Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Malowanki dla dzieci - czyli jak rozwijać zdolności manualne dziecka poprzez zabawę

2019-09-27
Malowanki dla dzieci - czyli jak rozwijać zdolności manualne dziecka poprzez zabawę

Malowanie to rzadkie hobby wśród dorosłych, natomiast dzieci bardzo lubią tę formę spędzania czasu. Rysowanie działa na wyobraźnię, rozwija zdolności manualne i ćwiczymy dzięki niemu motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy rąk.

Zwykle przygodę z rysowaniem dzieci rozpoczynają od kredek świecowych. Maluchy nie od razu potrafią odpowiednio złapać klasyczną, podłużną kredkę do ręki, dlatego dobrą propozycją na początek są kredki w kształcie kamyczków. Pomagają one w nauce poprawnego chwytu i ułatwiają późniejsze rysowanie tradycyjnymi kredkami, a potem także pisanie.

Jakie malowanki dla dzieci od 2 lat?

Na rynku dostępne są różne malowanki dla dzieci - zarówno takie jednorazowego użytku, które znamy z naszego dzieciństwa, jak i malowanki wodne np. firmy Tiger Tribe albo Melissa & Doug. Ten rodzaj kolorowanki dla dzieci charakteryzuje się tym, że można jej używać bez końca. W zestawie znajduje się pisak, który napełniamy wodą i malujemy obrazek nie zważając na kształty i kontury. Obrazek zawsze wyjdzie dobrze, bo kolory ma już odgórnie zadane i malując wodą kolory się uwidoczniają.

Obrazek po wyschnięciu znika. Ma więc swoje plusy i minusy. Nie da się go namalować źle, można go robić wielokrotnie, ale nie damy go babci na urodziny.

Warto, wybierając malowanki dla dzieci, wybrać motywy, które będą zgodne z ich zainteresowaniami. Chłopcy wybierają najczęściej auta malowanki, a dla dziewczynek ciekawą propozycją będą malowanki konie, bądź z bohaterami ulubionej bajki.

Jakie malowanki dla dzieci od 3 lat?

Trzylatek to już jest prawie dorosły... przynajmniej jemu tak się wydaje, bo rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem :-) A w przedszkolu spotka się już z prawdziwymi kolorowankami, takimi papierowymi. Częstym motywem są postaci z bajek, bo w końcu rysowanie ulubionych bohaterów jest dużo ciekawsze niż krówki czy kotka z obrazka! Nasz maluch z pewnością chętniej sięgnie po kartkę z podobizną bohatera z bajki, którą czytał z rodzicami, albo oglądał w telewizji.

Kolejnym stopniem wtajemniczenia są kolorowanki - gry. Tu już trzeba chwilę pomyśleć, żeby na koniec zobaczyć ciekawy efekt. Przykładem takiej gry dla dzieci malowanki są rysunki z cyferkami, gdzie daną cyferkę trzeba pokolorować takim samym kolorem.

Trudniejszą wersją kolorowanki, bo wymagającą znajomości cyfr, są rysunki, których kontury pojawiają się dopiero jak połączymy ponumerowane kropeczki linią i pokaże się, co będziemy malować.

Ciekawym rozwiązaniem są również zdrapywanki. To obrazki pokryte delikatną farbą, podobną do tych, na losach-zdrapkach. Aby zobaczyć rysunek, należy ostrożnie wydrapać wierzchnią warstwę dołączonym do zestawu rysikiem.

Jak widać wybór jest duży i można dostosować trudność malowania do możliwości naszego dziecka.

Z pewnością można powiedzieć, że malowanie jest wartościową aktywnością każdego dziecka, jak również wstępem do nauki pisania.

Życzę miłej zabawy w malowanie!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel