Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezent na dzień Babci i Dziadka

2022-01-05
Prezent na dzień Babci i Dziadka

Prezent na dzień Babci i Dziadka

 

Każdy członek rodziny zasługuje na ten dodatkowy dzień świętowania, a już szczególnie zasługują na niego dziadkowie. Maluchy bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje prezentowe. Zwłaszcza, że samodzielnie raczej nic nie kupią. Dzień babci i dziadka kiedy wszystkie wnuki chcą sprawić przyjemność swoim dziatkom. Pomysłów i podejść jest bardzo wiele. Można coś kupić, można coś wykonać własnoręcznie i przygotować coś wyjątkowego. Jak zawsze najbardziej liczy się poświęcony czas, własne chęci i włożone serce. Czego w końcu się nie robi dla swoich ukochanych dziadków? Już teraz, póki jest dużo czasu zróbcie razem burzę mózgów jak by tu ukochanych dziadków zaskoczyć. Z takimi prezentami nie ma co czekać na ostatnią chwilę, jak z każdym prezentem- większym czy mniejszym. Przede wszystkim oszczędzi to niepotrzebnego stresu i nerwów dzień przed.

 

Prezent na dzień babci i dziadka to nie jest taka prosta sprawa, bo co najbardziej dziadkowie lubią? Oczywiście swoje ukochane wnuczęta! Tak naprawdę najlepsze upominki są na wyciągnięcie ręki. A najcenniejszym z tych prezentów jest oczywiście czas, wspólnie spędzony czas. Jako rodzice zadbajmy o to, aby w tych szczególnych dniach zorganizować tak plan dnia, aby dzieci mogły spotkać się ze swoimi dziatkami. W domu, w parku, w kinie- byleby razem. Wspólne zabawy, czytane razem książeczki dziecięce, gra w piłkę, a może warto spróbować czegoś zupełnie nowego dla wszystkich jak na przykład żonglowanie? Taka rozrywka to generator wspaniałych wspomnień, które zostaną w pamięci dziadków jak i wnuków. Takie spotkanie będzie też idealną okazją na dziadkowe refleksje i wspomnienie dzieciństwa. Podzielenie się swoimi własnymi przeżyciami jest bardzo wartościową chwilą dla dziadków i dzieci. Babcia i dziadek to przecież w końcu chodząca wiedza i archiwum doświadczenia, z którego czerpać możemy my wszyscy. Czasem są to kwestie bardzo poważne i bolesne, związane chociażby z wojną, a czasem są to kwestie bardzo przyjemne jak pomysły na zabawę. Może dzień babci i dziadka to idealny moment aby wspólnie przejrzeć album z zdjęciami? A co powiecie na wspólne gotowanie i pieczenie? Fajnym, długoterminowym pomysłem są także puzzle. Puzzle 1000 elementów na pewno zajmą dużo wspólnego czasu, może narodzi się nowa tradycja cotygodniowych spotkań z układaniem puzzli?

 

Mimo wszystko na pewno warto przygotować jakąś „fizyczną” wersję prezentu. Jeśli chodzi o własnoręcznie wykonany prezent na dzień babci i dziadka przedszkole już wie co robić w tej dziedzinie. Laurki, albumy, rysunki, figurki, bukiety, wisiorki i wszystko inne co tylko może przyjść do głowy. Prócz przedszkolnych dzieł sztuki w grę wchodzą czasem jeszcze większe przedsięwzięcia jak przedstawienia czy spektakle. Zapewnienie dziadkom możliwości uczestniczenia w czymś takim na pewno ich wzruszy. Widok pociechy recytującej na dzień babci i dziadka wierszyki czy śpiewającej piosenki na dzień babci i dziadka, na pewno zapadnie w pamięć. Celebrowanie też w ten sposób takiego dnia daje dziadkom poczucie, że nadal są ważni i kochani. Nie trzeba do tego jednak angażu całego przedszkola. Jeśli w przedszkolu nie jest organizowane takie spotkanie to może warto przygotować jakiś własny domowy scenariusz i przedstawienie? Występ specjalnie tylko dla dziadków na prywatnej scenie! Może to być wierszyk, może to być piosenka, może to być układ taneczny, może to być krótka sztuka teatralna. A może wszystko po trochu? Takie przedsięwzięcie jest świetną okazją do wykorzystania artystycznych talentów dziecka i rozwijania tych talentów. Dziecko na pewno ma głowę pełną pomysłów, które chciałoby zrealizować. Jaki mały artysta przepuści okazję na szaleństwa w kartonach, bibułkach, farbach, pastelach i brokatach?

 

Wspólny czas, rękodzieła- co jeszcze? Czy prezent dla babci- krem do rąk to wystarczający pomysł? No może jako dodatek, czemu nie ;) A gdyby tak spróbować cofnąć się w czasie i sprezentować dziadkom coś symbolicznego, przypominającego im dzieciństwo? Na przykład zabawki drewniane, którymi dziadek czy babcia mogliby się wspólnie bawić z wnukami. Może jest jakaś zabawka, której dziadek marzył całe dzieciństwo? Samochodzik, instrumenty muzyczne, drewniane klocki. Dzieckiem jest się całe życie, więc czemu by nie spróbować spełnić takiego prostego marzenia? Wymarzone zabawki obudzą wyobraźnię i dziadkowie chętnie podzielą się swoją zabawową wiedzą i doświadczeniem z wnukami.

 

Co jeszcze? A może wspólna sesja zdjęciowa? Nie musi być koniecznie profesjonalna, ale czemu nie? Wspomnienia z dziadkami trzeba tworzyć póki jest okazja. Może pociechy za wiele, wiele lat same będą mogły kiedyś z własnym wnukami powspominać jak kiedyś świętowali dzień babci i dziadka.

 

Nie ważna jaki prezent, najważniejsze aby jakoś uczcić ten wyjątkowy dzień. Uczmy dzieci od najmłodszych chwil jak ważni są ludzie starsi. Starajmy się każdego dnia tworzyć nowe, wspólne wspomnienia!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

pixel