Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Noszenie dziecka w chuście - Co musisz wiedzieć na ten temat?

2023-01-06
Noszenie dziecka w chuście - Co musisz wiedzieć na ten temat?

Noszenie dziecka w chuście staje się coraz bardziej popularne wśród rodziców szukających sposobów, aby ich dzieci były blisko nich. Noszenie dziecka w takiej chuście może przynieść wiele korzyści, od wolnych rąk po bliskość trzymania dziecka przy piersi. Istnieje ono od wieków, ale ostatnio stało się bardziej popularne dzięki korzyściom zdrowotnym i wygodzie. Ale zanim zdecydujesz się na zakup chusty lub do noszenia dziecka, musisz wiedzieć o kilku rzeczach na temat takiego noszenia dzieci.

Znalezienie odpowiedniej chusty

Najważniejszym czynnikiem przy rozważaniu chusty jest znalezienie odpowiedniego dopasowanego modelu. Od tego zależy bezpieczeństwo Twojego dziecka, więc poświęć trochę czasu na wypróbowanie różnych nosidełek i chust, aby znaleźć te, które najlepiej pasują do Ciebie i malucha. Upewnij się, że nosisz chustę odpowiednio i jest bezpiecznie dopasowana oraz że jest wystarczająco dużo miejsca, aby Twoje dziecko mogło się wygodnie poruszać. 

Chusty możemy kupić w internecie np. w sklepie Ekomaluch. To marka oferująca bardzo duży wybór jakościowych akcesoriów dla dzieci i ich rodziców. Znajdziemy tam wiele typów i rodzai o różnych cechach i wariantach, co znacznie ułatwi dobór tej odpowiedniej.

Kiedy nosisz dziecko w chuście, ważne jest, aby zawsze było utrzymywane w ergonomicznej pozycji. Oznacza to utrzymywanie wygiętej dolnej części pleców z ugiętymi biodrami i kolanami w pozycji embrionalnej. Ich głowa powinna być podniesiona i blisko, schowana blisko klatki piersiowej.

Ważne jest, aby zachować prawidłową postawę również podczas noszenia chusty. Upewnij się, że ćwiczysz dobrą postawę, stojąc prosto i wysoko, ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i lekko ugiętymi kolanami. Dodatkowo ważne jest, aby rozłożyć część ciężaru w inny sposób, przesuwając dziecko co 10 minut w razie potrzeby. Pamiętaj również, aby często patrzeć w dół podczas noszenia dziecka by zauważać nachylenie – jego waga może czasami powodować lekkie mimowolne pochylanie się do przodu.

Bezpieczeństwo dziecka

Jeśli chodzi o zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w chuście, należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach. Upewnij się, że Twoje dziecko jest dobrze podparte, bez nadmiernego nacisku na głowę, szyję lub kręgosłup. Upewnij się, że są umieszczone wystarczająco wysoko, aby ich drogi oddechowe były drożne i mogły swobodnie oddychać. Istnieje kilka zasad jak nosić dziecko w chuście które odnoszą się do bezpieczeństwa. Upewnij się również, że nie zwisają pod niewygodnym kątem, ponieważ może to z czasem powodować nadwyrężenie stawów lub dyskomfort. Sprawdź czy maluch jest dobrze upięty, aby nie mógł się nieoczekiwanie wysunąć. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w chuście, nawet jeśli wydaje się bezpieczne.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej chusty, dostępnych jest kilka różnych rodzajów chust, w tym:

Każdy typ ma swoje zalety i wady, dlatego przed dokonaniem zakupu należy przeprowadzić rozeznanie. Aby zdecydować, który typ jest dla Ciebie odpowiedni, weź pod uwagę swój styl życia, typ sylwetki i osobiste preferencje podczas dokonywania wyboru.

Korzyści z noszenia dzieci

Poza wygodą, noszenie dziecka w chuście ma również wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych. Noszenie dziecka blisko ciała może pomóc uwolnić hormony, takie jak oksytocyna, która może pomóc w budowaniu więzi między rodzicem a dzieckiem. Może również pomóc w uspokojeniu niespokojnych dzieci, zapewniając komfort i bezpieczeństwo poprzez bliskość fizyczną i emocjonalną. Gdy dzieci dorastają, mogą być bardziej skłonne do odkrywania nowych środowisk, gdy są wcześniej noszone w taki sposób, ponieważ czują się bezpiecznie będąc blisko swojego opiekuna, co pozwala im zdobywać nowe doświadczenia.

Podsumowanie

Noszenie malucha w taki sposób może być wspaniałym przeżyciem dla obojga. Jest to nie tylko wygodne, ale także pomaga utrzymać bezpieczną więź między wami. Noszenie dzieci w chuście może być też niezwykle wygodnym i korzystnym doświadczeniem zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego nosidełka lub chusty. Znalezienie odpowiedniego dopasowania, które wspiera prawidłowe ułożenie ciała dziecka, jest kluczowe dla jego bezpieczeństwa, a także zapewnienia komfortu noszenia chusty przez dłuższy czas. Poświęcenie czasu na zbadanie różnych rodzajów dostępnych chust może znacznie pomóc w wyborze odpowiedniej dla Ciebie i Twojego malucha.

Sekcja FAQ

Od kiedy można nosić dziecko w chuście?

Dziecko w chuście można nosić od pierwszych dni jego życia do ok. 8 miesiąca.

Czy chusty są bezpieczne?

Tak, noszenie dziecka w chuście jest bezpieczne, jeśli robimy to w świadomy i rozważny sposób.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel