Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kubki i bidony – czyli jak pomóc dziecku w nauce picia

2023-05-25
Kubki i bidony – czyli jak pomóc dziecku w nauce picia

Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Szczególnie przy pierwszym maleństwu jako rodzice uczymy się razem z maluszkiem poznawać świat. Jesteśmy przykładem i pokazujemy swojej pociesze, jak wygląda codzienne życie. Gdy dziecko staje się bardziej samodzielne, musimy włożyć jeszcze więcej pracy. Na początku mama karmi dziecko piersią, a potem butelką. Przychodzi taki moment, że musimy nauczyć je jeść i pić samodzielnie. Pomocne w kwestii picia są bidony.

Bidony niekapki dla dzieci - idealne dla samodzielnego maluszka

Dzieci w pewnym momencie chcą być samodzielne. Wszystkim się interesują, chcą wszystkiego dotknąć, spróbować i poczuć. Rolą nas, jako rodziców, jest pokazanie wszystkiego tak, aby maluszek mógł sam funkcjonować. Na początku dobrze jest, abyśmy nauczyli dziecko samodzielnie pić. Nie jest to trudne zadanie, jeśli znajdziemy do tego odpowiednie akcesoria. Bardzo pomocny jest bidon dla dzieci niekapek, który, jak już sama nazwa wskazuje, nie rozleje się, a więc dziecko będzie czyste. Do wyboru są przeróżne warianty i modele. Bidon ze słomką dla dziewczynki w kolorze różowym lub seledynowym będzie idealnym rozwiązaniem. Niebieski bidon z otwartym ustnikiem to propozycja dla nieco starszych chłopców. Asortyment jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy najlepszy model dla naszej pociechy. 

Jak nauczyć dziecko samodzielnego picia?

Dzieci chcą same jeść i pić. W przypadku jedzenia jest nieco łatwiej. Picie może przysporzyć nam nieco więcej problemów. Soczki, herbatki lub inne napoje przede wszystkim mogą zabarwić ubranka, które nie zawsze bez problemu się dopierają. Jeśli zatem chcemy przyspieszyć ten proces i ułatwić sobie i dzieciom naukę, to wybierzmy na początek bidon ze słomką dla niemowląt. Maluszek wie i doskonale pamięta, jak ssie pierś matki, a więc nie będzie miał problemu ze ssaniem napoju przez słomkę. Dla starszych najlepiej sprawdzi się bidon niekapek z ustnikiem. Możemy wybrać model przeźroczysty, aby dziecko miało wgląd, co jest w środku i ile jeszcze picia mu zostało. Nauka picia z takimi gadżetami z pewnością będzie dużo sprawniejsza i szybsza. Obejdzie się bez nerwów i niepotrzebnego stresu. Chcemy przecież, aby nasze pociechy były cały czas szczęśliwe i zadowolone. 

Jaki kubek bidon dla dzieci wybrać?

Oferta bidonów dla dzieci jest bardzo szeroka. Możemy znaleźć je w ciekawych wzorach i kolorach, a także wariantach. Wśród najpopularniejszych możemy znaleźć:

  • Bidon dla dzieci z ustnikiem - ustnik zamyka się automatycznie po każdym naciśnięciu, dzięki czemu unikniemy wycieków. Bidony z ustnikiem są łatwe w użyciu i możemy je łatwo wyczyścić. 

  • Bidon z rurką - ten model bidonu posiada słomkę, która umożliwia dziecku picie bez konieczności podnoszenia bidonu do góry. Rurka zazwyczaj jest elastyczna, co ułatwia picie.  

  • Bidony termiczne - posiadają specjalną izolację, która utrzymuje płyn w temperaturze przez dłuższy czas. Mogą być bardzo przydatne w pewnych sytuacjach, np. podczas wycieczek lub podróży.

Wybierając bidon, powinniśmy dopasować go do wieku i potrzeb naszego dziecka. Bidon niekapek dla 2 latka jest skonstruowany specjalnie dla potrzeb dziecka w tym wieku. Nie możemy jednak zapomnieć, że każde dziecko rozwija się inaczej i ma inne potrzeby, a więc podczas zakupu, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bidonu dla dziecka?

Produkty dla dzieci przede wszystkim muszą być dla nich bezpieczne. Powinniśmy zatem dokładnie sprawdzić, czy bidony niekapki dla dzieci mają stosowne certyfikaty. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko atestowane gadżety i akcesoria są w pełni bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego modelu dopasowanego do wieku. Dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzi się bidon ze słomką, a dla starszych z ustnikiem. Przy okazji powinniśmy wybrać też ciekawe wzornictwo. Nasze dzieciaki uwielbiają kolory, a bidony dostępne są w różnych wariantach. Możemy znaleźć takie ze zwierzątkami, przeźroczyste lub termiczne metalowe dla starszaków. Najważniejsze jest to, aby wybierać produkty, które są stworzone z miłością dla dzieci. Możemy wejść na stronę https://www.ekomaluch.pl. To sklep, który zajmuje się sprzedażą produktów ekologicznych dla najmłodszych. Oferta jest bardzo atrakcyjna i dopasowana do potrzeb najbardziej wymagających rodziców. 

Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy warto sięgnąć po bidony niekapki dla dzieci?

Optymalnym czasem nauki picia z bidonu jest okres 6 miesiąca życia.

Jak szybko dziecko uczy się picia z bidonu?

Niektóre dzieci już po kilku dniach samodzielnie piją, a inne potrzebują trochę więcej czasu. Na pewno nie możemy zmuszać dziecka. Musimy być cierpliwi.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel