Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ukoić maluszka – czyli jak sobie poradzić przy kolce

2023-03-05
Ukoić maluszka – czyli jak sobie poradzić przy kolce

Każdy rodzic pragnie zapewnić dla swojego dziecka jak najbardziej dogodne, bezpieczne warunki rozwoju od momentu przyjścia na świat.  Zwłaszcza w pierwszym okresie życia, tuż po narodzinach, nasze pociechy wymagają od nas szczególnej troski i maksymalnego zaangażowania. Jedną z najbardziej uporczywych dolegliwości, która może spotkać nasze dziecko na samym początku, jest kolka. Jak ukoić Maluszka i pomóc mu z niezwykle uporczywym bólem brzucha? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Masaż brzuszka noworodka jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na efektywną pomoc dla dziecka 

Kolka przytrafia się większości noworodków. O ile dziecko przyswaja mleko matki, wówczas ryzyko wystąpienia kolek jest mniejsze, ze względu na naturalny pokarm. Niestety wiele mam nie ma wystarczającej laktacji, przez co często wprowadza do diety dziecka mleko modyfikowane. Jeśli nie będzie ono dopasowane do układu trawiennego naszego dziecka, wówczas może występować kolka. Nie jest to jednak regułą, a jedynie częstym schematem działania. By pomóc dziecku, doskonałym sposobem jest masowanie brzuszka noworodka. Wiele rodziców czy opiekunów zastanawia się, jak masować brzuszek niemowlaka, by wykonać to w sposób prawidłowy?. Przede wszystkim, przed wykonaniem masażu należy dokładnie umyć ręce i delikatnie je rozgrzać, np. pod ciepłą wodą. Masaż powinniśmy wykonywać płaską dłonią, która całą swoją wewnętrzną powierzchnią ma dolegać brzuszka dziecka. Masaż polega na delikatnych, kolistych ruchach na całej powierzchni brzucha. Co jednak ważne, powinien być wykonywany zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To spowoduje, że rozluźnimy cały brzuch, a dziecko łatwiej wyda gazy. Cały masaż powinien trwać mniej więcej 10- 15 minut. Jednak jest to tylko szacowany czas. Najważniejsza jest ciągła obserwacja dziecka. U niektórych Maluchów pierwsze oznaki ulgi, gazy będziemy mogli obserwować już po 5 minut. U innych dzieci masaż będzie musiał trwać o wiele dłużej i być bardziej intensywny. 

Masowanie brzuszka niemowlaka, czyli naturalna metoda działania 

Masaż brzuszka niemowlaka jest metodą bezinwazyjną, całkowicie bezpieczną. To sprawia, że możemy stosować go od pierwszych dni życia Maluszka. Nie musimy obawiać się o żadne skutki uboczne stosowanej techniki. Co więcej, jest to metoda w pełni naturalna, znana od wielu długich lat. Najważniejsze jest:

  • ciepło dłoni,
  • właściwa mimika,
  • bliskość rodzica,
  • spokój,

a kojący masaż rozluźni dziecko, które zmęczone bólem i płaczem najczęściej jest spięte i zdenerwowane. Pomimo obecności wielu preparatów na rynku, masaż brzuszka jest wciąż jednym z najbardziej korzystnych i efektywnych, a co najważniejsze- całkowicie bezpiecznym. 

Co oprócz masażu brzuszka?

Masaż brzuszka to jedna z wielu metod na ukojenie dziecka. Warto połączyć ją z innymi dostępnymi metodami. Z całą pewnością po masażu warto położyć przy brzuszku dziecka termofor z letnią wodą. Na rynku dostępnych jest wiele termoforów- przytulanek dla dzieci, które dbają o bezpieczeństwo stosowania. Na stronie internetowej sklepu Ekomaluch.pl, możemy odnaleźć szeroką gamę wielu ciekawych produktów. 

Co więcej, na kolkę warto podawać dziecku ciepłe płyny, które dodatkowo pomogą rozluźnić spięty organizm. Doskonałym wyborem będzie herbatka z rumianku. Niezwykłą popularnością cieszy się także herbatka z kopru włoskiego. To zioło, które pomoże dziecku pozbyć się nagromadzonych w brzuszku wzdęć, które powodują kolkę i ból. 

Masaż brzuszka na kolki- jak się właściwe przygotować?

By właściwe wykonać masaż brzuszka, należy się do niego właściwe przygotować, posiadając do tego celu stosowne gadżety. By zapewnić odpowiednie nawilżenie i nie podrażnić skóry dziecka, do masażu należy używać właściwego olejku. Najkorzystniej postawić na produkty oparte na składnikach naturalnego pochodzenia. Produkty do masażu powinny być pozbawione silikonu, parafiny oraz PEG. Po wykonanym masażu, by utrzymać wytworzone ciepło, warto okryć brzuszek dziecka tetrą. Dla uczucia wygody i komfortu warto wybrać modele muślinowe, które są wyjątkowo delikatne i przyjemne w dotyku, delikatnie otulając ciało dziecka.

Szukasz skutecznego sposobu, by ukoić swoje płaczące dziecko, które walczy z uporczywym bólem kolki brzuszka? Postaw na sprawdzone, naturalne i całkowicie bezpieczne rozwiązanie, jakim jest masaż brzucha. Wybierz właściwe akcesoria, zachowaj higienę i obserwuj poprawę i wyraz ulgi i spokoju na twarzy swojego dziecka. Przekonaj się osobiście, jakie to proste. Do dzieła!. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel