Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na co zwrócić uwagę wybierając bidon dla dziecka?

2021-11-03
Na co zwrócić uwagę wybierając bidon dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę wybierając bidon dla dziecka?

Rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, to oczywiste. Stara się wybierać to co najbezpieczniejsze i najzdrowsze oraz to co pozytywnie wpłynie na jego wzrost i rozwój. Jedzenie, kosmetyki, ubranie, zabawki, szkoła, zajęcia dodatkowe. Podejmowanie tych decyzji jest na pewno stresujące, zwłaszcza jeśli dochodzą do tego kwestie finansowe. Z każdej strony producenci przeróżnych marek “atakują” swoimi produktami, które są “najlepsze”, “niezbędne”, “polecane przez specjalistów i lekarzy czy instytut” i przede wszystkim lepsze i bezpieczniejsze od tych “innych”. Rodzic jest jak dziecko we mgle, bo owszem dziecko jest najważniejsze, a co, jeśli zakupiony produkt okaże się bezużyteczny? Myśląc o produktach dla dzieci nigdy jednak nie zapominajmy o równie ważnym aspekcie jakim są rodzice tego dziecka.

Umiejętne rozpoznanie, kiedy producent chce nam coś “wcisnąć” nie jest takie proste. Przy zakupywaniu nowych dziecięcych akcesoriów trzeba przede wszystkim zachować czujność, a swoim zaufaniem trzeba zarządzać oszczędnie. Przyda się także zawsze minimalna znajomość tematu, to jednak angażuje czasowo rodzica, który najprawdopodobniej tego czasu nie posiada wcale. Dobrze wiedzieć co rzeczywiście może dziecku zaszkodzić a co jest wymyślonym problemem, na który ktoś wymyślił jakiś produkt, który chce sprzedać.

Dobrze znany temat: dlaczego plastik jest szkodliwy dla zdrowia, należy właśnie do takich codziennych dylematów rodzica. Plastik obecnie otacza nas wszędzie i większość z nas pewno zdaje sobie na czym polega szkodliwość plastiku dla środowiska, produkcja plastiku jak i też to, ile plastik się rozkłada. Plastikowe zabawki, plastikowe opakowania no i też czasami nawet plastikowe ubrania. Jest to przerażające jak się o tym głębiej pomyśli, ale tak jak we wszystkim. Przecież w końcu dziecko bierze bezpośrednio te rzeczy do buzi. Zawsze znajdą się jakieś bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze alternatywy. Umiemy już zrobić bio plastik z recyklingu. Wprowadzane są technologie wytwarzania plastyku, które nie mają aż tak negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Kontrowersyjne składnik są zamieniane na lepsze i bezpieczniejsze alternatywy. Dlatego jeśli jakiś rodzic zastanawia się “z czego bidon dla dziecka” to właśnie z tego, z bezpiecznego, ekologicznego, nowoczesnego plastiku.

Czy bidon dla dziecka jest czymś niezbędnym? Oczywiście, że nie. Wiele rodziców, jednakże potwierdza, że jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Weźmy pod uwagę chociażby taki bidon b.box. Nie bez powodu stał się hitem wśród dzieci. Łatwy w użytkowaniu, projekt bierze pod uwagę fizjologię dziecka. Prócz “fajnych bajerów” jak to, że nic się nie może wylać, najważniejsze oczywiście jest to, że produkt ten jest bezpieczny.

Więc na co w końcu zwrócić uwagę podczas szukania bidonu dla dziecka?

Certyfikaty potwierdzające jego nietoksyczność oraz bezpieczeństwo dla środowiska.

Z czego został wyprodukowany. Materiał musi być bezpieczny oraz odporny na zniszczenie podczas szalonych zabaw dziecka.

Sugerowany wiek dziecka.

Uchwyty dopasowane do rączki dziecka.

Fizjologiczne aspekty jak: odpowiednio miękka i długa słomka czy bidon nie wymusza nienaturalnej pozycji głowy podczas picia itp.

Czy jest odporny na przewracanie i wylewanie zawartości, dzieci może i lubią jak rzeczy się wylewają i przesypują, niekoniecznie rodzice.

Czy ma odpowiednie zamknięcie, dzięki, któremu można wrzucić bidon do torby czy wózka.

Elementy składowe powinny być proste do złożenia i rozłożenia, tak aby można było dokładnie umyć wszelkie zakamarki.

Czy bidon można myć w zmywarce, jakie detergenty do czyszczenia można użyć. Jaka ma być temperatura wody podczas mycia.

Jaki jest jego zakres tolerancji na temperaturę. Czy bidon jest przeznaczony na napoje o temperaturze pokojowej, napoje zimne, napoje gorące a może jest bidonem uniwersalnym?

Czy łatwo dostępne są części zamienne, na przykład co w sytuacji, kiedy zagubi lub zniszczy się słomka?

Jak szybko i jak bardzo intensywnie zużywa się sam bidon jak i jego części. Za jaki czas należy bidon wymienić na nowy?

Przemyślane zakupy zawsze się opłacają. Wydaje się, że trzeba całkiem sporo kwestii przemyśleć zanim kupi się zwykły bidon, ale czy nie o to właśnie chodzi. Aby zainwestować w coś dobrego i trwałego. Za świadome i ekologiczne decyzje jak widać podziękuję nie tylko planeta, ale też i portfel rodzica. Na takie same aspekty warto zwrócić uwagę również podczas zakupywania innych akcesoriów do jedzenia dla dziecka. Talerzyki, miseczki, sztućce, kubeczki treningowe, pudełka na śniadania itp. zawsze jako priorytet należy obierać sobie bezpieczeństwo dziecka. Przed zakupieniem czegokolwiek zawsze warto zadać sobie pytanie czy to na pewno jest bezpieczne i potrzebne.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel