Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezent na roczek

2016-10-18

Prezent na roczek 

Roczne dziecko na pewno chętniej będzie już samo sięgać po określone zabawki. Pula propozycji na prezent na roczek znacznie się zwiększa. Pod uwagę w końcu można wziąć coś więcej niż grzechotki i gryzaki. W grę zaczynają wchodzić między innymi zabawki koordynacyjne, ćwiczące motorykę i zdolności manualne czy zabawki pomagające w nauce chodzenia. Znacząco zwiększa się ilość propozycji książkowych, które nie ograniczają się tylko do wrażeń sensorycznych.  

Gdy maluszek kończy roczek, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich zabawek, które korzystnie wpłyną na dalszy rozwój i wyrost dziecka. Idealny upominek powinien być wykonany na bazie wysokojakościowych, bezpiecznych tworzyw i dopasowany do aktualnych potrzeb malucha. Ekomaluch oczywiście poleca zabawki drewniane, które nie tylko stymulują kreatywność i wyobraźnię, ale także są wyborem ekologicznym oraz bezpiecznym dla środowiska. Istotne jest także, aby prezent na roczek był utrzymany w atrakcyjnej i wyrazistej kolorystyce – roczne dzieci zwracają szczególną uwagę na estetykę otaczających przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na to, aby zabawka dla roczniaka “przemycała” może jakieś wstępne możliwości nauki mówienia.   

 

Zabawki na roczek – na co warto się zdecydować? 

Mądrze wybrane zabawki wspaniale wpłyną na rozwój rocznego dziecka – warto wybrać na prezent produkty, dzięki którym maluszek zapozna się ze kształtami i kolorami. Dobrym pomysłem okażą się tak zwane sortery kształtów. Obecnie najpopularniejsze są komplety z efektem dźwiękowym, który dodatkowo uatrakcyjnia całą zabawę. Sortery są niezastąpione w nauce podstawowych form odbywającej się na zasadzie dopasowania figur geometrycznych do właściwych otworów.  

 

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka mogą okazać się zabawki do kąpieli.  Komplet zawierający piłeczki, gumowe klocki, pierścień i zwierzątko z dzwoneczkiem sprawi, że kąpiel będzie dla dziecka czystą przyjemnością- a przestanie być nudną, czasem nawet niechcianą czynnością.  Tego typu zabawki na roczek świetnie pobudzają dziecięcą kreatywność. Dodatkowo pomagają w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej.    

 

 

Prezent na roczek wspomagający rozwój motoryczny 

Zabawki na roczek mogą być nakierowane przede wszystkim na rozwijanie umiejętności motorycznych maluszka. W tym wieku dzieci często stawiają swoje pierwsze, niepewne kroki – warto im to nieco ułatwić, również w trosce o ich bezpieczeństwo. Stabilny chodzik to świetny pomysł na prezent dla rocznego dziecka. Dla maluszka będzie on przede wszystkim wytrzymałym podparciem, ale nie musi ograniczać się tylko do tej funkcji. Najlepiej zdecydować się na chodzik w postaci wózka, w którym maluch będzie mógł przewozić swoje ulubione zabawki. Tego typu pojazdy są nie tylko atrakcyjne, ale i bezpieczne dla dziecka – warto upewnić się, czy wybrany model został wykonany na bazie naturalnych materiałów. Inną propozycją wspomagającą rozwój ruchowy maluszka są zwierzątka do ciągnięcia. Niepozorne zabawki na sznurku skutecznie wspomagają koordynację ruchową i są niezastąpione w ćwiczeniach równowagi. To doskonały prezent na roczek, dostosowany do aktualnego rozwoju dziecka. Alternatywą dla zabawek do ciągnięcia mogą być tak zwane pchacze, których wesołe odgłosy zachęcą dziecko do biegania.