Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najlepsze zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

2016-11-07
Najlepsze zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

Najlepsze zabawki dla 6 miesięcznego dziecka 

Sklepy z zabawkami dla maluchów oferują szeroki wybór produktów, które są dedykowane najmłodszym konsumentom. Jeśli chcemy znaleźć prezent dla 6 miesięcznego dziecka, musimy zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia wiekowe. Dobrym wyborem okażą się zarówno produkty dla niemowląt, bezpieczne nawet dla noworodków, jak i zabawki oznaczone symbolem +6m. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie należy zapoznać się ze specyfiką tworzyw, z jakich wyprodukowano wybrane przez nas klocki, przytulanki czy książeczki. Zawsze warto decydować się na zabawki, które mają wielokierunkowy pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Przypominamy także, że warto spróbować przewidzieć na jak długo taka zabawka będzie dla dziecka atrakcyjna, żeby po miesiącu nie została rzucona kąt.  

  

Zabawki multisensoryczne dla najmłodszych 

Półroczne dzieci wciąż uczą się poznawania świata za pomocą zmysłów. Z tego względu świetnym pomysłem na prezent dla 6 miesięcznego dziecka okaże się na przykład książeczka-pacynka. Najlepiej zdecydować się na produkty w formie sympatycznych zwierzątek, które szybko przykują uwagę maluszka. Ich głównym atutem jest obecność różnorodnych faktur, stymulujących zmysł dotyku. Często dodatkową zaletą są efekty dźwiękowe czy lusterka. W tej odsłonie zabawki multisensoryczne mogą być odbierane przez dziecko także jako miękka maskotka. Dobrym wyborem okażą się także piłeczki sensoryczne, które dzięki wypustkom i zróżnicowanej powierzchni dobrze działają na zmysł dotyku.  

  

Prezenty dla 6-miesięcznego dziecka- zabawki do wózka 

Świetnym pomysłem na prezent dla półrocznego malucha są praktyczne zabawki do wózka. Warto przyjrzeć się produktom 2 w 1, które mogą dodatkowo pełnić funkcję pojemnika na przekąski. Takie produkty dostarczają dziecku wielu dodatkowych bodźców i są znakomitym urozmaiceniem codziennych spacerów. W zależności od wybranego modelu, mogą to być również zabawki multisensoryczne umilające podróż w foteliku samochodowym. Warto rozważyć zakup różnego rodzaju zawieszek, pozytywek czy przypinek, w tym dźwiękowych, które będą pobudzać wszystkie zmysły. 

 

Gryzaki na wyrzynanie ząbków 

Sześciomiesięczny maluszek nadal jest w trakcie procesu wyrzynania ząbków mlecznych. Dziecko z tego powodu może doświadczać bólu oraz stresu. Dlatego też dobrze jest wziąć pod uwagę specjalne gryzaki, które poprzez masowanie lub działanie chłodzące mogą pomóc w uśmierzeniu bólu. Warto pamiętać o tym, że samo gryzienie jakichkolwiek gryzaków stymuluje wyrostek zębodołowy do wyrzynania zębów. Ciekawymi opcjami są gryzaki o specjalnych kształcie, który pomagają w aplikacji preparatów na wyrzynanie ząbków.  

  

Maskotki dla 6-miesięcznego dziecka- jakie wybrać? 

Przytulanki są uniwersalnym prezentem, który przypadnie do gustu każdemu maluszkowi. Warto skusić się na wielofunkcyjne maskotki dla 6 miesięcznego dziecka, na przykład w formie przytulanek-usypianek. Przyjemne w dotyku zwierzątka szybko podbiją serca naszej pociechy, ale wygląd nie jest ich jedyną zaletą. Interaktywne przytulanki emitują uspokajające dźwięki, które imitują bicie serca czy szumienie wodospadu. Dzięki takim towarzyszom 6 miesięczny maluszek poczuje się bezpiecznie i nie będzie mieć problemów z zasypianiem.