Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Korzyści wykorzystania bio kosza na odpady w kuchni

2020-05-05
Korzyści wykorzystania bio kosza na odpady w kuchni

Robi się coraz cieplej, a to nie sprzyja magazynowaniu resztek organicznych w naszych domach. Wyobraź sobie ten nieprzyjemny zapach wydobywający się z Twojego kosza i niemiły widok pleśniejących resztek… Z takimi niedogodnościami postanowili powalczyć ludzie z BioBag, niezapominając o ekologicznym podejściu do życia. Na szczęście istnieje kosz na odpady bio, który dzięki swoim specjalnym właściwościom oraz odpowiednimi jednorazowymi workami, będzie naszym sprzymierzeńcem w segregacji śmieci biodegradowalnych. Pasują do niego worki BioBag o pojemności 8L i 10L.

Kosz na śmieci bio to niewielki wentylowany pojemnik, który dzięki swojej ażurowej budowie zapewnia dostęp powietrza do wnętrza worka. Takim sposobem wilgoć z bio odpadków po prostu ulatuje, co spowalnia rozwój pleśni oraz bakterii, które wolą wilgotne i mokre środowisko.

Kosz bio co wrzucać?, można zacząć zadawać sobie pytanie, jakie odpadki są bio. Najprostszą odpowiedzią jest, że to wszystko, co kupujemy do zjedzenia. Takie składniki będą rozkładać się i tworzyć materię, która z czasem zmieni się w żyzny nawóz.

Najczęściej trzymamy kosz na bio blisko miejsca, w którym się takie odpadki tworzą, czyli w kuchni. Możemy mieć taki kosz na odpady bio do domu, który nie musi stać w środku, ale z różnych względów może stać na balkonie, czy gdzieś w miejscu łatwo dostępnym, blisko kuchni. Kosz na odpady bio do kuchni będzie dobrze się sprawdzał też obok innych koszy do segregacji śmieci, ponieważ jego znormalizowany rozmiar i kształt nam to umożliwi. Zawiesić go w koszu cargo czy w szafce, a może postawić pod stołem? Żaden problem, bo w każdym miejscu będzie równie dobrze sobie radził z przechowaniem bioodpadów.

Kosz do segregacji bio jak widać nie jest takim utrapieniem, na jaki się zapowiadał. Wymagania prawne, które się pojawiają nie muszą być jedyną przyczyną starania się o taki sprzęt w domu. Bio kosz na śmieci, to realna korzyść, która może nam dać materiał do kompostowania, jeśli jesteśmy właścicielem choćby skrawka zielonego terenu. Kiedy jesteśmy mieszkańcami bloku, odpowiednie służby odbiorą ze zbiorowego kosza odpadki, które zostaną dobrze wykorzystane, żeby naszemu środowisku było lepiej i lżej.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

pixel