Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W co się bawić kiedy dziecko jest chore?

2016-12-27
W co się bawić kiedy dziecko jest chore?

Chora pociecha wymaga naszej szczególnej troski – także jeśli chodzi o zorganizowanie czasu wolnego. Przeziębione dziecko często jest dość marudne i dlatego namówienie malucha na wspólną zabawę nie jest łatwym zadaniem. Na pewno jednak wśród dziecięcych klocków, lalek, samochodów czy puzzli uda nam się znaleźć coś odpowiedniego, a zaproponowana przez nas rozrywka sprawi, że pociecha szybko zapomni o chwilowej niedyspozycji. Kreatywne zabawy z chorym dzieckiem to najlepszy sposób na wywołanie uśmiechu na twarzy maluszka.

 

ZABAWA Z CHORĄ POCIECHĄ – ZESTAW LEKARSKI

 

Przeziębiony maluszek może obawiać się wizyty u lekarza – szczególnie jeśli do tej pory nie odwiedzał gabinetów lekarskich. Warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować dziecku wspólną zabawę w doktora. Pomocny okaże się dziecięcy zestaw lekarski, ale można także samodzielnie wykonać poszczególne elementy medycznego wyposażenia, takie jak stetoskop, termometr, plastry czy aparat do mierzenia ciśnienia. Maluch na pewno zainteresuje się taką formą aktywności i z przyjemnością będzie odgrywał rolę pacjenta oraz lekarza. Nie da się ukryć, że w tej odsłonie zabawa z chorym dzieckiem jest bardzo kreatywna i świetnie pobudza wyobraźnię.

                     

 

EKOLOGICZNE ZABAWKI ROZWIJAJĄCE WYOBRAŹNIĘ

 

Chora pociecha nie może bawić się na swoim ulubionym placu zabaw, ale może za to w domowym zaciszu zbudować własny park rozrywki. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na kreatywne plansze dla dzieci wykonane z papieru z recyklingu. Te ekologiczne zabawki to doskonałe antidotum na nudę – zarówno dla najmłodszych maluchów, jak i dla nieco starszych pociech. W planszach dodatkowo znajdują się różne figurki, tematycznie dopasowane do danego produktu. Usztywnione postacie dzieci, dorosłych czy zwierząt na pewno na dłużej przykują uwagę dziecka, które z ich pomocą będzie wymyślać ciekawe scenariusze.

                                    

 

ZABAWY Z CHORYM DZIECKIEM – TEATRZYK CIENI

 

Wieczorem chory maluszek może skarżyć się na gorsze samopoczucie, dlatego warto wymyślić dla niego nietypową rozrywkę, dzięki której od razu zapomni o chorobie. Dla kilkulatków świetną propozycją okaże się teatrzyk cieni, wspaniale rozwijający kreatywność i pobudzający wyobraźnię. Nasz mały artysta będzie mógł samodzielnie tworzyć ciekawe historie, z wykorzystaniem charakterystycznych postaci na patyczkach. Na początku warto zachęcić malucha do wspólnej zabawy i zaprezentować wymyślone przez nas przedstawienie. Pociecha na pewno z zapartym tchem będzie obserwować kolejne przygody tekturowych postaci, a następnie zaangażuje się w tworzenie własnych scenariuszy.

                                 

Zabawa z chorym dzieckiem może być bardzo inspirująca, a jednocześnie może pomóc maluszkowi zapomnieć o uporczywym katarze czy bólu gardła. Warto zaproponować szkrabowi ekologiczne zabawki, na przykład pod postacią papierowych plansz z figurkami lub teatrzyków cieni. Można także zachęcić pociechę do odgrywania ról lekarza i pacjenta – oczywiście z wykorzystaniem tematycznych akcesoriów. Dzięki naszej pomocy maluszek na pewno nie będzie narzekał na nudę.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel