Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nowy etap w życiu naszego dziecka - przedszkole!

2019-08-20
Nowy etap w życiu naszego dziecka - przedszkole!
Mam trzy latka, trzy i pół,
sięgam głową ponad stół,
mam fartuszek z muchomorkiem,
do przedszkola chodzę z workiem.

Nasze dziecko dopiero się urodziło, a już ma iść do przedszkola? Dla rodziców jest to najczęściej jedno z pierwszych pytań tego typu... potem będzie: pamiętam jak przyszło na świat a już maturę zdaje? A dalej... już za mąż wychodzi?... zostaliśmy dziadkami? Brzmi śmiesznie, ale to bardzo prawdziwe :-)

Ale krok po kroku, najpierw przygotujmy się na przedszkole! Co nam będzie potrzebne do przedszkola, żeby sprawnie poradzić sobie z logistyką i stresem?

Wyprawka do przedszkola dla 3 latka będzie wyglądać podobnie jak dla 4 latka, 5 i 6 latka, aczkolwiek czym dziecko będzie starsze, tym więcej będzie elementów bardziej poważnych, w najstarszej grupie będą nawet podręczniki!

Każde przedszkole ma przygotowaną informację o wyprawce do przedszkola, a my poniżej prezentujemy naszą subiektywną, wynikającą z doświadczenia jako rodziców, listę rzeczy do przedszkola:

1. Worek na kapcie - dziś rzadko używany do przechowywania kapci, choć tradycyjnie nazywamy go workiem na kapcie. Buciki na zmianę najczęściej trzymane są w specjalnych przegródkach na dole szafek.

2. Kapciuszki na zmianę. To ważna sprawa i personel przedszkolny pilnuje, żeby każde dziecko zmieniało buty na paputki. Dlaczego jest to takie ważne? Po pierwsze nie nanosimy do środka pomieszczeń piasku, błota i brudu z ulicy. Po drugie, nóżki dziecka łatwo by się pociły, gdyby dziecko chodziło cały dzień w butach jesiennych albo zimowych.

3. Ubranie na zmianę - majtki, koszulka, spodenki, skarpetki. W przedszkolu mogą dziecko zaskoczyć różne sprawy. Większość dzieci kontroluje już w tym wieku swoje potrzeby fizjologiczne, niemniej jednak bywa, że zdarzają się małe wpadki. Do tego może zdarzyć się polanie zupą, przemoczenie nóg na spacerze w parku, oblanie wodą w łazience i wiele innych przygód, których żaden dorosły nie jest w stanie nawet wymyślić :-)

4. Zestaw przyborów toaletowych, tzn przybory do mycia zębów i czesania. Przyda się na pewno szczoteczka do zębów, pasta do zębów dla dzieci, kubek do płukania zębów, szczotka do włosów. Warto znaleźć takie produkty, które będą charakterystyczne z wyglądu, tak żeby były trudne do pomylenia przez nasze dziecko jak i pozostałych przedszkolaków.

5. Chustki do nosa.

6. Mokre chusteczki

7. Czapka przeciwsłoneczna w okresie ciepłym

8. Ciepła czapka i rękawiczki w okresie jesienno-zimowym. Dobrze jest mieć dodatkową parę rękawiczek, bo te lubią się moczyć albo gubić.

9. Zestaw materiałów plastycznych wg wskazań nauczyciela z przedszkola - najczęściej jest to papier kolorowy, blok techniczny, bibuła, kredki, flamastry, kredki świecowe.

10. Bidon na spacery.

11. Plecaczek do przedszkola - do niego możemy schować ulubionego pluszaka, żeby towarzyszył nam w drodze do przedszkola.

12. Kolorowy parasol na deszczowe dni również może być ciekawą niespodzianką i ich umileniem.

 

To jak? Gotowi na rozpoczęcie przygody z przedszkolem?

Mam nadzieję, że udało nam się pomóc w przygotowaniach.

życzymy samych miłych chwil w przedszkolu!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel