Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sprzątanie ekologiczne - porady

2015-06-18
Sprzątanie ekologiczne - porady

Zostały dwa tygodnie do porodu, syndrom „wicia gniazda” odzywa się coraz silniejszym głosem. Dołączyło do niego pragnienie sprzątania. Niesamowite jaką siłę potrafi mieć kobieta w ciąży. Mój mąż czasami patrzy z przerażeniem jak krzątam się pod domu.

 

Przy okazji porządków, postanowiłam zrobić mały przegląd ekologicznych środków czystości, których używamy w domu. Najpierw chciałam się jednak podzielić z Wami dlaczego używamy takich produktów.

 

Jednym z powodów jest drażniący zapach chloru i chemii, który rozchodzi się po mieszkaniu po użyciu tradycyjnych środków czystości. Mając dwójkę maluchów, którzy są zawsze skorzy do pomocy, chcemy używać środków, które nie są szkodliwe dla nich. Nie obawiam się, kiedy pomagają nam w myciu łazienki czy podłogi. A pomaganie nam sprawia im dużo przyjemności :).

Dbałość o środowisko ma dla nas również duże znaczenie. W składzie tych produktów nie znajdują się fosforany, wybielacze optyczne, syntetyczne barwniki, zapachy czy konserwanty. Nie ma w nich również zwierzęcych tłuszczy. Jeżeli produkty pachną, to dzięki naturalnym olejkom eterycznym.

 

KUCHNIA:

1. Płyn do mycia naczyń, naszym ulubionym jest litrowy na bazie miodu i eukaliptusu. Bardzo wydajny, wystarcza na około 3-4 tygodnie. Rozrabiam go z wodą, przelewając do innego pojemnika. 


2. Kolejnym produktem, który bardzo lubimy jest spray do czyszczenia płyt ceramicznych marki Etamine Du Lys. Usuwa zaschnięty brud i nie rysuje kuchni. Poza tym ładnie pachnie. Butelka jest bardzo poręczna.


3. Ten produkt, Bentley Organic antybakteryjny środek do czyszczenia powierzchni kuchennych i innych, Bentley Organic, zachwyca nas wielofunkcyjnością. Można nim wyczyścić nawet deskę kuchenną. Uwielbiam go, również za jego wydajność.
4. Niezwykle ważnym dla nas produktem, ze względu na to, że ma bezpośredni kontakt z naczyniami, na których spożywamy później posiłki, są tabletki do zmywarki. Używamy na przemian te dwa rodzaje. Obydwa doskonale radzą sobie z brudem. Wydaje mi się, że tabletki Etamine dodatkowo nabłyszczają naczynia.

 


ŁAZIENKA

5Bentley Organic, Środek do mycia toalet - długo broniłam się przed użyciem tego produktu, ze względu na jego cenę. Przekonały mnie pozytywne opinie :) Jest bardzo wydajny, ładnie pachnie i dobrze czyści. Kształt butelki ułatwia jego dozowanie. Starcza na długo.


6. W czyszczeniu łazienki za to pomaga nam płyn Bio-d do czyszczenia łazienki. Jest wydajny i skutecznie usuwa osady. Bardzo lubię opakowania tej firmy.

 

 

POKÓJ

7. Do mebli/kurzu używamy mleczko marki Earth Friendly Products, które ma piękny pomarańczowy zapach. Bardzo dobrze czyści meble. Nie pozostawia rys, za to odświeża wnętrza i pozostawia przyjemny zapach :).


8. Płyn do podłóg: Za to z podłogami radzimy sobie dzięki koncentratowi marki Etamine de Lys do czyszczenia i odtłuszczania wszystkich powierzchni. Nie tylko dobrze czyści drewno ale może być od razu wykorzystany do podłogi w kuchni i kafelek w łazienkach. Zawiera w sobie oliwkę, która dobrze nabłyszcza. Ma ładny roślinny zapach.

 

To taki nasz zestaw do zadań specjalnych, który lubimy używać w naszym domu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2015

Polecane

pixel