Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kasztany, żołędzie – co z tego będzie? Zbieramy jesienne skarby i robimy figurki.

2019-10-02
Kasztany, żołędzie – co z tego będzie? Zbieramy jesienne skarby i robimy figurki.

Lato za nami, a nadchodząca jesień to najlepsza pora na zbieranie kasztanów - wtedy spadają one z drzew, są świeże, miękkie i łatwo się z nimi pracuje. Coraz więcej czasu spędzamy w domu. Zamiast sadzać dziecko przed telewizorem zaproponuj zrobienie figurek z kasztanów i żołędzi, którymi będziemy mogli bawić się w domku dla lalek. Zabawa jest bardzo prosta, a pobudza wyobraźnię nie tylko najmłodszych. Na samym początku musimy wybrać się z naszymi skarbami na spacer do lasu. Możemy zbierać zarówno kasztany w zielonej, kolczastej skorupce, jak i wyłuskane z niej. Ich różnorodne kształty i wielkości dają duże pole do popisu. Korzystając z okazji możemy zebrać również piękny, kolorowy bukiet liści, który przyozdobi nasz stół czy też okno naszego domu.

Jeśli używamy kasztanów w skorupce, możemy jej górną część lekko zetrzeć o asfalt - daje to ciekawy efekt wizualny. Po pewnym czasie kasztany ciemnieją i fakturą przypominają pluszowe zabawki. Jako dodatkowych materiałów do wykonania ludzików z kasztanów można użyć  różnego rodzaju gałązek, listków, żołędzi, a także nici, drucików lub metalowej linki, wykałaczek, żołędzi. Można nawet użyć wacików higienicznych do zrobienia ubrań dla kasztanowych ludzików.

Z kasztanów możemy zrobić przeróżne zwierzątka, ludziki i inne stworki. Potrzeba tylko wyobraźni dziecka aby stworzyć coś niezwykłego. Stworzonymi przez nas ludzikami i laleczkami możemy bawić się w domku dla lalek, będzie to świetny sposób aby tworzyć nowe rodzinki. Każde dziecko zapewne zrobi masę nowych przyjaciół .

Życzymy udanej wspólnej zabawy z dzieckiem ! : )

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel