpieli. Może to być specjalna książeczka, piramida lub też inna forma prostych puzzli do układania lub też niewielkie zwierzątka morskie, które można rozkręcić i układać na różne sposoby. 

Zabawki dla dziecka, które ma 3 lata

Na tym etapie doskonałym pomysłem są zabawki, które pozwalają dodatkowo uczyć się przez zabawę. Najlepsze zabawki dla 3 latka będą rozwijać zarówno motorykę mała jak i dużą. Sprawdzą się ciekawe zestawy do majsterkowania, które za pewne przypadną do gustu w szczególności chłopczykom. Wśród drewnianych klocków znajdziemy też propozycje zestawów z możliwością nawlekania poszczególnych elementów, co doskonale wspiera ćwiczenie małych rączek. Najlepsze zabawki interaktywne to te oferujące wiele funkcji w ramach jednej zabawki. A więc dźwięk, możliwość układania, przekładania, naciskania czy też przesuwania- im więcej funkcji tym lepiej. 

Najfajniejsze zabawki na świecie dla starszego dziecka 

Im dziecko starsze tym mocniej zarysowują się jego zainteresowania. Są maluchy, które uwielbiają budować i dla nich odpowiednie będą klocki bardziej szczegółowe i skomplikowane. Wybierając najciekawsze zabawki dla 5 latka można też stopniowo wprowadzać maluchowi poszczególne cyferki oraz literki alfabetu- na przykład w formie klocków do sortowania. Jeśli dziecko lubi różnego rodzaju pojazdy- doskonałym pomysłem są autka wyścigowe, pojazdy budowlane czy też rolnicze, a także pojazdy, które można samemu rozkładać i składać. Dla dziewczynek odpowiednie będą też lalki wraz z różnego rodzaju akcesoriami w postaci dodatkowego wózka czy też w postaci całego, drewnianego domku dla lalek wraz z pełnym jego umeblowaniem. Świetnym pomysłem będą też pierwsze karty do układania oraz puzzle, które wspierają rozwój logicznego myślenia. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel