Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prezenty na Mikołaja dla dziewczynki i chłopca – czym się kierować przy wyborze.

2020-12-01
Prezenty na Mikołaja dla dziewczynki i chłopca – czym się kierować przy wyborze.

Prezent mikołajkowy dla dziecka to wyjątkowy podarunek, którego nasze pociechy wyczekują przez cały rok. Dodatkowo, często wiąże się on z najskrytszymi marzeniami i pragnieniami dzieci, stąd też popularne od wielu lat pisanie listów do Mikołaja. Takie napisane przez dzieci listy są świetnym sposobem na to, aby dziecko mogło wyrazić czym się interesuje i co lubi robić. Jest to pomocne w wyborze idealnego prezentu zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Sugerując się pewnymi podpowiedziami możemy sprawić dziecku wymarzony prezent na mikołajki nawet bez listu od naszej pociechy.

Prezent na mikołajki dla dziewczynki i chłopca - zostań kimkolwiek chcesz

Każde dziecko w pewnym momencie wybiera swój wymarzony zawód i twierdzi, że na pewno będzie go w przyszłości wykonywało. Oczywiście, w miarę upływu czasu i dorastania te pragnienia się często weryfikują i zmieniają, jednak na dany moment możliwość zostania weterynarzem, czy strażakiem to dla dziecka coś niesamowitego. Z tego właśnie powodu, prezent na mikołajki dla chłopca i dziewczynki może być okazją, aby dziecko podczas zabawy spróbowało swoich sił w konkretnym zawodzie. Dzieciom, które deklarują chęć pomocy ludziom z pewnością spodoba się zabawa w doktora, czy też zabawa w dentystę. Z kolei dla małych miłośników zwierząt zestaw mały weterynarz będzie prawdziwą gratką. Często też dzieci naśladują czynności domowe rodziców i chcą brać w nich czynny udział, mimo, że nie zawsze jest to możliwe i bezpieczne. Z tego powodu, warto rozważyć takie zabawki jak skrzynka majsterkowicza, czy zestaw do pieczenia, dzięki którym pociechy będą mogły towarzyszyć rodzicom podczas codziennych czynności.

Prezent do 50 zł dla dziewczynki i chłopca - świetny podarunek w niskim budżecie

To jaki wybierzemy prezent na mikołajki dla dzieci w szkole zależy oczywiście od budżetu, który udało się zebrać na zorganizowanie takiego podarunku. Często wystarczają już drobne upominki, takie jaki breloczki - zwierzęta, dzięki którym każde dziecko otrzyma ciekawą dekorację piórnika, czy plecaczka. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem możemy zakupić świetny prezent do 50 zł dla chłopca i dziewczynki. Puzzle obserwacyjne będą ciekawą lekcją anatomii dla dzieci, a rurki do wody sprawią, że czas kąpieli będzie wspaniałą zabawą w hydraulika. Nie ma jednak lepszego prezentu niż czas spędzony z rodzicami, dlatego ciekawa książka pełna zagadek będzie idealnym sposobem na podarunek w postaci wspólnego czytania. Rozwijający wyobraźnię pomysł na prezent mikołajkowy dla dziecka Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, a dzieci chętnie zrobią z niej użytek jeśli tylko im na to pozwolimy.

Jedną z najbardziej rozwijających wyobraźnię zabawek są oczywiście klocki. Budowanie z klocków przeniesie naszą pociechę w zupełnie inny świat, który powstał w głowie dziecka. Dzięki nim, dziecko może przedstawić nam swoje bajkowe wizje, zapraszając nas do wspólnej zabawy. Zestaw konstrukcyjny to świetny sposób na to, by wykorzystać kreatywność, a rozwijanie kreatywności jest bardzo przydatne w nauce i poszukiwaniu własnych pasji i zainteresowań. Zabawki konstrukcyjne to również rozwiązanie w sytuacji, w której chcemy zachęcić rodzeństwo do wspólnej zabawy lub spędzić niedzielne popołudnie na rodzinnej zabawie. 

Prezent dla dzieci na mikołajki - nauka przez zabawę

Czy można znaleźć lepszy sposób na naukę niż zabawa? To raczej niemożliwe, dlatego zastanawiając się nad prezentem na mikołajki warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki takiej zabawce jak drewniany zestaw do nauki sznurowania dziecko może ćwiczyć przeróżne rodzaje wiązania, by później wykorzystać je podczas zakładania obuwia, czy też ubrań. Z kolei Magnetyczna układanka w dżungli będzie sposobem na wymyślenie ciekawego opowiadania o zwierzątkach, czy też nauki nazw zwierząt. Wiadomo jak trudno jest wytłumaczyć dziecku poprawne odczytywanie godzin bez odpowiedniego rekwizytu. Z analogowym zegarem ta czynność w szybkim czasie zostanie opanowana przez dziecko do perfekcji. Warto też ułatwić dziecku naukę jazdy na rowerze za pomocą drewnianego rowerka biegowego. Dzięki takiej zabawce maluch nauczy się utrzymania równowagi, a jazda na klasycznym rowerze będzie dla niego o wiele łatwiejsza. Prezenty na mikołaja dla przedszkolaków Doświadczenie rodziców, z czasów kiedy sami byli dziećmi oraz tradycja są również bardzo dobrą podpowiedzią dotyczącą tego jaki prezent na mikołajki wybrać. Klasyczne zabawki takie jak lalki i samochodziki to zawsze bardzo dobry pomysł, by uszczęśliwić naszą pociechę. Z tego właśnie powodu ciężarówka z lawetą może być interesującym podarunkiem dla małego miłośnika dużych aut, a z kolei nowoczesny domek dla lalek mocno zainspiruje małą dekoratorkę wnętrz. Takie zabawki zachwycają prostotą i tym, że klasyczne prezenty są często najlepszym rozwiązaniem.  Prezenty mikołajkowe dla dzieci - gry i zabawy logiczne Gry zręcznościowe to świetny sposób na to, by zaangażować do zabawy więcej osób, co oczywiście każde dziecko bardzo lubi. Mogą być one sposobem na rodzinny wieczór gier oraz ciekawą atrakcją podczas dziecięcej imprezy urodzinowej. Kulodrom rollercoaster to interesująca zabawka, która w szczególności sprawdzi się u małych naukowców. Z kolei rzutki na rzepy to świetna zabawa zręcznościowa, dzięki której można zorganizować rodzinne i bezpieczne zawody. Prezent na mikołajki może też wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Takie zabawki, jak na przykład gra zręcznościowa plaster miodu, czy też myszki - kręgle wspierają małą motorykę dziecka oraz jego sprawności manualne.     

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel