Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kosmetyki dla dziewczynek, które chcą naśladować mamę

2023-02-28
Kosmetyki dla dziewczynek, które chcą naśladować mamę

Przychodzi taki moment, w którym nasza pociecha chce stać się bardziej samodzielna i pragnie naśladować rodzica w codziennych czynnościach i zachowaniach. Dziewczynki widząc, jak ich mamy stosują pielęgnację, malują się, stylizują włosy i paznokcie, również chcą poczuć się kobietkami i być dorosłe, dokładnie jak ich ukochana mama. Chociaż kosmetyki dla dorosłych mogą mieć niepożądany wpływ na delikatną skórę dziecka, to na rynku pojawiają się kosmetyki dla dziewczynek bezpieczne i zachęcające swoją szatą graficzną do ich używania. Dzięki temu podkradanie szminek przez szkraba, przestanie być naszym problemem. 

Kosmetyki do makijażu dla dziewczynki

Wykonanie makijażu razem z dzieckiem, za pomocą jego własnych kosmetyków może być świetną zabawą oraz sposobem na spędzenie miłego czasu mamy i córki. Tego typu kosmetyki przydadzą się również, kiedy chcemy wykonać naszemu dziecku zabawny makijaż z okazji karnawału, urodzin, balu przebierańców, festynu, itp. Warto sięgnąć wówczas po produkty pozbawione substancji szkodliwych, niebezpiecznych i drażniących. Delikatna skóra dziecka jest szczególnie podatna na alergie i podrażnienie. Wykorzystanie palet do makijażu mamy, może nie być najrozsądniejszym pomysłem. Takie kosmetyki do malowania dla dziewczynki znajdziemy między innymi w sklepie internetowym ekomaluch, gdzie znajdziemy bezpieczne cienie do powiek i błyszczyki do ust. Wybierając kilka produktów i kolorów, możemy skompletować ciekawy zestaw kosmetyków dla dziewczynki. Są tam również specjalne, zmywalne kredy do włosów oraz brokat, który pozwoli wyczarować wystrzałową fryzurę dla małej księżniczki. 

Lakiery do paznokci dla dzieci

Dziewczynki pragną naśladować dorosłe kobiety i bardzo chcą upiększyć swoje paznokcie. Niestety zwykłe, drogeryjne produkty mogą wywołać uczulenie, opuchliznę i zaczerwienienie paluszków, a także nieprzyjemne zmiany w obrębie płytki paznokcia. Warto sięgnąć po produkty dedykowane najmłodszym, które również zakupić można w sklepie internetowym ekomaluch. Warto wspomnieć, że są to lakiery produkowane na bazie wody, wolne od Toluenu, Formaldehydu, DBA i BPA. Szczególnie istotny jest ich delikatny zapach i łatwość w zmywaniu. Zakupić można oczywiście pojedyncze kolory, jednak świetną opcją będzie wybór gotowego zestawu trzech lakierów. Dobry pomysł to samodzielnie skomponowany zestaw lakierów do paznokci dla dziewczynki lub samodzielne skomponowanie zestawu, który nada się idealnie, jako prezent dla małej dziewczynki. 

Wymogi, jakie muszą spełnić kosmetyki dla dzieci

Zamierzchłe czasy, kiedy od kosmetyków dziecięcych wymagało się jedynie atestu już za nami. Członkostwo w Unii Europejskiej wymusza posiadanie aktualnych certyfikatów, które wskazują na neutralność i ekologiczność produktów. Kosmetyki dla dzieci powinny być przede wszystkim łagodne dla skóry, bez nachalnego zapachu, substancji podrażniających, alergizujących, ale także dobrze by były łatwe do zmycia i wyprodukowane z substancji pochodzenia naturalnego. Kosmetyki dla dziewczyn powinny wiązać się z dobrą zabawą i wkroczeniem w kolory świat wizażu, a nie kojarzyć się z podrażnieniami skóry, bolesnymi zmianami i alergią. 

Korzyści ze stosowania kosmetyków dedykowanych dzieciom 

Dzieci nie powinny korzystać z kosmetyków do makijażu i lakierów do paznokci przeznaczonych dla dorosłych. Skóra osoby dorosłej jest znacznie dojrzalsza i odporniejsza na wiele alergenów. Jeśli dziewczynka interesuje się kosmetykami swojej mamy, warto zadbać aby miała swoją własną kosmetyczkę, pełną bezpiecznych produktów. Ze świadomego wyboru kosmetyków dla dziecka płynie sporo korzyści:

  • bezpieczny makijaż i stylizacja paznokci dziecka, bez narażenia go na dotkliwe zmiany skórne, uczulenie,
  • pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem,
  • wprowadzenie dziecka w kobiecy świat makijażu i zafascynowanie wizażem oraz charakteryzacją, która być może w przyszłości stanie się hobby i pasją naszej pociechy,
  • świadomy wybór produktów ekologicznych i pochodzenia naturalnego (tego typu wybory konsumenckie powinniśmy wpajać najmłodszym)
  • ciekawe rozwiązanie i dopełnienie stroju na bal przebierańców, urodziny, Halloween i inne przyjęcia dziecka.

Pamiętajmy, że w pewnym momencie rozwoju nasza pociecha sięgnie po kosmetyki. Ciekawość i chęć naśladowania osób z najbliższego otoczenia sprawi, że najprawdopodobniej zastaniemy córki wymalowane szminką mamy lub podkradające puder oraz cienie do powiek. To tak samo naturalna sytuacja, jak przymierzanie zbyt dużych szpilek swojej mamy. Pozwólmy więc rozwijać się dziecku w sposób bezpieczny i zupełnie nieszkodliwy. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel