Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W krainie dziecięcych snów, czyli jak dbać o popołudniowe drzemki malucha

2018-08-02
W krainie dziecięcych snów, czyli jak dbać o popołudniowe drzemki malucha

Ilość godzin snu to kwestia indywidualna dla każdego malucha, niemniej jednak małe dzieci potrzebują ich znacznie więcej niż dorośli. Wraz z upływem czasu, ich zapotrzebowanie na sen się zmniejsza. Maluchy robią sobie rzadsze, choć dłuższe drzemki w ciągu dnia. To, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia rodzica, to troska o jakość tego snu. Łóżeczko? Ulubiony kocyk? Miś będący najlepszym przyjacielem? Sprawdź, o co należy zadbać, aby maluch mógł swobodnie śnić najpiękniejsze historie!

Czemu służy popołudniowa drzemka?

Wyjdźmy może od sensu popołudniowych drzemek u dzieci, aby lepiej zrozumieć ich wartość. Otóż, w trakcie takiego odpoczynku, maluch może odetchnąć od natłoku bodźców i poukładać sobie wszystkie odebrane ze świata informacje. Musimy pamiętać, że dla dzieci - szczególnie tych najmniejszych, wszystko jest nowością. Fascynuje je każda, nawet najprostsza rzecz – muszą ją dotknąć, powąchać i wziąć do buzi. Po tylu atrakcjach maleństwo potrzebuje odpoczynku w formie snu. W innym przypadku będzie marudne i zdenerwowane, a tego nie chce żaden rodzic.

Komfortowe warunki gwarancją pełnego wypoczynku

Teoretycznie dziecko zaśnie wszędzie - w samochodzie, na fotelu, a nawet podczas jedzenia. O ile, początkowo takie warunki nie przeszkadzają maluchowi, to przenoszenie go z kąta w kąt może się odbić na jakości tego snu. Z tego powodu należy zatroszczyć się o to, aby miejsce na popołudniowe drzemki było komfortowe i przyjazne dla dziecka.

W lecie, kiedy temperatura temu sprzyja, warto postawić na odpoczynek na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie. W tym przypadku, ogromnym ułatwieniem dla rodzica będzie łóżeczko turystyczne. Lekkie, łatwe do przenoszenia, a przede wszystkim stabilne, posłuży Wam zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Łóżeczko turystyczne wykonane z przewiewnego i delikatnego materiału, pozwoli dziecku swobodnie oddychać, a siatka ochroni go przed natrętnymi owadami. Aby wysoki poziom komfortu został zachowany, warto wyposażyć łóżeczko w wysokiej jakości produkty, a więc mięciutki kocyk i poduszkę dla malucha. W ten sposób uda się osiągnąć zamierzony cel, a mianowicie maluch będzie się czuł bezpieczny i kochany.

3 R = Regeneracja + Rozwój + Relaks

Absolutnym luksusem dla malucha, który nie tylko wpłynie na jakość jego snu, ale również na rozwój zmysłów dziecka jest multisensoryczna kołysko-huśtawka. Produkt ten jest przeznaczony dla dzieci od momentu narodzin, aż do 12 roku życia, a więc jest to inwestycja na wiele lat. Jego funkcjonalność dzielimy na 3 etapy, a mianowicie:

  • ETAP I – kołyska, która może służyć jako łóżeczko dla niemowlaka. Docelowa wysokość jej burty sięga 30 cm, dlatego przeznaczona jest dla dzieci do 6. miesiąca życia.
  • ETAP II – kosz sensoryczny, który działa na zmysły malca i tym samym daje możliwość stosowania metody integracji sensorycznej. Jego burtę można podnieść na wysokość 50 cm, co zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.
  • ETAP III – huśtawka przeznaczona dla dzieci od 3. do 12. roku życia. Pozbawiona burt, mięciutka huśtawka wpływa na stymulację rozwoju błędnika malucha podczas zabawy.

Multisensoryczną huśtawkę można zawiesić w salonie, pokoju dziecięcym, a nawet na patio. Kołyszący ruch – podobny do tego, jaki dziecko odczuwa w brzuchu mamy, stworzy mu komfortowe warunki do snu, dzięki czemu maluch będzie mógł się regenerować podczas snu do woli.

Oddziałuj na wiele zmysłów malucha

Dzieci, szczególnie te nieco starsze, nie zawsze są tak chętne do drzemki w ciągu dnia i mimo zmęczenia, będą robiły wszystko, aby z niej zrezygnować. Na szczęście, mamy sposób na takich gagatków! Projektor z lampką i pozytywką w kształcie słonia wywoła uśmiech na twarzy małego człowieczka i… sprytnie go uśpi!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel