Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezent dla trzylatka

2016-11-28
Prezent dla trzylatka

Jaki prezent będzie odpowiednie dla trzyletniego dziecka? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy wziąć pod uwagę psychofizyczny rozwój trzylatków oraz indywidualne upodobania maluszka. W tym wieku dzieci często przejawiają zainteresowanie twórczą aktywnością, którą można wspomóc, zapewniając pociesze odpowiednie zabawki. Prezent dla trzylatka powinien sprawdzić się także na późniejszym etapie rozwoju – nie warto oszczędzać na zakupie, jeśli produkt będzie atrakcyjny dla dziecka przez kolejne lata. 

Trzyletnie dziecko już znacząco może wyrażać konkretne zainteresowania pewnymi tematykami. Przypominamy także, że dziecko w tym wieku jest “rozważniejsze”, nie bierze wszystkiego do buzi oraz nie gryzie już zabawek, co związane jest z ich naturalnym tempem rozwojowym. Wybierając zabawkę dla trzylatka warto wybierać opcje, które będą trenować jego zdolności motoryczne jak i koordynacyjne. Pamiętajmy także, żeby nie bać się wybierać bardziej “skomplikowane” czy na wyrost formy zabawy. Mogą one stanowić dla dziecka atrakcyjne wyzwanie.  

                                 

ZABAWKI EDUKACYJNE DLA TRZYLATKA – JAKIE WYBRAĆ? 

Jednym z bardziej praktycznych pomysłów na prezent dla trzylatka jest magnetyczna tablica lub układanka z kolorowymi literkami. Produkt zapozna maluszka z alfabetem, co okaże się świetnym przygotowaniem przedszkolnym. Oczywiście trzylatek nie będzie tworzył wyrazów, ale za to zaznajomi się z kształtem liter i zwróci uwagę na ich kolorystyczną różnorodność. Tablica ma także korzystny wpływ na ćwiczenie motoryki dłoni. Najlepiej zdecydować się na produkty dwa w jednym, które udostępniają również powierzchnię do pisania i rysowania kredą. 

Oczywistym treningiem nauki literek są książki dostosowane do tej grupy wiekowej jak i te dla starszych dzieci. Zachęcamy także do sięgania po tak zwane książki z samymi obrazkami. Taka książka może być świetnym narzędziem do ćwiczenia wypowiadania i wyrażania własnych myśli oraz opowiadania różnych historii. Książka z obrazkami może pomóc w wstępnej nauce liczenia. Jest to także świetny sposób na sprawdzenie spostrzegawczości dziecka.  

                        

FAMILIJNE GRY DLA TRZYLATKÓW 

Pod kątem prezentu dla maluszka warto wyróżnić gry dla trzylatków, które zaangażują do wspólnej zabawy całą rodzinę. W sklepach znajdziemy wiele tego typu propozycji, które będą atrakcyjne także dla starszych dzieci. Dobrym wyborem okażą się zabawy pamięciowe czy produkty wspomagające myślenie strategiczne. Bystry trzylatek na pewno zrozumie podstawowe zasady gry, ale może również bawić się samodzielnie - z wykorzystaniem pionków czy dołączonych kart. Takie zabawki nie tylko będą atrakcyjną rozrywką, ale także świetną okolicznością do oswajania się z współzawodnictwem jak i sposobem na rozwijanie zdolności społecznych. 

 

                           

PREZENT DLA TRZYLATKA ROZWIJAJĄCY WYOBRAŹNIĘ 

W sklepach czeka na nas bardzo wiele zabawek, które przede wszystkim pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Trzyletnie maluchy zawsze przejawiają zainteresowanie zawodem lekarza – warto iść tym tropem i podarować szkrabowi zestaw małego weterynarza. Atrakcyjne akcesoria na pewno podbiją serce każdego trzylatka. Tego typu produkty są godne polecenia ze względu na możliwość kontynuowania zabawy na wiele sposobów – jedynym ograniczeniem będzie dziecięca wyobraźnia. 

                                 

KREATYWNE ZABAWKI DLA TRZYLATKÓW 

Prezent dla trzylatka może świetnie pobudzić kreatywność malucha. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są muzyczne zabawki, które pozwolą dziecku samodzielnie tworzyć najróżniejsze melodie. Warto zdecydować się na produkt, który jednocześnie zapozna szkraba z brzmieniem najpopularniejszych instrumentów. Kreatywne zabawki dla trzylatków zawsze na dłużej przykuwają uwagę dziecka, co jest dodatkowym atutem. Najlepiej zwrócić uwagę na propozycje z kolorowymi oznaczeniami świetlnymi, wykonane na bazie wysokojakościowych tworzyw. 

Do zabawek kreatywnych można zaliczyć także drewniane zestawy jedzeniowe. Taka zabawka jest przede wszystkim wstępnym zaproszeniem do świata gotowania. Udawane gotowanie uczy odtwórczego działania według przepisu jak i stwarza wyzwanie do kreatywnego stworzenia czegoś nowego. Wspólne prowadzenie udawanej restauracji jest świetną okolicznością do rozwijania się w dziedzinach społecznych. Jest to także dobre narzędzie do nauki odpowiedniego zachowywania się w kuchni i przy stole podczas posiłku.